CHP zihniyeti,Bu kez Küçükçekmece Halkının Psikoloji'sini AFİŞ'lerle Bozdu

İstanbul'un CHP'li Küçükçekmece Belediyesi, sözde kadına yönelik şiddet olaylarına dikkat çekmek için astığı afişlerle, aile kurumunu ve erkekleri hedef aldı.

CHP zihniyeti,Bu kez Küçükçekmece Halkının Psikoloji'sini AFİŞ'lerle Bozdu

İstanbul'un CHP'li Küçükçekmece Belediyesi, sözde kadına yönelik şiddet olaylarına dikkat çekmek için astığı afişlerle, aile kurumunu ve erkekleri hedef aldı.

CHP zihniyeti,Bu kez Küçükçekmece Halkının Psikoloji'sini AFİŞ'lerle Bozdu
05 Aralık 2019 - 10:42

CHP'li belediyelerin skandalları bitmek bitmiyor. Her fırsatta halkın manevi ve kültürel değerlerini hedef alarak düşmanlıklarını gözler önüne seren CHP zihniyeti, bu kez kendini Küçükçekmece'de gösterdi.

İstanbul'un CHP'li Küçükçekmece Belediyesi, sözde kadına yönelik şiddet olaylarına dikkat çekmek için astığı afişlerle, ailedeki erkek bireyleri hedef aldı, şiddetin kaynağını tüm erkek bireyler olarak gösterdi.
CHP'li Küçükçekmece Belediyesi'nin hazırladığı afişlerde "Beni kocam öldürdü, beni oğlum öldürdü, beni dedem öldürdü, beni nişanlım öldürdü" gibi ifadelere yer vermesi, tepkilere neden oldu.

Bir afişte de "Ben çocuğum haklarım var, bana en iyi bakacak kişiyle yaşamayı seçebilirim" şeklinde ifadeler de "Küçükçekmece Belediyesi ne yapmaya çalışıyor?


Çocukları ailelerinden koparmak mı istiyorlar" şeklindeki tepkilere neden oldu.

Kadınların öldürüldüğü ya da şiddet gördüğü haberleri bahane edilerek hazırlanan afişlerde, kutsal aile kurumundaki tüm erkek bireyler, birer potansiyel katil olarak lanse edildi.
Boşanmaların, taciz ve tecavüz olaylarının her geçen gün arttığı, sebeplerin sorgulanmadığı ve görmezden gelindiği afişlerde, tek suçlu erkekler gösterildi.

Erkek şiddetine tepki olarak hazırlandığı öne sürülen afişlerde asıl amacın; aile kurumunu hedef almak olduğu ve bu şekilde ailenin çatısı olan erkeği etkisizleştirmek istendiği gözlerden kaçmadı
.
Öte yandan söz konusu afişlerin fikir babasının Küçükçekmece Belediyesi İletişimden Sorumlu Başkan Danışmanı Yasemin Bektaş olduğu öne sürüldü.

Bektaş, daha önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla sık sık Müslüman halkın inanç değerlerini hedef almıştı.

Öte yandan sosyal medyada kimi kullanıcılar söz konusu afişlere tepki gösterdi.
Bilbordlara çekilen şiddet içeren ifadelerden sonra anne babalar isyanda!

Küçükçekmece belediyesinin ajans profesyonelleri korku çekiciliği ile farkındalık olusturayim derken çocukların psikolojisini bozdu.
 
Halk tepkili işte o tepkiler;
 
EMİNECEVİZLİ: yalınız Bu afislerin biran önce kaldırılmasının doğru bir karar olacağını düşünüyorum. Bu paylaşımlarla farkındalık oluşturulmuyor aksine cinayet normalleştiriliyor! Genç taze zihinlere her ortamda (işyerinde, sokak ortasında, evde..) birçok yöntemle (bıçakla, tüfekle, boğarak.)bir kadını rahatlıkla öldürebilirsiniz deniyor! YANLIŞI çocuklarımızın gözüne sokmak yerine, daha medeni durumları daha güzel örneklerle verin ki huzur bulalım. @kucukcekmecebelediye
 
HANDAN AYBÜKEM: Böyle bir saçmalık olamaz unutmayın ki bu dünyada sadece biz yetişkinler değil çocuklar var onlar bunları okuyor korkuyor lanet olsun nu ne saçmalık bunu kabul etmiyorum kaldırın bunları saçma sapan şeyler sunumlar yapmayın kalıcı işleyen çözümler üretim reklam değil gerçeği gösteren yollar açın ve bunu yaparken gelecek nesiller korkutmayın
 
 
EMEL GÖKBAYRAK: 6&8 yaslarında kız çocukları panoları görünce dehşete düştüler, kızım bütün gün erkeklerin Kadınları neden oldurduğunu sorguladı ve çok üzüldü. Konunun çok hassas olduğuna ve bu şekilde bilinçlendirme çalışmasının yanlış olduğuna inanıyorum. İstediğiniz kadar panolara koyun hukuk gereken adaleti göstermediği surece bu yapılan sadece çocuk ve gençlerin psikolojisini Bozmaktan başka bir şeye yaramaz.
 
 
CELLİST LKS2 : kız çocuğuna sahip eğitimci bir kadın olarak bu afişlerden de metinlerden de çok rahatsız olduğumu belirtmek isterim asla amacına hizmet etmeyen özensiz bir çalışma olmuş! Toplum bilinci kötü bir alt mesaj verilerek oluşturulmaz! Çocuğumun okul yolunda başım taşla ezildi, bıçakla, tabancayla öldürüldüm vs cümleleri okumasından ve bunu bana sormasından çok rahatsız oldum. Evet, hepimiz şiddete hayır Konusunda hemfikiriz ama bu şekil Göze soka soka akla gelmeyeninde Aklının bir köşesinde yer edindirerek Olmaz! Bilinç böyle oluşturulmaz! Ben burada teşekkür edilecek bir çalışma göremiyorum!
 
GÖNÜL TEYMUR :Çok acilen bu afişleri Kaldırın. Yok, beni babam öldürdü. Yok, abim öldürdü. Sayenizde Kızımın psikolojisi bozuldu. Babaya Güven. Abiye güven gitti. Pedagog
Eşliğinde çocukları düşünerek Mesaj yazmanız daha doğru olur.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum