BEE'O Propolis, Ülkemizi İngiltere’de Temsil Etti!

BEE'O Propolis, Ülkemizi İngiltere’de Temsil Etti!

BEE'O Propolis, Ülkemizi İngiltere’de Temsil Etti!

BEE'O Propolis, Ülkemizi İngiltere’de Temsil Etti!

BEE'O Propolis, Ülkemizi İngiltere’de Temsil Etti!
24 Nisan 2019 - 19:43

7-8 Nisan'da İngiltere'nin Londra kentinde düzenlenen Natural&Organic Products, Excel Londra’da binlerce kişiyi ağırladı. Ülkemizin ilk ve tek inovasyon ödüllü yerli propolis üreticisi BEE'O Propolis de, yurt dışında ürünlerini tüketicileriyle buluşturduğu BEE&YOU markası ile fuara katılım gösterdi. Türkiye’de ilk kez hayata geçirdiği "Sözleşmeli Arıcılık Modeli" ile ürettiği propolis, arı sütü, polen, arı ekmeği, ham bal ve inovatif katma değerli karışım ürünlerini, yurt dışındaki tüketicilerine sundu.

Anadolu propolisini dünyada temsil eden BEE’O Propolis Genel Müdürü Gıda Yüksek Mühendisi Propolis Uzmanı Aslı Elif Tanuğur Samancı, “Bu yıl ikinci kez katıldığımız bu fuar, ürünlerimizin binlerce kişiye ulaştığı çok önemli bir fuar olma niteliği taşıyor. Bizim için uluslararası fuar katılımları hem tüketicilerimizle doğrudan temas hem de uluslararası arenada ülkemizi temsil etme adına son derece önemli. Çalışmalarımıza bu doğrultuda devam ediyoruz.

Bugün geldiğimiz noktada, ürünlerimizi ülkemizdeki eczanelerde, perakende satış noktalarında ve online satış kanallarında herkese ulaştırıyoruz; aynı zamanda 13 farklı ülkeye ihraç ediyoruz. Amacımız, ülkemizdeki tarımsal üretime ve ekonomik kalkınmaya katkıda bulunmak ve Anadolu propolisini bir dünya markası haline getirmek” şeklinde konuştu.

BEE&YOU markası ile ürünlerini Amerika’da Amazon, CVS, Wallmart, E-bay’de ve 3500 perakende satış noktasında satışa sunan BEE’O Propolis, ayrıca Kore, Almanya, Hollanda, Belçika, İsveç, İngiltere, Avusturya, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Kıbrıs, Suudi Arabistan ve Pakistan'a da ürünlerini ihraç ediyor.

Propolis Nedir?
Propolis, arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladıkları antioksidan maddelerden fenolik ve flavonoidlerden meydana gelen doğal bir arı ürünüdür. Arı petek gözlerini önce propolis ile kaplar sonra ana arı petek gözüne yumurtasını bırakır. Bu sayede yumurtanın sağlıklı bir şekilde gelişmesi sağlanır. Ayrıca arılar, propolisle sıvanan petek gözlerine balını, polenini, arı sütünü koyar. Böylece arının ürünleri de kovanda bozulmadan saklanır.

BEE’O Propolis Hakkında
BEE’O Propolis; Gıda Yüksek Mühendisi Propolis Uzmanı Aslı Elif Tanuğur Samancı, Ziraat Mühendisi Arıcılık Uzmanı Taylan Samancı ve Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu tarafından 2013 yılında KOSGEB destekli Ar-Ge projesi ile İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’te kuruldu. Türkiye’de BEE’O ve BEE’O UP markaları, ABD ve Avrupa’da ise BEE&YOU markası ile doğal besin içeriği ve biyolojik aktiviteleri korunmuş propolis, arı sütü, polen gibi doğal arı ürünlerinden oluşan katma değerli inovatif ürünler üretmektedir. BEE’O Propolis, geliştirdiği inovasyon ödüllü özütleme yöntemiyle ve yaptığı projeler ile ulusal ve uluslararası arenada 26 farklı ödüle layık görülmüştür. 3000 metrekarelik tesisi ve 95 kişilik uzman kadrosu ile Türkiye’nin en büyük propolis üreticisidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum