Davutoğlu’nun yanındaki isim AK Parti’den kopamadı

Davutoğlu’nun yanındaki isim AK Parti’den kopamadı

Davutoğlu’nun yanındaki isim AK Parti’den kopamadı
15 Aralık 2019 - 17:52

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi adını verdiği yeni siyasi oluşumu dün Ankara’da ilan etti. Partinin dün tanıtılan Kurucular Kurulu üyelerinin çok büyük bir kısmını eski AK Partili isimler oluştururken, bu isimlerden 18’i daha önce AK Parti milletvekilleri…
Davutoğlu’nun partisinde kurucular kurulu üyesi olarak yer alan isimlerden biri de Türkiye’nin eski Somali Büyükelçisi Kani Torun oldu. 2011 yılında Türkiye’nin Somali çıkarmasında aktif görev alan ve bu görevinin ardından AK Parti 26’ncı dönem Bursa Milletvekilliği görevinde bulunan Kani Torun da Gelecek Partisi’nde görev aldı. Ancak dikkatlerden kaçan bir ayrıntıyı Yeni Akit yakaladı.


Kani Torun’un resmi web sitesinde ise Gelecek Partisi ile alakalı hiçbir bilgiye yer verilmedi. Bilakis Kani Torun, kendisine ait internet sitesinde halen AK Partili…
Sitesinde, AK Parti’nin “Daima Millet, Daima Hizmet” sloganına yer veren Kani Torun’un isminin altında ise “AK Parti Bursa Milletvekili” ifadesi yer alıyor.
1959 yılında Artvin Ardanuç’ta dünyaya gelen Kani Torun, Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde Başbakan Başdanışmanı olarak görev almıştı.
 
Resmi sitesinde halâ AK Partili!

YORUMLAR

  • 0 Yorum