Hastalıktan önce önlem almak tıbbın başıdır

Bizim Aktar nitelikli çalışmalarıyla koronaya savaş açtı

Hastalıktan önce önlem almak tıbbın başıdır

Bizim Aktar nitelikli çalışmalarıyla koronaya savaş açtı

Hastalıktan önce önlem almak tıbbın başıdır
10 Temmuz 2021 - 19:16

Bizim Aktar sahibi Herbalist Yunus Ersin, tüm insanlığı tehdit eden koronaya karşı herkesin kendisini koruması gerektiğini vurgulayarak, “Vücut direncimizi artırmakla işe başlamalıyız. Hastalığın tehdit ettiği boğaz ve akciğerlerimizi korumaya almalıyız. Biz koronaya savaş açarak bağışıklık sistemimizi koruyacak nitelikte udul hindi, kekik yağı, çörek otu yağı, okaliptus yağı karışımından oluşan direnç artırıcı seti hazırlayarak insanlarımızın hizmetine sunduk. Hastalıktan önce önlem almak tıbbın, tebabetin başlangıç noktasıdır” diye koruştu.

Koronavirüs tehdidi tüm dünyada farklı varyantlarıyla birlikte insanlığı esir almaya devam ediyor. Tüm ülkelerde yoğun şekilde aşılamalar ve koruyucu nitelikte çalışmalar yapıldığı halde koronavirüs pandemisinin gündemimizden ne zaman çıkacağına dair uzmanlarımız kesin bir tarih veremiyor.  Hastalığın farklı varyantları nedeniyle salgının yayılması engellenemezken, bu noktada en önemli şeyin korucuyu hekimlik olduğunun altını çizen Bizim Aktar Sahibi Herbalist Yunus Ersin, “Biz koruyucu hekimliğin tıbbın başı olduğu gerçeğinden hareketle salgının başladığı ilk günlerden itibaren yoğun bir şekilde çalıştık, ne yapabiliriz diyerek insanlarımıza nitelikli, kalitdeli ürünlerimizi hazırlayarak hizmete sunduk. Öncelikle koronaya karşı vücut direncimizi artırmamız gerektiği gerçeğini bilmemiz, bağışıklık sistemimizi güçlendirmemiz noktasından hareket etmemiz gerekiyor. Bu çerçevede  udul hindi, kekik yağı, çörek otu yağı, okaliptus yağı karışımından oluşan vücut direncimizi artırıcı seti hazırladık. Bizim Aktar’ın u bu çok özel seti boğazlarımızı, nefes borumuzu, bronşlarımızı ve akciğerimizi ve korona’ya karşı vücudumuzu korumaya almakta, bağışıklığımızı güçlendirmekte, bu musibet hastalığa yakalanmamızı önlemeye yardımcı olmaktadır” diye konuştu. 
 
Hastalık gelmeden sağlığın kıymetini bilmek
 
Herbalist Ersin, “Bu seti 7’den 70’e herkes,  çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız kullanabiliyor. Koronavirüs özellikle akciğerleri olumsuz şekilde etkilemektedir. Dolayısıyla biz önccelikle boğazımızı, akciğerlerimizi güçlendirmeliyiz. Bu ürünlerinden başka andıç pekmezi, propolis damlası, udul hindi damlası ve kustul macun setiyle de ayrı bir direnç sağlayan setimiz de var. Pandemi boyunca setlerimizi kullanan vatandaşlarımız koruma getiren yardımcı nitelikteki setlerimizten çok memnun kaldılar. Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) Efendimizin “Hastalık gelmeren önce sağlığın kıymetini bilmeliyiz” hadisi şerifini kendimize düstur edindik, Nebev-i Tıbbı hatırlayıp, öncelikle koruyucu hekimliği ön plana çıkaracak bir çalışma yapmış olduk. Koruyucu hekimlik hastalanmadan önce kendimizi korumaya alacak çareleri baştan almaktır. Kendimize dikkat etmeli, bedenimizi, akıl ve ruh sağlığımızı bozulmadan korumalıyız. Hastalıkların hepsi insan için ve  Rabbimizin bizlere yönelik imtihanı. Ama hekimler de insanlar için. Hastalandığımızda hemen hekime koşmalıyız, teşhis ve tedavimizi geciktirmemeliyiz. Bu arada Rabbimizin bize sunduğu şifalı bitkilerden yararlanmayı da ihmal etmemeli, modern tıbba bu noktada yardımcı nitelikteki ürünlerimizi de ortaya koymalıyız” diye konuştu.
 
 
 Ballı çörek otu, Udül Hindi Yağı, propolis damla, macunu kan
 
Bizim Aktar olarak kaliteli nitelikli ürünleriyle insanlarımızın faydası için çalışmaya devam ettiklerini, tarihi mirasımız olan şifalı bitkilerin günümüze kazandırılması yönündeki çabalarının çok önemli ürünlerle hayata geçtiğini kaydeden Ersin bu ürünleri ise şöyle sıraladı: “Ballı çörek otu yağı, Udül Hindi (Pandemi döneminde çok önemli bir ürün, vücut direncini artırıyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor), propolis damla, Udül Hindi Yağı, Macunu Kan (Kansızlık için), Çörek Otu, Damla Sakızı kapsülü (Mide için), ısırgan kapsülü ve civarperçemi kapsülü, propolis şekeri”
 
Misyonumuz önemli, geçiş ve köprü kuşağıyız
 
Herbalist Yunus Ersin, bugün sosyal medyaya bağımlı olan gençliğin geçmişle bağlantı kurmakta çok zorlandığını, tarihini bilmediğini, bu noktada kendilerinin geçmişle günümüz arasında köprü kuşağı olduklanı hatırlatarak, “ Önceliğimiz ilme hizmet, insana değer vermektir. Biz çok önemli bir kuşağın ve neslin temsilcisiyiz, köprü ve itidal kuşağıyız. Özellikle 40 ila 55 yaş arasındaki kuşak olarak bizler bir yandan geçmişle bağlar kuruyor, diğer yandan günümüz neslinin elinden tutuyoruz. Geleneklerimizi temsil ederken teknoloji ve bilişim çağını yakalamış köprü bir nesil olarak geçmişle günümüz arasında bağlar kuruyoruz. Günümüz neslinin maalesef geçmişle bağı yok. Bu nesil teknoloji bağımlısı, internet bağımlısı, sosyal medya bağımlısı. Ama biz bu kuşağın teknolojik imkanlarını bilen, kullanan köprü kuşağı olarak geleneklerimizi, göreneklerimizi, değerlerimizi, kültürümüzü, maneviyatımızı onlara öğretme, hatırlatma misyonuna sahibiz. Bizim neslimiz yok olduğunda teknoloji bağımlısı bu nesil geçmişle alakalı hiçbir şeyi bilmeyecek, gelenek ve göreneklerimizi unutmuş olacaklar. Bu sebeple misyonumuz önemli, omuzlarımızdaki yük gerçekten ağır” açıklamasını yaptı.
 
BİZİM AKTAR İLETİŞİM: 0 212 674 03 00
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum