Vaadedilmiş topraklara “Kürdistan” maskesi

Vaadedilmiş topraklara “Kürdistan” maskesi

 Vaadedilmiş topraklara “Kürdistan” maskesi
14 Nisan 2019 - 18:34

El ele verilip sallanan dönemden sırt sırta verip girilen vadedilmiş topraklar ve o topraklara, yıllardır sahip olma derdinde olan İsrail'e adeta verilen sözlü kapora...
 
Bu sözlerin elbette karşılığını hem İsrail'den hemde diğer destekcilerden HDP'nin dağdaki beslediklerine dönüşümü olacaktır elbette.Yani HDP'nin rahmetli Erbakan hocanın dediği gibi;"Güney Doğu meselesi yoktur.Sadece İsrail ve Vaadedilmiş Topraklar meselesi vardır."
Peki ne oldu da Kürdistan diye bağıran HDP bu arzusunu altın tabakta CHP'ye sundu? Evet seçim süreçlerinde alıştık artık bu  birlikteliklere ama bu dönem apayrı bir dönem oldu.Ortada vadedilen Topraklar Söylemi bu seçimde dinlendirilir oldu. HDP'nin maşası konumuna gelen CHP bu oyuna bile isteye girdi.
Yani şunu anlayabiliyoruz ki HDP yıllarca söylediği Kürdistan söylemini, CHP'ye kazandırdığı seçimlerle Vaadedilmiş Topraklar'a dönüştürdü.
CHP şu anda İsrail'in isteklerini yerine getirmeye çalışan bir konuma sokulmuş oldu, gizli planları olan HDP bunu seçimlerden sonra adeta deşifre etti.
HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli konuşmasında bugün; "Türkiye'nin en bereketli toprakları burası, Buralar Vadedilmiş Topraklar.Musa Bütün ömrünü bu toprakları arayarak geçirdi." dedi.
Bu söylemleri seçimden sonra kullanması ve o dediği yerleri CHP'nin alması  onların aracılığıyla adeta İsrail'e vermeyi vaat etti.
Peki değer miydi bile bile yıllarca Güneydoğu halkına adeta canından bezdiren bir partiyle bu yola çıkmaya?
Bir taraftan baktığımızda CHP HDP ile sırt sırta vermeseydi Ankara'yı Antalya'yı İstanbul'un Mersin'i Adana'yı alması çok zordu. Vaadedilmiş Topraklar ile beraber yıllarca hayalini kurdukları İstanbul onların bu hainliklerini örter miydi.
CHP seçmeni bu söylemler doğrultusunda nedense adeta kör ve sağır.
Ama emin olun HDP seçmeni onları yıllarca uyutan Kürdistan hayallerini "Vadedilmiş Topraklar" olarak değiştirenlerden hesabını emin olun soracaktır.
Çünkü siz yıllarca Kürdistan hayali ile insanları birer canavara dönüştürdünüz.
Adeta kardeşi kardeşe düşman ettiniz.
Şimdi CHP paravanı ile İsrail'e göz kırptığınız Güneydoğu'yu bir daha geri almanız çok zor.
İhanet kendi içinden gelirse en acısı budur.

seslimakale.com.tr
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum