Ayeder'den, Ergab Üyelerine Sazlı Sözlü Kutlama

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) Üyelerini akşam yemeğinde ağırlayan Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER) yaptığı jestle gazetecilerin gününü sazlı sözlü programla kutladı.

Ayeder'den, Ergab Üyelerine Sazlı Sözlü Kutlama

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) Üyelerini akşam yemeğinde ağırlayan Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER) yaptığı jestle gazetecilerin gününü sazlı sözlü programla kutladı.

Ayeder'den, Ergab Üyelerine Sazlı Sözlü Kutlama
15 Ocak 2020 - 23:17

AYEDER, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda, gazetecileri unutmadı ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde ulusal ve yerel basında çalışan Erzincanlı gazetecilerin çatı kuruluşu olan ERGAB üyelerini akşam yemeğinde ağırladı.
 
Bahçelievler Ömür Restaurant da düzenlenen programa, AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden ve ERGAB Başkanı Sedat Sevim'in yanı sıra, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Mustafa Kul, CHP Avcılar İlçe Başkanı Erdal Nas, ERSİAD eski Başkanı Yavuz Canikli, Refahiye Dernekler Federasyonu Başkanı Mahmut Kumbar, Tercan Dernekler Federasyonu Başkanı Nail Genç, Televizyon Programcısı Celal Pir, AYEDER yöneticileri ve ERGAB üyeleri katıldı.
 
Programda konuşan AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden, gazetecilerin özel gününde ERGAB üyeleriyle bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Geleneksel hale getirdiğimiz Gazeteciler Günü programımıza katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. ERGAB'ın kısa sürede hızla büyüdüğünü ve kurumsallaştığını görmek beni çok mutlu ediyor. Sizler, AYEDER'in düzenlediği her faaliyette, yağmur-çamur, yaz-kış demeden hep yanımızda oldunuz. AYEDER ve ERGAB her daim birlikte olmuştur. Bundan böylede aynı şekilde devam edecektir. Sizler, STK'lar ile hemşehrilerimiz arasında güzel bir köprü oluyorsunuz. Etkinliklerimizi kamuoyuna duyuruyoruz. Kaleminiz hiç susmasın" dedi.

AYEDER'in faaliyetleri hakkında bilgiler de veren Başkan Gürsel Sarımaden, "Biz hiçbir ayrım yapmadan Erzincanlıları kucaklayan bir derneğiz. Her yıl Erzincan'da okullarımıza ve öğrencilerimizin eğitimine katkılar sunuyoruz. Bu yıl AYEDER'in kuruluşunun 10.yılı, yakın zamanda 10.kuruluş yıl gecesi düzenleyeceğiz.

Bizler Erzincan'ın birlik beraberliği için çalışıyoruz. Geçtiğimiz ay Ege bölgesinde bulunan derneklerimizi bir çatı altında buluşturan Ege Erzincan Dernekleri Federasyonu kuruldu. Bu federasyonun kurulmasına önemli katkılar sunduk. Tüm Erzincan STK'larımızın içinde bulunacağı Erzincanlılar Konfederasyonu kurulması için startımızı verdik" dedi.
ERGAB Başkanı Sedat Sevim de konuşmasında, AYEDER'in yıllardır Gazeteciler Gününde kendilerini hiç unutmadığını belirterek, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bugün gazetecileri unutmayarak bu güzel mekanda ağırlayan AYEDER Başkanı Sayın Gürsel Sarımaden ve kendisinin şahsında tüm yönetim kurulu üyelerine, şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.

AYEDER, gurbette yaşayan Erzincanlıların birlik beraberliği için çok önemli işler yapıyor. Bunun yanında, Erzincan'da da okullarımıza yaptığı katkıların yanında, özelliklede minik öğrencilerin kocaman yüreklerini ısıtan, yüzlerinde tebessüm oluşturan hizmetlere imza atıyor.

Biz ERGAB olarak, tüm Erzincan STK'ları ile olduğu gibi AYEDER ile de her zaman güzel ilişkiler içerisinde çalışmalar yürüterek, üstlendiğimiz misyonu en güzel şekilde yerine getirme gayreti içerisindeyiz. Erzincan'a hizmet eden her kurum ve kuruluşun sesi olmaya devam edeceğiz" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Mustafa Kul da yaptığı konuşmada, İstanbul'da ki Erzincanlı gazetecilerin bir çatı altında toplanmasının önemine vurgu yaparak, "STK'lar, gurbette yaşayan hemşehrilerimizin birlik beraberliğinin sağlanmasına ciddi katkılar sunmaktadır.

Bu anlamda ERGAB'ın kurulmasını çok önemsiyorum. ERGAB'ın her geçen gün üye sayısının arttığını görmek beni çok mutlu etti. ERGAB üyeleri artık bu salonlara sığmıyor. Sizleri tebrik ediyorum. Bende bir çok gazetede köşe yazıları yazdım ve yazmaya devam ediyorum. Televizyon programları yapıyorum. Beni de artık ERGAB'a üye yapın" dedi.
Erzincan'ın büyük şehirlere büyük göç verdiğini belirten eski Bakan Mustafa Kul, "Türkiye'nin hemen her ilinde hatta Avrupa'nın ve dünyanın bir çok ülkesinde Erzincan dernekleri var. Bu derneklerimiz o bölgede yaşayan hemşehrilerimiz arasında ki birlik beraberliği en güzel şekilde sağlamaktalar" dedi.

Programda, ERGAB Başkanı Sedat Sevim tarafından AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden'e AYEDER'in yaptığı etkinlik haberlerinin yer aldığı Özel Baskılı Gazete Klişesi takdim etti.


Daha sonra, Türk Halk Müziği Sanatçısı Özden Irmak, söylediği türkülerle programa ayrı bir renk kattı. AYEDER Başkan Vekili Nesimi Beyazsaç da, Sanatçı Özden Irmak'a eşlik ederek büyük alkış aldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum