Deniz, orman, kaplıca… Armutlu'nun parlayan yıldızı… Kuran Grup'un ustalık eseri…

Deniz, orman, kaplıca… Armutlu'nun parlayan yıldızı… Kuran Grup'un ustalık eseri…

Deniz, orman, kaplıca… Armutlu'nun parlayan yıldızı… Kuran Grup'un ustalık eseri…
16 Şubat 2021 - 15:03

Kuran Grup, deniz, orman ve kaplıcayı buluşturduğu Türkiye’de en kısa zamanda yapılan proje olarak tarihe geçen Armodies’ten sonra turizmin başkenti Armutlu’da yine göz kamaştıran bir projeyle misafirlerini ağırlayacak. Etap etap yapımı devam eden Altınevler projesinin ortak kullanım alanlarında insanlarımızın şifasını özlediği kaplıca suyu olacak. Deniz ve orman havası ise misafirlerin sağlıklarına sağlık katacak.
 
Kuran Grup Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kuran, “Sessiz bir tatili, doğayı, kaplıcayı, ormanı arayanlar hayallerine Altınevler ile kavuşacaklar. Armutlu’nun parlayan yıldızı Altınevler, herkese uygun alternatif uygun ödeme planları sunuyor. Banka yok, kredi yok.  Kuran Grup sizin ödeme planlarınıza uygun vadelendirmeler yapıyor, sizi bu muhteşem yaşam alanıyla hayallerinize kavuşturuyor” dedi.
 

60 bin metrekare yeşil alanıyla muhteşem bir yaşam ve sosyal alan… Banka yok, kefil yok, yüzde 0.,60 oranla… Ayrıca gayrimenkul, araç takası imkanıyla… Kaplıcasıyla sağlık ve şifası… Bayanlara ayrı plajı… Topraktan satış fiyatlarıyla termal turizm alanında yapacağınız bu yatırımla kazanaksınız, geleceğinize çok önemli bir değer bırakacaksınız. Topraktan ve inşaattan satış fiyatlarıyla bölgedeki emsal projelere göre yüzde 40 daha avantajlı…
 
 
Kuran Grup Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kuran, deniz, orman ve kaplıcayı buluşturdukları Altınevler projesinin yapımının etap etap devam ettiğini, bu sene sonunda 1’nci etap teslimatının yapılacağını, 2’nci etabın 2021 sonunda, projenin tamamının ise 2022’nin sonunda tamamen bitirileceğini kaydetti. Kuran, “Altınevler projesi hızla sürüyor. Sadece Türkiye’de değil, dünyada çok büyük bir kriz oluşturan pandemi döneminde biz imalatlarımıza başladık, çok önemli bir ivme sağladık. Sektörümüzde imalatları en hızlı devam eden firmayız. Altınevler projesinin mükemmel bir doğası var. Dolayısıyla bu durum burada çalışanlarımızın motivasyonunu çok olumlu şekilde etkiliyor. O kadar zinde ve sağlık dolu bir çalışma temposu içinde çalışıyorlar ki, kısa sürede inşaat imalatlarımızı da çok hızlı bir şekilde yapabiliyoruz” dedi.
 
ALTINEVLER PARLAYAN YILDIZ GİBİ
 
Kuran şöyle devam etti:“Projenin en önemli özelliklerinin denizin olması, ormanın içinde olması. Yanı başımızdaki orman bize avuç avuç oksijen veriyor, kaplıcası sağlığını veriyor. Özellikle bu Covid-19 olaylarından sonra insanlar daha çok tatili, doğayı, sessizliği, sağlığı aramaya başladılar. Bu noktada da Altınevler parlayan bir yıldız gibi. Projemizin hemen 3 km yakınında Emlak Konut’un da farklı bir projesi var. Ama bizim projemizin bu projeden neredeyse fiyat farkı yüzde 50-60’a ulaşıyor. Yan tarafımızda yine Türkiye’nin en büyük devremülk projelerinden birisi var. Buradaki projeden de bizim aramızda yüzde 50-60 fiyat farkı bulunuyor. Bu farkın ortaya çıkmasının nedeni şu; arsa kendimizin... Dolayısıyla biz arsa ile ilgili kimseye komisyon ödemiyoruz.  Kardayız… Bankalarla çalışmıyoruz, kendi öz sermayelerimizle çalışıyoruz. Buradan da kardayız. İnşaat yapımını da biz yapmaktayız… Müteahhitlik hizmetini biz gerçekleştirdiğimiz için buradan kardayız. Satış pazarlama ayağında ise ben Fatih Kuran olarak ekranlarda hem tanıtım hem de satış pazarlama ayağını acizane yürütüyorum. Bütün bunları topladık ve fiyata entegre ettik. Fiyatlar yüzde 50’ye kadar geriye geldi. İnsanlar çok makul fiyatlarla beraber hayallerini satın alabiliyorlar. Bakın denizin iyot kokusu, doğanın sessizliği, kuş cıvıltıları, akşam mehtabı izleyebileceğiniz harika bir atmosfer, huzurlu bir komşuluk. Biz komşular arıyoruz. Görmüş olduğunuz çardaklar… El emeği göz nuru, tek tek yapıştırılmış taşlardan oluşuyor. Bunun yerine tahtadan bir kamelya kurulamaz mıydı? Yapılabilirdi… Ama bu nesiller boyu kalacak bir güzellik. Mimarisinden en ufak detayına kadar kullanılabilir yaşam alanlarının olduğu bir yer oluyor. Biz şunu görüyorduk. Büyük büyük yeşil alanlar yapılıyor ama peyzaj düzenlemeleri monoton bir yapı sergiliyordu. Biz böyle yapmadık.... Titiz el işçiliğyle, gözünüze hitap eden, harika bir atmosfer kurduk. Yanısıra hobi bahçeleri yaptık. Burada domates olsun, biber olsun, salatalık olsun her sebze var… Ayşe teyze domatesi koparsın, onun domatesi dalında hiç görmemiş oğlu gelsin yeşillikler içinde bu ortamı içine çeksin, doğayı tanısın. Üzüm bağları yapıyoruz projenin içinde, insanlar salkım salkım üzümleri alsınlar. Çocuklarımız karpuz ağaçta değil yerde yetişiyor, bunu bilsin. Metropol şehirlerde yaşayan çocuklarımız bunlardan bihaber. Dedeyle torunun birlikte tatil yapabileceği, doğal organik bir yaşantıyla beraber yaşamalanları imal ediyoruz biz. Lüks siteler… Bunların önemi kalmadı artık. Sizin lokasyonunuz önemli. Sizin güneşiniz, doğanız, deniziniz, ormanınız. Ne kadar iç içe olabiliyorsunuz. İşte Altınevler bütün bunların olduğu 60 bin metrekarelik bir yaşam alanı”
 
ESNEK ÖDEME PLANLARI
 
Projelerindeki dairelerinde şerefiyeye göre fiyatların değiştiğini ifade eden Kuran, “Burada önemli olan şu: Vadelendirmede hiçbir sıkıntı yok. Kendi bünyemizde vadelendirme yapıyoruz. Bankalar yüzde 0,64 yapıyor, biz yüzde 0,60 yapıyoruz. Misafirlerimiz ödeme planlarını söylüyor, biz onlara uyuyoruz. Burada kendimize komşular arıyoruz, birbirleriyle dostluklar kuracak, muhabbet ortamları oluşturacak dostlar arıyoruz. Bütçesine göre ödemesini yapar, inşaat sürecine göre ödemesini yapar, bitirir oturur. Şu kadar peşinatım var, şöyle ödeme yapabilirim, evim var, arsam var, aracım var. İnsanların burayı tercih ediyor olması bizim için önemli. Evet, ben burada hayatımı geçireceğim. Torunum, akrabalarım bu güzellikler içinde bu yaşam alanı içinde olacağım diyebilmesi. Ben buradan denizi seyredeceğim, mehtabı seyredeceğim diyebilmesi. Fiyatlar noktasında gerisi bir şekilde anlaşılabilir” açıklamasını yaptı. Altınevler’in ortak alanlarında kaplıca havuzlarının da olacağını kaydeden Fatih Kuran, “Biz Osmanlı Türk hamam kültürü olan bir milletiz. Su kültürü Avrupa’ya bizim ecdadımızla birlikte gitmiştir. Bunu unuttuk. Kaplıca bir tedavi yöntemidir. Kaplıca suyu topraktan geldiği için, topraktan gelen mineraller tam bir şifa deposu. Kaplıcada demir var, kalsiyum var. Dolayısıyla bizim hammaddemiz kaplıca. Kaplıcaya giren herkesin bağışıklık sistemleri kuvvetleniyor. Bundan sonra yaşantılarında hasta olma ihtimalleri minimuma iniyor. Covid-19 en çok kime zarar veriyor? Bağışıklık sistemi zayıf olanlara. Burada deniz iyotunu ciğerlerinize çekeceksiniz, kaplıcaya gireceksiniz. Hastalıklara kapılma ihtimaliniz de en aza inecek” değerlendirmesini yaptı.
Kuran, projenin etap etap devam ettiğini  1’nci etapların imalatının bittiğini ve yıl sonunda teslimatının yapılacağını, 2’nci etaplara başlandığını, 2023 tarihinde ise tüm projenin tamamıyla hizmete gireceği müjdesini verdi.
 
BAYANLARA ÖZEL VE AYRI PLAJ HİZMETİ
 
Kuran aynı zamanda projelerinde bayanlar için ayrı bir plaj da bulunduğunu, mahremiyetin her yönüyle sağlandığı bu plajda misafirlerinin gönül rahatlığıyla denize girebileceklerini, hassasiyeti olan misafirleri için bu noktada Altınevler projesinin çok ayrıcalıklı bir kimlik sergilediğini belirtti.
 
 
3 bin 900 TL’den başlayan taksitler
 
Banka yok, kefil yok, yüzde 0.60 oran
 
Gayrimenkul, araç takası
 
Kaplıcasıyla, doğasıyla şifa… Bayanlara ayrı plaj
 
TEL ve  WHATSAP Hattı: 0 532 432 05 26
 
www.altinevler.com
 
 
 
 


 
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum