Ald Automotive Türkiye Hasar Ve Bakım-Onarım Süreçlerinin Yönetimi İçin Audatex İle İşbirliği Yaptı

Türkiye'de operasyonel kiralama sektörünün en önemli oyunculardan ALD Automotive Türkiye, bakım, onarım ve hasar süreçlerinin online yönetimi ve takibi için yazılım ve otomotiv data sağlayıcılığı konusunda global lider firmalardan Solera Audatex ile anlaştı.

Ald Automotive Türkiye Hasar Ve Bakım-Onarım Süreçlerinin Yönetimi İçin Audatex İle İşbirliği Yaptı

Türkiye'de operasyonel kiralama sektörünün en önemli oyunculardan ALD Automotive Türkiye, bakım, onarım ve hasar süreçlerinin online yönetimi ve takibi için yazılım ve otomotiv data sağlayıcılığı konusunda global lider firmalardan Solera Audatex ile anlaştı.

Ald Automotive Türkiye Hasar Ve Bakım-Onarım Süreçlerinin Yönetimi İçin Audatex İle İşbirliği Yaptı
07 Ocak 2020 - 07:53

ALD Automotive Türkiye, Audatex ile yaptığı işbirliğiyle müşteri memnuniyetini artıracak dijital çözümlerine online bakım-onarım ve hasar yönetimini de ekledi. ALD Automotive Türkiye filosunda yer alan araçların hasar ve bakım-onarım süreçleri ALD Türkiye için özelleştirilmiş online bir sistemle yürütülecek. Bu işbirliği kapsamında; hasarın bildiriminden aracın servisten çıkışına kadar olan tüm süre, araç sürücüleri ve filo yöneticileri tarafından online olarak takip edilebilecek.

ALD Automotive’in işortağı servis noktaları, sigorta şirketi ve denetim firmaları gibi tüm tedarikçilerle entegre olan sistem sayesinde, evrak gönderimi, hasar bildirimi ve onay gibi süreçler dijital ortamda hızlı bir şekilde gerçekleşecek. Bakım onarım sürecinde ise %100 şeffaflık sağlayan yeni sistem sayesinde servislerin performansı da ölçülebilecek ve müşteriler daha yüksek kalitede hizmet alacak. Bu dijital platformun hayata geçirilecek yeni mobil uygulamasıyla da müşteriler, hasar bildirimlerini ALD ile irtibata geçmeden uygulama üzerinden gerçekleştirebilecek ve araçlarının tahmini hasar onarım tutarını saniyeler içerisinde öğrenebilecek. Bakım-onarım ve hasar sürecini hızlandıran ve şeffaflaştıran yeni dijital platform ile müşteriler için zaman tasarrufu ve konfor avantajı yaratılacak.

İşbirliğine ilişkin bir değerlendirmede bulunan ALD Automotive Türkiye Genel Müdürü Timur Kaçar, “ALD olarak inovasyon kültürüne olan inancımız ve teknolojiye yaptığımız yatırımın, faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde başarımızın temel faktörlerinden olduğunu söyleyebilirim. Amacımız müşterilerimize yenilikçi mobilite çözümleri sunarak katma değerli hizmet verebilmek. Bu bakış açısıyla bakım, onarım ve hasar yönetimi süreçlerinde de müşterilerimizin memnuniyetini odağımıza alarak Audatex ile önemli bir işbirliğine imza attık. Artık hasarın bildiriminden onarımın tamamlandığı ana kadar tüm süreçler daha kolay, hızlı, kaliteli ve şeffaf bir şekilde yönetilecek. Netice olarak, müşterimize sunduğumuz her inovatif çözümün, önceliklerimizin merkezinde olan müşterilerimizin memnuniyetinin artmasına katkıda bulunacağına inanıyorum” diye konuştu.

ALD Automotive
ALD Automotive, sunduğu operasyonel kiralama ve filo yönetimi hizmetleriyle mobilite çözümlerinde bir dünya lideridir. Büyük ölçekli kurumsal firmalar, KOBİ’ler, profesyoneller ve bireysel müşterileri içeren geniş müşteri profiliyle 43 ülkede hizmet vermektedir. Sektör lideri ALD Automotive, sürdürülebilir mobiliteyi, stratejisinin odak noktası olarak benimser; yenilikçi ulaşım çözümleri ve teknoloji destekli hizmetler sunarak müşterilerinin sadece kendi işlerine odaklanabilmelerini sağlar. ALD, dünya genelinde 6.500’ü aşkın çalışanıyla 1,70 milyon aracı yönetmektedir. (Haziran 2019 itibarıyla)
ALD hisseleri Euronext Paris borsası A grubunda işlem görmektedir (ISIN: FR0013258662; Ticker: ALD) ve aynı zamanda SBF120 endeksine dahildir. ALD’nin hakim ortağı Societe Generale’dir.
Detaylı bilgi için @ALDAutomotive Twitter hesabını takip edebilir ya da www.aldautomotive.comweb sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ALD Automotive Türkiye
Türkiye pazarında 2005 yılından bu yana hizmet veren ALD Automotive Türkiye, Fransız menşeili ALD Grup’a bağlıdır. Şirket, filo araçlarının finansmanı ve tüm operasyonel işlemlerinin yönetimini içeren, tam kapsamlı operasyonel kiralama hizmeti sunmaktadır. ALD Automotive Türkiye,13.000 adetin üzerinde araç filosu yönetmekte olup, sektördeki hizmet kalitesi en yüksek operasyonel kiralama şirketi olmayı hedeflemektedir. (Haziran 2019 itibarıyla)
Detaylı bilgi için ALD’nin Linkedin sayfasını takip edebilir ya da www.aldautomotive.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Solera
Solera, otomotiv ve sigorta endüstrisi için risk ve varlık yönetimi verileri ile hizmet olarak yazılım (SaaS) çözümlerinde dünya lideridir. Solera, altı kıtada 90'ın üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir. Solera, en büyük ABD ve Avrupa sigorta şirketlerinin çoğu ve dünyanın en büyük araç üreticilerinin yanı sıra filo şirketleri, hükümetler, finans kurumları, araç satış galerileri, araç tamir atölyeleri, geri dönüşüm tesisleri ve araç alıcıları dahil olmak üzere 235.000'den fazla müşteri ve iş ortağına sahiptir. Daha fazla bilgi için, lütfen www.solera.com adresini ziyaret edin.

YORUMLAR

  • 0 Yorum