Sinop Dernekleri Federasyonu (SİNDEF), 7 Haziran 2024 tarihinde İstanbul Küçükçekmece Nikah Sarayı'nda olağanüstü meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, Sinoplular'ın birliği ve beraberlik mesajları verilirken, Sinop'un geleceği için önemli kararlar alındı.Toplantının gündeminde; SİNDEF'in gelecek dönem çalışma planı, Sinop'un kalkınması için yapılabilecek projeler ve Sinoplu dernekler arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi gibi konular yer aldı.
Hasan Dalkıran SİNDEF Genel Başkanı ,Sinop için verdiği mücadelenin altını çizerek yaptığı konuşmada, “Dün olduğu gibi bu gün de Sinop için hep mücadele ettik, etmeye de devam edeceğiz. Sinop sevdalısı hemşehrimiz Yaşar Aksoy, Sinop'ta 600 metrekarelik bir yurt yapımı için arsa bağışı yaptı. Bu tür yatırımlar, Sinop'un geleceğine yapılan önemli yatırımlardır." dedi.
Sinop'un Kalkınması İçin Ortak ÇalışmalarToplantıda Sinop'un kalkınması ve Sinoplu'nun birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi için alınması gereken kararlar ele alındı. Konuşmalarda, Sinop'un turizm, tarım ve sanayi alanlarında geliştirilmesi gerektiği vurgulandı. Ayrıca, Sinop'taki eğitim ve sağlık hizmetlerinin kalitesinin yükseltilmesi için de çalışmalar yapılması gerektiği belirtildi.
Dalkıran: Her Zaman Hizmet YolundayızSİNDEF'in Genel Başkanı Hasan Dalkıran, "Federasyon olarak, Sinop ve Sinoplular için her zaman hizmet yolundayız. Sinop'un kalkınması ve gelişmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bu yolda tüm Sinopluların desteğine ihtiyacımız var." dedi.Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Sinop Dernekleri Federasyonu'nun takdirle karşıladığını belirterek, "Hasan Dalkıran ve ekibinin Sinop için yaptığı çalışmaları tebrik ediyorum. Bu tür organizasyonlar, hemşehrilerimiz arasındaki bağları oluştururken, Sinop'un kalkınmasına da önemli katkılar sağlıyor" dedi.
Sinoplu İş İnsanı Öğrenci Yurt Yapılması İçin 600 M2 Arsa Bağışladı!
Sinop Dernekleri Federasyonu (SİNDEF) olağanüstü meclis toplantısında önemli bir gelişme yaşandı. Sinoplu iş insanı Yaşar AKSOY, gelecek nesiller için 600 metrekarelik bir arsa bağışında bulundu. Bu bağış, istanbul'da eğitim gören öğrenciler için modern bir yurt binasının yapılmasına imkan sağlayacak.![](https://www.hicrethaber.com/images/files/2024/06/66657f2211622.jpg)
Toplantıda konuşan iş insanı Yaşar Aksoy ;bu bağışı gelecek nesillere yatırım olarak gördüğünü ve Sinop'un kalkınmasına katkıda bulunmak istediğini belirtti.
SİNDEF Başkanı Hasan Dalkıran, bu anlamlı bağış için iş insanına teşekkür ederek şunları söyledi: "Sinoplu iş insanımızın bu anlamlı bağışı, bizleri ve tüm Sinopluları derinden duygulandırdı. Bu bağış, sadece bir arsa bağışı değil, geleceğe yatırımdır. Bu sayede Sinop'ta eğitim gören öğrencilerimiz, modern ve konforlu bir yurtta barınma imkanına sahip olacaklar. Kendisinin bu örnek davranışı, tüm hayırseverlere ilham kaynağı olacaktır."
Dalkıran, ayrıca en kısa sürede yurt binasının yapımına başlanacağı müjdesini de verdi.
![](https://www.hicrethaber.com/images/files/2024/06/666583f132966.jpg)
Sinop Dernekleri Federasyonu (SİNDEF) Meclis Toplantısı'nda söz alan Sinoplu İş Adamları Derneği (SİAD) Başkanı Burak Yıldırım, iş insanlarının Sinop'un ve Sinopluların yanında güçlendiğini belirtti. Yıldırım, yaptığı konuşmada, "Sinop ilimizin ve Sinoplu hemşehrilerimizin yanındayız. SİNDEF'in yaptığı çalışmaları tebrik ediyoruz ve bize düşen ne varsa yerine getirmek için hazırız" dedi. Başkan Yıldırım'ın bu açıklaması, Sinop'un ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sağlama kararlılığını bir kez daha gözler önüne serdi. Yıldırım, iş dünyasında Sinop'un sunduğu katkıyı sağlamak amacıyla her türlü desteğin devam edeceğini vurguladı.![](https://www.hicrethaber.com/images/files/2024/06/66657f309528f.jpg)
Sinoplular arasındaki dayanışmanın ve Sinop'un gelişimi için fikir alış verişinde bulunulan toplantı, ortak görüşlerin belirtilmesi ile sona erdi.