Çankırı Ilgaz Alıç Köyü Derneği, vatan savunmasında hayatını kaybeden tüm şehitlerimiz ve Gazze'de katledilen masum insanlar için anlamlı bir hatim ve dua programı düzenledi. Sarıkamış, Çanakkale, terörle mücadelede hayatını kaybedenler, Irak, Suriye ve Gazze'de şehit olan müslüman kardeşlerimiz için gerçekleştirilen program, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, Ilgaz Dernekler Birliği Başkanı Mustafa Anaçal, Belediye Meclis Üyesi Mahmut Sarıkaya, dernek üyeleri ve davetlilerin katılımıyla gerçekleşti.
Mevlüt, Hatim ve Dua Programına Yoğun İlgiPrograma katılanlar, Mustafa Ekmekçi Hoca'nın Şehitlik ve Gazilik kavramları üzerine yaptığı anlamlı konuşmayı dinledi. Milli ve manevi değerlere vurgu yaparak, şehitlerin fedakarlıklarını anlamak ve hatırlamak önemine dikkat çekildi. Program, Kur'an-ı Kerim tilaveti, dini sohbet, hatim ve dua etkinlikleriyle devam etti.
Katılımcılarla Paylaşılan Duygusal AnlarDernek Başkanı Halim Nazlı'nın duygusal bir konuşma yaparak programa başlaması, katılımcılarda duygusal anlar yaşattı. Katılımcılar, şehitlerimiz ve Gazze'de yaşanan acılara dair dualar ederken, birlik ve beraberlik mesajlarıyla güçlerini birleştirdi.
Programın Sonu: İkramlar ve Birlik RuhuProgram, Dernek Başkanı Halim Nazlı'nın konuşmasının ardından yapılan ikramlarla sona erdi. Katılımcılar, birlik ve beraberlik ruhu içinde, şehitlerimizi anma ve dualarla onlara vefa gösterme fırsatı buldu. Çankırı Ilgaz Alıç Köyü Derneği'nin düzenlediği bu özel program, şehitlerimize olan vefa borcunu bir kez daha hatırlatmanın yanı sıra birlik ve dayanışmanın gücünü bir kez daha gösterdi.
![](https://www.hicrethaber.com/images/files/2024/01/65b40b186ebbf.jpg)
![](https://www.hicrethaber.com/images/files/2024/01/65b40ab1d2e38.jpg)
![](https://www.hicrethaber.com/images/files/2024/01/65b40ac318267.jpg)
![](https://www.hicrethaber.com/images/files/2024/01/65b40ad9806ff.jpg)