ÇÖREK OTUNUN FAYDALARI NELER?

Binbir derdin devası olan çörek otunu doğru tükettiğiniz takdirde kilo vermedeki inanılmaz faydalarını sizde net bir şekilde görebilirsiniz.

ÇÖREK OTUNUN FAYDALARI NELER?

Binbir derdin devası olan çörek otunu doğru tükettiğiniz takdirde kilo vermedeki inanılmaz faydalarını sizde net bir şekilde görebilirsiniz.

ÇÖREK OTUNUN FAYDALARI NELER?
07 Mayıs 2019 - 11:13

 Çörek otu ile kilo verme sırları...
Peygamber Efendimiz (SAV)'in çörek otu hakkında överek bahsettiği, "Ölüm dışında hiçbir hastalık yoktur ki, çörek otunda onun için bir deva bulunmasın." [Buhârî, Tıbb 7; Müslim, Selam 89, (2215); Tirmizî, Tıbb 5, (2042), 22, (2071)] hadis-i şerifinden anlaşıldığı gibi oldukça önemli bir bitkidir. Sağlık açısından yararları olmasının yanı sıra kilo vermeyi kolaylaştırdığı da bilinen çörek otunu ya da yağını, sabahleyin aç karna öğle ve akşam öğünlerinden önce bir çay kaşığı kadar su ya da yoğurtla tüketebilirsiniz. Hızlı ve sağlıksız yapılan şok diyetler yerine doğal yollarla, gayet sağlıklı bir şekilde hedeflediğiniz kiloya sahip olabilirsiniz.

çörek otu ile zayıflama
Çörek otu ile zayıflama niyetindeyseniz gün içerisinde 2 veya 3 kase yoğurdu kesinlikle tüketmelisiniz. İştah kesme ve sağlıklı zayıflamanın en ideal bitkisi olan çörek otunun mutlaka yoğurt ile ya da süt ile tüketilmesi tavsiye edilir.
Havanda ezerek un ufak edeceğiniz çörek otunu, yoğurt ile karıştırdığınızda iştahınızı azaltacak ve fazla yemek yeme isteğinizin önüne geçmiş olacaksınız.

çörek otunun faydaları
ÇÖREK OTU NASIL ZAYIFLATIR?
- İçerisindeki doğal antioksidan kaynağı vücutta biriken toksinleri arındıracak ve kan şekerini dengeleyerek obezite oluşumunun önüne geçecektir.
- Bağırsaklar üzerinde kaygan bir etkiye sahip olduğundan kabızlığı önler ve vücutta yağ birikmesine izin vermez.
- Başa çıkılamayan tatlı krizlerinin önüne geçerek insülin seviyesini dengeler.
- İştah kesici özelliği sayesinde fazla yemek yiyip kilo almayı engeller.
- Metabolizmayı hızlandırma konusunda oldukça etkilidir.
- Kilo vermeyi sağlıklı yollarla gerçekleştirmeye yardımcı olur.
- Vücutta biriken ödemin dışarı atılmasını sağlar.
çörek otu nasıl tüketilir

İLK YÖNTEM:
Sabahleyin uyanınca yatağınızın yanında bulundurduğunuz masadan 1 bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Ancak bu suyu içmeden önce 1 çay kaşığı kadar çörek otu ve 1 tatlı kaşığı elma sirkesi eklemeyi unutmayın!
İKİNCİ YÖNTEM:
Bir su bardağına katılan 1 tatlı kaşığı toz tarçını bal ile karıştırın. 2 tatlı kaşığı çörek otu yağını ekleyip güzelce karıştırarak bu yağdan için. 30 dakika boyunca ağzınıza bir şey sokmayın.
ÇÖREK OTUNUN FAYDALARI NELER?
- Bağışıklık sistemini güçlendirmeye birebirdir.
- Astım rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.
- Kolon kanserinin gelişmesini önler.
- Kan şekerinin düzene girmesinde etkilidir.
- Saçlarda beyazlıkların oluşumunu engeller.

YORUMLAR

  • 0 Yorum