Reklam
Reklam

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Enselerinden tutup Türkiye'ye getireceğiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Tüm dünyada FETÖ'cü hainlerin de ensesindeyiz. Onları da enselerinden tutup Türkiye'ye getireceğiz. Dünyayı onlara zindan edeceğiz." dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Enselerinden tutup Türkiye'ye getireceğiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Tüm dünyada FETÖ'cü hainlerin de ensesindeyiz. Onları da enselerinden tutup Türkiye'ye getireceğiz. Dünyayı onlara zindan edeceğiz." dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Enselerinden tutup Türkiye'ye getireceğiz
18 Şubat 2019 - 00:41
Reklam

Antalya'da temaslarını sürdüren Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Döşemealtı  ilçesindeki Cumhur İttifakı adayı Emre Afacan'ın seçim ofisinin açılışına  katıldı.Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, seçim döneminde çevreci bir seçim  kampanyası yürüttüklerini belirterek, Türkiye'nin belediyecilik hizmeti  bakımından en geri kalmış ilinin İzmir olduğunu ifade etti. Antalya'da CHP'de bulunan Konyaaltı, Manavgat, Döşemealtı ilçelerinde  belediyecilik hizmeti yapılmadığını söyleyen Çavuşoğlu, şöyle konuştu: Yazık değil mi millete? Burada, kendi çalışanına maaş veremeyen o  şehrin insanına hizmet yapabilir mi? Yazık değil mi çalışanına? Bunların böyle  bir derdi yok. Bir de 'Sosyal demokratız' diyor. 'İşçinin, çalışanın emekçinin  hakkını biz savunuyoruz' diyorlar, değil mi? Sözde ama doğru değil. Bunların  hiçbir şeyi doğru değil. Bunlar 'Atatürkçüyüz' diyorlar ama Atatürk'ten geçinen  asalak bunlar. Atatürk'ten rant elde etmeye çalışıyorlar. Hani Atatürk'ün  milliyetçiliği? İttifak yaptığın belli işte. PKK, DHKP-C, TİKKO ile ittifak  yapıyorsun. Ne kadar terörist varsa onunla ittifak yapıyorsun. Yalan mı  söylediğim? Zaten bunların içinde DHKP-C'li var. Bunların içinde terörist  cenazesine giden yok mu? CHP'den bahsediyorum, HDP'den bahsetmiyorum. Neresi  Atatürkçü bunların? Bunlar, Atatürk'ten geçiniyorlar. Bunları eleştirirsen 'Sen  Atatürk düşmanısın' diyor. Atatürk senin tekelinde mi? Atatürk'ün koyduğu muasır  medeniyet seviyesine Türkiye'yi biz çıkarıyoruz. Biz çalışıyoruz gece  gündüz.   FETÖ'cü hainlerin de ensesindeyiz Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye'nin geleceği için AK Parti'ye ve  Cumhur İttifakı'na güvenilmesi gerektiğini vurgulayarak, artık sahada da masada  da güçlü bir Türkiye olduğunu söyledi.Türkiye'nin hakkını kimseye yedirmeyeceklerini dile getiren Çavuşoğlu,  şunları kaydetti: Teröristlerin hepsiyle baş ettik, baş ediyoruz. İçeride de dışarıda  da inlerinde, mağaralarında ve çukurlarında gömüyoruz, gömdük. Sonuna kadar temizleyeceğiz. Türkiye'de dağlarda, Irak'ta, Suriye'de fark etmez, nerede olursa  olsun hepsinin ensesindeyiz. Tüm dünyada FETÖ'cü hainlerin de ensesindeyiz.  Onları da enselerinden tutup Türkiye'ye getireceğiz. Dünyayı onları zindan  edeceğiz. Tüm dünyada peşlerindeyiz. Dernekler, okullar hepsini kapatıyoruz,  kapattırıyoruz. En son Pakistan Anayasa Mahkemesi terör örgütü ilan etti. Çünkü  kendi ülkesi içindeki yapılanmayı da gördü. Tehdidi gördüler.  Ne kadar hain  varsa, ne kadar terör örgütü varsa hepsini temizleyecek kudrete sahibiz. Bunun  için kimseden izin de almayız, talimat da almayız. Nasıl Afrin'e, Fırat Kalkanı  bölgesine girdiysek, Fırat'ın doğusunda da hiç tereddüt etmeyeceğiz Allah'ın  izniyle. Ya temizleyeceğiz ya temizleyeceğiz. Başka çaresi yok. Konuşmanın ardından Çavuşoğlu ve protokol üyeleri, seçim ofisinin  açılışını gerçekleştirdiler. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum