Diyanet İşleri Başkanı'na çirkin itham

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ankara'daki Hacı Bayram Camisi'nde Ramazan'ın ilk cuma gününde cuma namazını kıldırmış ve hutbeyi de kendisi yapmıştı.

Diyanet İşleri Başkanı'na çirkin itham

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ankara'daki Hacı Bayram Camisi'nde Ramazan'ın ilk cuma gününde cuma namazını kıldırmış ve hutbeyi de kendisi yapmıştı.

Diyanet İşleri Başkanı'na çirkin itham
27 Nisan 2020 - 00:12


LGBT'li sapkınlar, ahlaki değerler başta olmak üzere insanları ifsat etmeye yönelik projeleri yaygınlaştırmaya devam ediyor. Hayvani nefsin emri altına giren bu sapkınlar, yabancı örgütlerin kışkırtmasıyla provokatif faaliyetlere imza atıyor.
Müslüman halkın manevi değerlerini hiçe sayarak ahlaksızlığı sıradanlaştırmaya çalışan LGBT'li sapkınlar, tedavisi mümkün bir hastalık olan eşcinselliği, çocuklar arasında yaygınlaştırmak için iğrenç teşviklerde bulunuyor.
Son zamanlarda ABD merkezli dijital ahlaksızlık yayan Netflix’in Ramazan ayının başında yayına sürdüğü ve “Osman” isimli cinsel sapkın karakterin olduğu diziye tepki çığ gibi büyümüştü.

"İSLAM LUTİLİĞİ VE EŞCİNSELLİĞİ LANETLİYOR"

Erbaş, hutbesinde, "İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, Eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir, bunun hikmeti.Yılda yüzbinlerce insan gayri meşru ve nikahsız hayatın islamî literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu Hiv virüsüne maruz kalıyor. Ey insanlar! Canımıza, aklımıza, inancımıza, malımıza ve neslimize zarar veren şeylerden uzak duralım” ifadelerini kullanmıştı.

İHD, Ramazan ayının ilk hutbesinde Ali Erbaş'a eşcinsellere nefret söyleminde bulunduğu gerekçesiyle dava açarken, Ankara ve İzmir baroları da Erbaş'ı kınadı.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Ramazan ayının ilk Cuma hutbesinde eşcinselliğe yönelik sözleri sebebiyle İHD Ankara şubesinin suç duyurusunda bulunmasını kınadı.

Bayraktutar yaptığı açıklamada “Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cuma hutbesinde İslam’ın en temel yasaklarından birisi olan zina ve eşcinselliğin Kur’anda lanetlendiğini söylemesinden dolayı sözde İnsan Hakları Derneği tarafından suç duyurusunda bulunulmasını kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum