CHP Küçükçekmece Belediyesi (+1) Mağdur Etmeye Devam Ediyor.

31 Mart seçimlerinden önce meydan meydan dolaşarak "Hiçbir belediye işçisinin işine son vermeyeceğiz. Bizim hiç kimsenin ekmeğinde gözümüz yok" diyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözleri aldatmaca çıktı.

CHP Küçükçekmece Belediyesi (+1) Mağdur Etmeye Devam Ediyor.

31 Mart seçimlerinden önce meydan meydan dolaşarak "Hiçbir belediye işçisinin işine son vermeyeceğiz. Bizim hiç kimsenin ekmeğinde gözümüz yok" diyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözleri aldatmaca çıktı.

CHP Küçükçekmece Belediyesi (+1) Mağdur Etmeye Devam Ediyor.
19 Şubat 2020 - 18:01

31 Mart öncesi “Hiçbir belediye işçisinin işine son vermeyeceğiz” sözünü veren CHP, belediyelerde terör estirmeye devam ediyor. Göreve gelen CHP’li başkanların icraatları hep artı 1 olarak müdürleri, işçileri çıkarmak, mobbing uygulayarak mağdur etmektedir.
Haber Merkezime ulaşan sok edici idaalar;
Küçükçekmece Belediyesi'nin HDP,İP ve CHP'ye geçmesinin ardından.Adaletsizlik ve haksızlık yapmada sınır tanımıyor enson mağdur edilen; Muhammet emin Aytan 2007 ağustos ayında Küçükçekmece engelliler eğitim ve dayanışma derneğinde (Küçükçekmece belediye Rehabilitasyon Merkezi) Müdürlük görevine başladı ve 1 Kasım 2019’a kadar 12 yıl 3 ay boyunca bu görevi başaralı bir şekilde icra etti.

2019 Mart ayında yapılan Belediye seçimini Ak Partili Belediye kaybedip CHP’li belediye iktidar olunca Belediye yeni Başkan yardımcısı Sedat Özkan'a Küçükçekmece Belediye Rehabilitasyon Merkez müdürü Muhammet Emin Aytan  tarafından haber gönderilerek ona kendisi ile çalışılıp çalışılmayacağını, eğer çalışmak istemezlerse bunu anlayışla karşılayacağını ve ona ihbar süresince izin vermelerini istedi.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi’nin danışmanlarından Cevdet Ateş, profesyonel idarecilerle çalışılmaya devam edileceğini ve yeni Belediye Başkanı Kemal Çebi’nin kendisi ile ilgili menfi bir tasarrufu olmayacağını, birlikte çalışılmaya devam edileceğini dile getirdi. İYİ Partili Derneğin yeni başkan adayı olan Hasan Hüseyin Kök'e de aynı soruyu yöneltti. 

Cevap aynıydı ve Hasan Hüseyin Kök de aynı cevabı verdi. Küçükçekmece belediye Rehabilitasyon merkezi Muhammet emin Aytan müdür de işlerini ve özellikle de çocuklarının okul işlerini buna göre dizayn etti. Zira Muhammet Müdür’ün ikamet yeri Bayrampaşa’da olmasına rağmen çocuklarının eğitim aldığı okullar Küçükçekmece sınırları içerisindeydi.

 Sene ortasında oluşabilecek bir iş değişikliğinin çocuklarının nakil işleri ve adaptasyon açısından kötü sonuçlar doğuracağını çocukları için psikolojik bir çöküntü olabileceğini hem başkana hem de yönetim kuruluna müteaddid defalar dile getirdi ve onlar da Muhammet Müdür’ün bu endişesinin yersiz olduğunu dile getirdiler.  Hiçbir neden yokken Muhammet Müdür’ü Ekim ayının ortasında zorunlu izne gönderdiler.

Küçükçekmece Belediye Rehabilitasyon Merkezi Muhammet Emin Aytan sebebini sorduğunda ise İYİ Partili Derneğin yeni başkan adayı olan Hasan Hüseyin Kök birikmiş izinlerinin eritilmesi için bir uygulama olduğu dile getirilmiştir.
Aytan, Kendilerine eğer işime son verilecekse bunu söylemelerini, (ihbar etmelerini), bu sayede yeni bir iş bakabileceğini ve çocuklarının okul işlemlerini yapabileceğini dile getirmiştir. Hasan Hüseyin Kök böyle bir işlemin olmayacağını, bir süreliğine izin kullanması gerektiğini vurgulamıştır.
 
Küçükçekmece belediye Rehabilitasyon merkezi Muhammet emin Aytan izin biter bitmez işin ilk gününde onunla çalışılmayacağı yönetim kurulu tarafından acımasızca ifade edilmiştir.

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYE REHABİLİTASYON MERKEZİ YENİ YÖNETİMİNDE TEHDİT

 Akabinde yönetim kurulu üyesi Müslüm Elhan  12 yıl 3 aylık kıdem, 8 haftalık ihbar ve 35 günlük birikmiş senelik izni hiçe sayarak müdürün hak edişinin yüzde 60’ını teklif etmiş, aksi halde mahkeme yolu ile yıllar sonra bu parayı alabileceğini, bu zaman zarfında da başka bir geliri olmayan eski Müdür’ün ekonomik yönden ailevi sorunlar yaşayabileceğini dile getirerek tehdit etmiştir.
Bu da yetmemiş Muhammet müdürün mahkeme yolunu kapatmak için Cevdet Ateş’in gönderdiği arabulucu avukat aracılığı ile sözleşme imzalatmış ve takdir ettikleri meblağı ilk ay ödemesiz 4 aya taksitlendirmişlerdir.

CHP HAKSIZLIKTA  HEP ARTI1 OLMUŞ OLDU

Komik bir rakamla 12 yıl 3 aylık kıdem iki aylık ihbar ve 35 günlük izin tazminatını tas tamam ödediklerini engelliler derneği çalışanlarına hatta belediye diğer çalışanlarına ifade etmişlerdir. Müdür’ün Sgk ’ca hak edilmiş tazminatı ödenmemiş olmasına rağmen herkese öndendi deniliyor, ama eksik olan 4 te birlik bu miktara ne oldu?  Kimler aldı?
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum