“28 Şubat Darbesi’ni unutmayacağız”

28 Şubat Öğrenci Derneği Şube Temsilcisi Özdemir, 28 Şubat Post-Modern Darbesi’nin ardından geçen 23 yıllık süreçte mağduriyetlerin devam ettiğini söyledi.

“28 Şubat Darbesi’ni unutmayacağız”

28 Şubat Öğrenci Derneği Şube Temsilcisi Özdemir, 28 Şubat Post-Modern Darbesi’nin ardından geçen 23 yıllık süreçte mağduriyetlerin devam ettiğini söyledi.

“28 Şubat Darbesi’ni unutmayacağız”
28 Şubat 2020 - 12:09

28 Şubat Öğrenci Derneği Trabzon Temsilcisi Aynur Özdemir, beraberindeki  33 sivil toplum örgütünün temsilcileriyle 28 Şubat Post-Modern Darbesi’nin 23. yılında basın toplantısı düzenledi. 28 Şubat Öğrenci Derneği Trabzon Temsilcisi Özdemir, darbe sürecinde yaşanan mağduriyetlerin hala devam ettiğini açıkladı. Özdemir, “Amacımız 28 Şubat Darbesinin intikamını almak değil unutmamak, unutturmamaktır. Mağduriyetler hala daha had safhada. Hayatımızdan 23 yıl gitti.” dedi.
DEMOKRASİYE BALANS AYARI YAPMIŞLARDIR 28 Şubat darbesinde payı olan her kanadın yargılanması gerektiğini savunan Özdemir, “Bu topraklarda vesayetçiler 1. Meşrutiyet'ten 15 Temmuz'a kadar her on yılda bir darbe yaptılar, ülkemizi sosyal ve ekonomik açıdan çok büyük zararlara uğrattılar. Bu anlamda 28 Şubat Post Modern Darbesi vesayetin en karanlık yüzüdür. 28 Şubat Darbesi küresel bir projeydi ve sadece Türkiye değil Dünya'da da küresel Haçlı Savaşının muhatabı olan birçok ülkede 28 Şubat yaşanmıştır yaşanmaya da devam etmektedir. 28 Şubat'ı planlayan sadece askeri yapı değildi bu darbenin medya, akademi, sivil, bürokrat, sermaye ve siyaset boyutu vardır o nedenle bu darbeci yapılanmanın her kanadı yargılanmalı ve mahkeme kararlarıyla da darbe olduğu tescillenen 28 Şubat'ın tüm sorumluları adalet önünde hesap vermelidir.” diye konuştu.
MAĞDURİYETLER HALA DAHA HAD SAFHADA Darbenin izlerinin hala silinmediğini ve mağduriyetlerin giderilmeye çalışıldığını aktaran Özdemir, “Bin yıl sürmesi plânlanan 28 Şubat Post Modern Darbesi, Türkiye'nin toplumsal ve siyasal ortamındaki büyük değişim ile asıl hedefine ulaşamamıştır fakat yarattığı mağduriyetler halâ daha devam etmektedir. Amacımız bir daha darbeler yaşanmasın, milletimiz ekonomik, siyasal anlamda bir daha 20-30 sene geriye gitmesin. Amacımız tarihe kara bir leke olarak geçen 28 Şubat Darbesinin intikamını almak değil unutmamak, unutturmamaktır. Darbeyle yaşanan mağduriyetlerin giderileceği konusunda umutsuz değiliz. Cumhurbaşkanımız bize çok büyük destek verdi. Bazı ayak direyeler, oyalayanlar oldu ancak bize her seferinde Cumhurbaşkanımız sahip çıktı. Başörtüsüyle alakalı bazı mağduriyetlerimiz var. O dönemde işe girebilmiş olsalardı arkadaşlarımız şuanda çok iyi yerlerde olurlardı. Hala daha işsizler, mağdurlar. Mağduriyetler hala daha had safhada. Cumhurbaşkanımızla bu konuyla ilgili görüşmemiz oldu. Bir talimat verdi. Sona yaklaştık gibi. Ancak 23 yılın karşılığını bize hiç kimse veremez. Hayatımızdan 23 yıl gitti. Bunun karşılığı yok. Atama da, iş de verilse o yara bizde hep baki kaldı.” diye açıklama yaptı.

HABER: Rabia MOLLAOĞLU

Günebakış

YORUMLAR

  • 0 Yorum