İnsanlığı Kontrol Etmek istiyorlar diyen Abdullah Çiftçi kimdir?

ABDULLAH ÇİFTÇİ Ankara Üniversitesi mezunu. TÜBİTAK'ta çalıştı. Medya ve Bilgi Teknolojileri Strateji Derneği'nin Başkanı. İnternet kullanımıyla ile ilgili sayısız konferans verdi. İlgi alanları olan Uluslararası İlişkiler, Bilgi Çağı, Yapay Zeka, Sosyal Medya, 4. Sanayi Devrimi gibi konulardaki yorumları ve katıldığı programlarla kamuoyunca yakından tanınıyor ve takip ediliyor.

İnsanlığı Kontrol Etmek istiyorlar diyen Abdullah Çiftçi kimdir?

ABDULLAH ÇİFTÇİ Ankara Üniversitesi mezunu. TÜBİTAK'ta çalıştı. Medya ve Bilgi Teknolojileri Strateji Derneği'nin Başkanı. İnternet kullanımıyla ile ilgili sayısız konferans verdi. İlgi alanları olan Uluslararası İlişkiler, Bilgi Çağı, Yapay Zeka, Sosyal Medya, 4. Sanayi Devrimi gibi konulardaki yorumları ve katıldığı programlarla kamuoyunca yakından tanınıyor ve takip ediliyor.

15 Nisan 2020 - 08:42

 Koronavirüs salgınından sonra ekranlarda sıkça karşılaşılan Abdullah Çiftçi biyografisi ve hayatı merak ediliyor. Özellikle yaşanan olaylara getirdiği farklı bakış açılarıyla birçok vatandaşı etkileyen Abdullah Çiftçi nereli, kaç yaşında gibi sorularla araştırılıyor


Abdullah Çiftçi KİMDİR ? 


(Stratejist) Strateji Uzmanı, STK Yöneticisi Eğitim Ankara Üniversites

Stratejist, STK yöneticisi, Medya ve Bilgi Teknolojileri Strateji Derneği Başkanı, Arap ülkeleri ve Türk Cumhuriyetleri Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği Başkanı. Kahramanmaraş doğumlu. 1987 ve 1996 yılları arasında TÜBİTAK’ta çalışmıştı.

TÜBİTAK sonrası farklı kurum, STK ve şirketlere danışmanlık yaptı/yapıyor.

Ankara Üniversitesinden mezun olan Abdullah Çiftçi özellikle son dönemlerde, uluslararası ilişkiler, teknoloji, İnternet kullanımı, bilim ve dış siyaset ile ilgili katıldığı programlar ile sıkça gündemde yer almaktadır.

Özellikle son dönemlerde katıldığı programlar ile adından söz ettiren Abdullah Çiftçi, Medya ve Bilgi Teknolojileri Strateji Derneği Başkanı ve Arap ülkeleri ve Türk Cumhuriyetleri Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

28 yıldır Bilgi Teknolojileri alanında çalışan Abdullah Çiftçi, Türkiye’de İnterneti ilk kullanan ekibin içerisinde yer aldı. Türkiye 1.2.3. “İnternet Konferansı Düzenleme Komitesi Üyesi” idi. Türkiye’de ilk kez 1995 yılında Bilkent Üniversitesinde “İnternetin Sosyal Yönü” konulu konferansı verdi

1994-2000 yılları arasında İnternet üzerine farklı şehirlerde, STK, Ticaret odalarında 70 konferans verdi.
1995 yılında Hulki Cevizoğlu ile “NASA’nın bilgisayarını delen Müthiş Türkler” konulu bir program yapmıştı.
Abdullah Çiftçi, İslami Sermayenin Türkiye’ye gelmesi ve Türkiye’deki İnşaat sektörüne bu durumu anlatan 100 civarında makale yazmıştır.

Abdullah Çiftçi, son yıllarda televizyon ekranlarında çokça görülen isimlerin başında gelmekte. Ancak yaptığı nokta atışlar, ileri görüşlülüğü ona komplo teorisi üreten kimselerden farklı kıldı. Özellikle 2016 yılında attığı tweetler ile koronavirüs salgının olacağını önceden gördü.

Bu ileri görüşlülüğünden sonra  Abdullah Çiftçi işi ne? gibi soruları beraberinde getirdi. 

21.yy Dijital Uygarlık; Blockchain, Bitnation, Kripto para, Hacķlenebilir insan, Robot erkek/kadın, Smart şehirler, 4.Sanayi Devrimi, Nötr insan, Singularity, Transhumanizm, Küreselizm gibi terimleri katıldığı her programda tekrarlayan ve dünyayı organize bir aklında yönettiğini iddia eden kişi. 


1987 ve 1996 yılları arasında TÜBİTAK’ta çalışmıştır. Ankara Üniversitesinden mezun olan Abdullah Çiftçi özellikle son dönemlerde, uluslararası ilişkiler, teknoloji, bilim ve dış siyaset ile ilgili katıldığı programlar ile sıkça gündemde yer almaktadır.

Stratejist olan Çiftçi Medya ve Bilgi Teknolojileri Strateji Derneği Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
İnternet kullanımı ile ilgili sayısız konferans yapmıştır.Özellikle son dönemlerde katıldığı programlar ile adından söz ettiren Abdullah Çiftçi aslen Kahramanmaraşlıdır.

2014 yılında twitter'a katılıp kısa bir süre sonra analizlere başlamıştır. Çay sohbet grubu adı altında toplantılar yapıp açık fikir alışverişi yapmaktadır.

İnsanlığı kontrol etmek istiyorlar

Stratejist Abdullah Çiftçi, koronavirüs salgının ardından televizyon ekranlarında yaptığı açıklamalarla gündeme bomba gibi düştü. Covid-19 salgınını şeytani bir aklın organize ettiğini söyleyen Çiftçi, biyometrik çip ile bu virüsün engellenebilir olduğunu söyleyip insanların kontrol edilmesi istendiğini ifade ediyor. Bu aklın ise ne amerika ne de çin olduğuna inanıyor. Bu akıl dünyanın yüzde 85 parasına sahip bir üst akıl. 

Çiftçi'nin teorilerine göre bu grup,Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) arkasında da yer alıyor ve koronavirüs salgınının ancak biyometrik çip ile önlenebilir olduğunu açıklayacakları ileri sürüyor. Hatta virüs salgınının aşısının çok önceden beri var olduğuna dikkat çekiyor. 

Bİyometrik çip nedir?

Koronavirüs salgınından sonra insanoğlu evlere kapandı. Dışarı çıkamaz oldu. Paris hayalet şehre döndü. Ligler ertelendi. İstanbul'da trafik ise yüzde 20'leri gördü. Tüm bu yaşanan gelişmelerin bilinçli bir şekilde ilerlediğini savunan Abdullah Çiftçi, teknoloji toplumu 1.0 testinin gerçekleştirildiğini iddia ediyor.

Bu salgının ise WHO ve id2020.org adlı kurumların birlikte açıklayacağı biyometrik çip ile çözüme kavuşturulacağını iddia ediyor. Peki biyometrik çip nedir. Bu bir ödeme sistemi veya gündelik yaşamda kullanılabilen bir sisteme entegre olabilir.
Kısacası sizin nerede ne zaman ne yaptığınızın bilineceği ve kontrol edileceğiniz bir sistem. Ve tuhafı da istedikleri zaman sizi hackleyip öldürebilirler. Daha önce bu konuyla onlarca dizi ve film de yapıldı. Özellikle Black Mirror dizisinde biyometrik çip ile alakalı birçok kısım bulunabilir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum