Saadet Partisi İstanbul 7. Olağan Kongresi'nde Ömer Faruk Yazıcı il başkanı oldu.

Saadet Partisi İstanbul 7. Olağan Kongresi'nde geçtiğimiz aylarda İstanbul İl Başkanlığı görevini üstlenen Ömer Faruk Yazıcı, delegelerin 362 oyuyla Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı oldu.

Saadet Partisi İstanbul 7. Olağan Kongresi'nde Ömer Faruk Yazıcı il başkanı oldu.

Saadet Partisi İstanbul 7. Olağan Kongresi'nde geçtiğimiz aylarda İstanbul İl Başkanlığı görevini üstlenen Ömer Faruk Yazıcı, delegelerin 362 oyuyla Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı oldu.

Saadet Partisi İstanbul 7. Olağan Kongresi'nde Ömer Faruk Yazıcı il başkanı oldu.
21 Mart 2021 - 14:18

Saadet Partisi İstanbul 7. Olağan Kongresi bugün Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Koronavirüs salgını nedeniyle pandemi önlemleri kapsamında salonun yarı kapasitesi ile gerçekleştirilen kongreye Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ve Saadet Partisi Genel Başkanı  Temel Karamollaoğlu'nun yanı sıra birçok siyasi temsilci, Sivil Toplum Kuruluşları katılım sağladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, “Her türlü yalana, kara propagandaya rağmen bu ülkede kardeşliğin hâkim olması için faaliyet gösteren Saadet Partisi’nin bugünkü konumu oldukça önemlidir. Bugün birilerinin iştahını kabartan ruh Milli Görüş ruhudur. Devletten trilyonlarca yardım alanlar, destek alanlar, Saadet Partisi’nin inançlı ve kararlı kadrolarına imrenerek bakmaktadır. 94 ruhunu hiç kaybetmeyenler bugün bu salonda” ifadelerini kullandı.

İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı'nın tek aday olduğu kongreye katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul'un sadece Türkiye'nin değil, dünyanın gözbebeği olduğunu belirterek,
yeni bir döneme girdiklerini ifade ederek, "Bu salon 94 ruhunun ne olduğunun ifadesidir. Bu şuur ve bilinçle yeni bir hamle, yeni bir şahlanış dönemine inşallah giriyoruz. Vitrini, vizyonu, azmi ve heyecanıyla Türkiye'yi özlenen ve beklenen Saadet Partisi iktidarına bir an önce kavuşturmak için çalışan bir partiyiz." dedi.Geçtiğimiz dönem İl Başkanlığı görevini yürüten Abdullah Sevim, salonu dolduran delege ve misafirlere hitap etti.Programda konuşan eski İstanbul İl Başkanı ve GİK Üyesi Dr. Abdullah Sevim ise, “Başkanlığım süresince ne yaptıysam Allah rızası için yaptım, nelere engel olduysam ya da olmak istediysem yine Allah rızası için engel olmaya çalıştım. Şahsi hiçbir nefsi hiçbir kastım inşallah olmamıştır. Milli Görüş bizlere göre şekil almaz, bizler Milli Görüşe göre şekil alır ve çalışırız. Bizler bu davanın kabı değil, biz imkân veren bize şekil veren bizi istikamet üzere bir arada aynı hedef doğrultusunda tutan Milli Görüş davamızdır” dedi.
Sevim, İl Başkanımız Ömer Faruk Yazıcı ve yeni yönetime başarılar diledi.


Saadet Partisinin İstanbul İl Başkanlığına, partinin Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
ÖMER FARUK YAZICI KİMDİR?
İş insanı, Medya, Tanıtım. 1988 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. Ortaöğrenimini Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İktisat Bölümünde okudu.
Özel sektörde ve kamu projelerinde çeşitli alanlarda danışmanlık ve yöneticilik yaptı. Halen, kurucusu olduğu medya ve yapım şirketinde yöneticilik yapmaktadır. Lise yıllarında Milli Gençlik Vakfı teşkilatlarında çeşitli görevlerde bulundu.


Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkan Yardımcısı olarak 2011-2018 yılları arasında sırasıyla Tanıtma Başkanlığı, Ortaöğretim Başkanlığı ve Üniversiteler Başkanlığı görevlerinde bulundu.
2011 yılında Saadet Partisi Gençlik Kollarında Genel Başkan Yardımcılığı, Tanıtma Başkanlığı yaptı.
2018’den bu yana Saadet Partisi Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.
Ömer Faruk Yazıcı, evli ve 1 çocuk babasıdır.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum