Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin ÇIKRIKÇI kimdir?

22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan şimdi Bahçelievler, İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Emin ÇIKRIKÇI kimdir?

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin ÇIKRIKÇI kimdir?

22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan şimdi Bahçelievler, İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Emin ÇIKRIKÇI kimdir?

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin ÇIKRIKÇI kimdir?
18 Mart 2020 - 08:35

1971 Sivas-Doğanşar’da dünyaya geldi. İlköğrenimini Doğanşar’da, ortaokul ve lise’yi Sivas ve Hafik İmam Hatip Liseleri’nde okul birincisi olarak bitirdi. 1997 yılında Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Mahalli İdareler Üzerine Yüksek Lisans yaptı.  1998 yılında bir süre Bağcılar Belediyesinde İdari İşler Müdürlüğü yaptı.  Aynı yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İstanbul Bahçelievler Şair Zihni İlköğretim Okulu´na öğretmen olarak atandı. Bahçelievler’de  Şair Zihni ve Fikret Yüzatlı İlköğretim okullarında 8 yıl süreyle öğretmenlik yaptı. 2006 yılında Şair Zihni İlköğretim Okulu´na Müdür Yardımcısı olarak atanandı. 2011-2012 eğitim öğretim döneminde Başakşehir- TOKİ Kayaşehir İlköğretim Okulu  kurucu müdürlüğü ile 2013-2014 eğitim öğretim döneminde Başakşehir M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi ve M. Emin Saraç İmam Hatip Ortaokulu’nun kuruluşunda görev yaptı.
2007 yılında milli eğitimdeki görevimden istifa ederek 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu. Seçimler sonrası 2007 yılında tekrar milli eğitimdeki mesleğine  dönüş yaptı. 14 Mayıs 2014 tarihi itibariyle kurumumuza İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. Halen bu görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
GÖREV ALDIĞI ÇALIŞMALARI
2007 yılında Avrupa ve İslam Ülkeleri İzciler Birliğinin Mekke-Medine ve Cidde Toplantısı (Türkiye’yi temsilen).
2009 yılı proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı İzcilik Dairesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nü temsilen 9 Avrupa Birliği ülkesinde (İngiltere, Almanya, Fransa, İskoçya, Hollanda, Belçika, İsveç, Danimarka, Norveç)  izcilik ve sosyal etkinlik araştırması.
2010 yılında Türkiye’yi temsilen iki kez Suriye ve Türkiye arasında ortak sosyal etkinlik ve izcilik çalışmaları için Suriye ziyareti ve incelemeler yapılması.
Balıkesir Üniv. ve Isparta Süleyman Demirel Üniversiteleri TÜBİTAK Doğa Eğitimi Seminerleri.
2010-2011 Gönül Köprüsü Projesi kapsamında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlükleri arasında gönül köprüsü programı organizesi. 
Sivas ve İlçeleri Derneklerinin Konfederasyona Dönüştürülmesi Çalışmaları Üst Kurul Üyeliği 1999-2013.
MGV ve İlim Yayma Cemiyeti Öğrenci Temsilciliği, Yurt başkanlığı, Üniversite ve Fakülte temsilciliği 1989-1996
İlim-Yayma Cemiyeti Bahçelievler Şube Yönetim Kur. Üyeliği 2007-2009
Çeşitli vakıf, dernek ve sendikalarda görevler alan Çıkrıkçı’nın “İnanmak ve Başarmak” ,“Okul Öncesi Eğitiminin Gerekliliği”, “Gençlik Nereye”, “Küreselleşmenin Demokratik Hareketler Üzerindeki Etkisi” başlıklarında makale ve yazıları yayımlanmıştır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum