Dev yatırıma adım adım Yatırımda, üretim, istihdam

Bitkilerin şifayla buluşturan Bizim Aktar ile Tekpa Gıda firmasının güç birliğiyle gerçekleştirilecek Türkiye’de 250 kişiye iş-aş, istihdam kapısı açacak Avusturyalı Senna Firmasının dev yatırımı için hazırlıklar bütün hızıyla sürdürülüyor.

Dev yatırıma adım adım Yatırımda, üretim, istihdam

Bitkilerin şifayla buluşturan Bizim Aktar ile Tekpa Gıda firmasının güç birliğiyle gerçekleştirilecek Türkiye’de 250 kişiye iş-aş, istihdam kapısı açacak Avusturyalı Senna Firmasının dev yatırımı için hazırlıklar bütün hızıyla sürdürülüyor.

Dev yatırıma adım adım Yatırımda, üretim, istihdam
10 Temmuz 2021 - 19:21

Avusturyalı Senna firmasının ülkemizde Bizim Aktar ve Tekpa Gıda öncülüğünde gerçekleşecek dev yatırımı için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Bizim Aktar Sahibi Herbalist Yunus Ersin, “Bizim Aktar olarak Anadolu’muzun şifalı bitkilerini ekonomimize ve üretime kazandırarak çok önemli bir fonksiyon gerçekleştiriyoruz. Şimdi tamamen helal sertifikalı üretim yapacak yatırımımızla, işsizlikle mücadele eden ekonomimize 250 kişiye yakın istihdam kapısı aralayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz, Bitkilerin şifaya dönüşüğü, Anadolu’nun şifalı bitkilerinin nitelikli şekilde ekonomiye kazandıran Bizim Aktar bu çerçevede, ülkemize yeni bir yatırımı daha kazandırarak nitelikli br istihdam, üretim ve katma değere imza atacaktır..


Tekpa Gıda firması ile işbirliği-güçbirliği yaparak Avusturyalı Senna firmasının Türkiye’de Türkiye’de yaklaşık 250 kişiye istihdam kapısı aralayacağı bir yatırımın öncüsü olmak için çalışmalarımızı aralıksız şekilde sürdürüyoruz. Bizim derdimiz, amacımız insanlarımızın sofralarına ekmek koymaktır, işsizlik rakamları artarken bu sancıya el uzatmak, yeni yatırımlara kapı açacak üretim, istihdam hamleleri gerçekleştirmektir. Avusturya’da faaliyet gösteren, Avrupa ülkelerinde ilgili sektörlerin tercih ederek tükettiği bu ürünleri Türkiye’de üreteceğiz ve bu yatırımla insanlarmıza iş-aş imkanları oluşturacağız.

Avusturya Viyana’da yeterli üretimi olmayan, üretiminin büyük bölümünü İtalya’da yapan, Bulgaristan, Yunanistan, Macaristan gibi ülkelere ihracat gerçekleştiren Senna’nın Türkiye pazarına girmesine yönelik olarak gerçekten önemli bir girişim hamlesini başardık. Artık bundan sonra ülkemizde üretilecek bu helal sertifikalı ürünleri hem ülkemizdeki ilgili sektörlerin kullanması için pazarlayacak, hem de kapı komşularımız olan  Bulgaristan ve Yunanistan’a ihraç ederek ülkemize katma değer sağlayacağız.. Bizim ürünlerimiz tamamen helal sertifakalıdır ve ilgili sektörlerimiz nitelikli, kaliteli ürünlerimizi kullanacaklar, insanlarımız da bu kaliteyi tercih edeceklerdir. İnşallah üretim potansiyelimiz başlayıp, devreye girip, büyüdükçe Ortadoğu pazarını da gündemimize alarak, yatırım potansiyelini büyütecek çok nitelikli bir çalışmayı gerçekleştirmiş olacağız .Gayret bizden, nusret  ise Allah’tandır” diye konuştu.
 

Nitelikli, kaliteli ve ucuz ürünler
 
Tekpa Gıda Yönetim Kurulu Başkanı ve Senna Firması Türkiye Mümessili Erol Yasemin, ürünlerinin burger, dönerci, pastane, fırın, restoran ve otellerde yoğun olarak kullanıldığını belirterek, “Hamburgercilerin kullandığı maydanoz, kızartma yağı, ketçap ve mayonezler; pastane yağları, fırınlarda kullanılan maya ve yağlar; salatalarda kullanılan farklı soslar, yanısıra tek kullanımlık soslar;  burgercilerde, otellerde, otellerde, evlerde, restoranlarda kullanılan 10 çeşit sosumuz var. Yanısıra Bununla restoranlarda, dönercilerde, otellerde ve fast foodcularda kullanılan farklı kilogramlarda yağlarımız da söz konusu. Helal sertifikası olan, Avrupa’da yaklaşık 20 ülkeye ihracat yapılan bu ürünler ilgili sektörler tarafından tercih edilip kullanılmaktadır. Önümüzü görmek, piyasanın nabzını tutabilmek için öncelikle bu niteikli ve kaliteli ürünlerimizi Türkiye’ye getireceğiz. Ardından Bizim Aktar Sahibi Herbalist Yunus Ersin’le birlikte Anadolu’da yatırım teşviklerinin olduğu, lojistik açıdan İstanbul’a yakın olacak bir bölgede ürünleri üretmek üzere lisanslarımızı alıp, fabrikamızı kuracağız” dedi.
 
Nitelikli üretim, dolaylı-dolaysız istihdam
 
Yasemin, “Avusturya menşeli Senna firmasının güçlü  bir yatırım potansiyeli bulunmaktadır. Bu yatırımın ülkemize kazandırılmasını ekonomimiz, istihdam fırsatlarımız ve ihracat potansiyelimiz açısından önemsiyoruz. Bu yatırımla dolaylı ve dolaysız yaklaşık 250 kişilik istihdam kapasitesi ortaya çıkacaktır. Fabrikamızda aktif çalışanlar dışında mesela ketçap için domates üreten çiftçilerimizle anlaşıp tarlalar kiralayacağız, onlara iş vereceğiz. Yanısıra mayonez için yumurta üreticilerini devreye almamız gerekecek. Bununla birlikte ürünlerimizin lojistiği, altyapısı ve nakliyesi gerekecek. Bu da istihdamımızın bir başka yönü olacak” ifadelerini kullandı.
 
BİZİM AKTAR İLETİŞİM: 0 212 674 03 00
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum