Ünlüler ocak başına geçti tencere yemeği pişirdi

Simge, Didem Soydan, Hande Subaşı, Kübra Açıl ve Umur Eker, geçtiğimiz gün Gastronometro’da gerçekleşen “Fairy Platinum Plus ile #yenigibitertemiz” etkinliğinde buluştu.

Ünlüler ocak başına geçti tencere yemeği pişirdi

Simge, Didem Soydan, Hande Subaşı, Kübra Açıl ve Umur Eker, geçtiğimiz gün Gastronometro’da gerçekleşen “Fairy Platinum Plus ile #yenigibitertemiz” etkinliğinde buluştu.

Ünlüler ocak başına geçti tencere yemeği pişirdi
15 Mart 2019 - 23:16

Renkli görüntülere sahne olan Ani-mat teknolojisinin test edildiği etkinliğe katılan Simge, Didem Soydan, Hande Subaşı, Kübra Açıl ve Umur Eker, evlerinde yemek yaparken kullandıkları ve eskidiğini düşündükleri Fairy Platinum Plus ile #yenigibitertemiz yapılan tencerelerde; ’lezzeti bol ama temizlemesi zor” yemekleri pişirerek yemek yapma konusundaki marifetlerini sergilerdiler.
P&G Türkiye ve Kafkasya Ev ve Kumaş Bakım Kategorisi Marka Iletişim Müdürü Sedef Subaşı Yücel’in ev sahipliğinde, Araştırmacı Yazar ve Yemek Danışmanı Gülhan Kara’nın önderliğinde domatesli sahan köfte, kremalı mezgit ve kuzu kapama gibi geleneksel yemekleri pişiren ünlü isimler davetlilerden tam not aldı.
Etkinliğe katılan Didem Soydan, “Arnavut bir ailenin kızı olarak bizde her zaman sofralar çok kalabalık olur, çok fazla yemek yapılır” diyerek şöyle devam etti: “Anneye yardım bizim geleneklerimizde var özellikle de bulaşık konusunda. Anneannem ve dedemle aynı evde büyüdüğüm için onlardan gelen bir titiz olma durumu var bende. Anneannemin çok sevdiği ve vazgeçemediği bir cezvesi var belki şu an cezveyi arıyordur. Ben de onu getirdim. Yıllardır kullanıldığı için matlaşmıştı, şimdi anneanneme sürpriz yapıp yeni gibi tertemiz olarak götüreceğim.”
“Çocukluğumdan beri bulaşık yıkama sevdası var bende” diyen Simge, “Yemek yapmayı çok seviyorum, mutfağı severek yetiştirildim. Arnavut kızıyım ben de… Bizde yemek yapmak ve yedirmek çok önemlidir. O yüzden yemek yapmayı öğrenerek büyüdüm. Zeytinyağlı barbunyayı çok severim. Zeytinyağlı yemekleri, özellikle de tencere yemeklerini çok seviyorum. Kullandığım tencerenin nasıl göründüğü de önemli benim için mat ve eski görünmemeli” dedi.
Ev işleriyle arasının çok iyi olduğunu belirten Hande Subaşı, “Mutfakta vakit geçirmeyi seviyorum” diyerek “Yemeklerde; tereyağı, zeytinyağı ve sarımsak vazgeçilmezim. Tabii bir de mutfakta kullandığım malzemeler, yeni gibi görünmeli, buna çok dikkat ederim”diye konuştu.
Yemek yemeği çok seviyorum. Yemek yapmak da benim için terapi gibi diyen Umut Eker, ise “Yemek yaparken kullandığım tencerelerin ilk günkü gibi görünmesi benim için çok önemli. Annemin çok kıymetli bir tenceresi vardı, çoğu yemeği onda yapar, onu getirdim belki evde tenceresini arıyordur. Şimdi tenceresi yepyeni oldu. Bakalım yeni gibi olan tenceresini görünce ne yapacak?” dedi.
Fairy, tüketicilere her koşulda en iyi temizlik sağlamak isteyen bir marka diyen P&G Türkiye ve Kafkasya Ev ve Kumaş Bakım Kategorisi Marka İletişim Müdürü Sedef Subaşı Yücel, şöyle devam etti.
“Araştırmalarımıza göre, günümüzde protein ağırlıklı yiyecekler daha çok tercih ediliyor. Günümüzün en iyi temizliğini sağlamak adına formülümüze proteaz enzimlerini ekleyerek, kapsüllerimizi gıda kalıntılarını en iyi şekilde sökmek üzere geliştirdik. Fairy Platinum Plus ile birlikte ikinci ve en önemli yeniliğimiz ise yeni Anti-mat teknolojisi… Tüketicilerin Fairy’den beklentisinin bir adım ötesine nasıl geçebiliriz diyerek çıktığımız yolda öğrendiğimiz şu oldu. Tüketicilerin zamanla eskiyen ve matlaşan bulaşıklarına bir çözüm aramaları… Biz de eskiyen bulaşıklar üzerine araştırmalar yaptık ve bu bulaşıkların aslında eskimediğini, sadece zamanla oluşan kireç kalıntılarının bulaşıklarda yağları da tutarak bir katman oluşturduklarını farkettik. Dolayısıyla temizlik özelliğini geliştirmenin yanına bir de yepyeni “Anti-mat Teknolojisi”ni ekledik, ve temizliğin yeni standardını oluşturduk. Yeni Fairy Platinum Plus kapsülün çift etkili teknolojisi,en zorlu yemek artıklarını temizlemekle kalmıyor derinlemesine etki ederek zamanla oluşan matlığı yok etmeye yardımcı oluyor. İşte bu nedenle “Yeni gibi” tertemiz diyoruz ve bu mucizeyi daha çok kişiyle paylaşmak istiyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum