Meşhur Kuyu Kebapçısı Nokta Tesisleri

Nokta Tesisleri, Arnavutköy yolu üzerinde harika bir mekan. Yeşillikler içinde masalar, yeşillikler içinde bir atmosfer. Hem yemeğinizi yiyip hem de doğanın keyfini sürebiliyorsunuz.

Meşhur Kuyu Kebapçısı Nokta Tesisleri

Nokta Tesisleri, Arnavutköy yolu üzerinde harika bir mekan. Yeşillikler içinde masalar, yeşillikler içinde bir atmosfer. Hem yemeğinizi yiyip hem de doğanın keyfini sürebiliyorsunuz.

Meşhur Kuyu Kebapçısı Nokta Tesisleri
20 Mart 2015 - 18:28

Nokta Tesisleri'nin 1990 yılında kurulduğunu, tesisleşme ve kurulma sürecinin 1980 yılında Erzurum'un Horasan ilçesinde başladığını belirten Sami Gül, "Bu serüven içinde başka mekanlarda da tesisler açtık. Eyüp Sultan'da, Avşa Adası'nda bir tesis kurduk.

2001 yılında ise Arnavutköy'deki Nokta Tesislerimizin açılışını gerçekleştirdik" dedi. Kuyu Kebabı'nın Türk mutfak kültürünün çok önemli, farklı, lezzetli bir değeri olduğunu belirten Gül, "Bizim Kuyu Kebabı'nda ustalaşmamızın ve kalitemizi ortaya koymamızın en önemli nedenlerinden birisi, dedemizden bu mesleği almış olmamızdır. Dedemiz gelen misafirlerine kuzuları keser, tandırda hemen kuyu kebabı haline getirir ve ikram ederdi. Daha sonraki süreçte bu geleneğimizin İstanbul'da bir sektör haline dönüştüğünü gördük.

Biz de müşterilerimize en iyi ikram edebileceğimiz bir değer olarak Kuyu Kebabı'nı ortaya koymuş olduk. Biz aslında tarım ve hayvancılıktan gelmekteyiz. Tarım ve hayvancılık kültürümüzü İstanbul'a getirerek, farklı ve muhteşem bir lezzeti misafirlerimizle buluşturmaktan onur duyuyoruz" diye konuştu. Restaurantlarının 10 bin m2'lik geniş, doğayla iç içe olduğunu, bu konsepte gidecek en önemli lezzet değerinin kuyu kebabı olduğunu vurgulayan Gül, "Bizim bu yönde bir sıkıntımız yok. Ata mesleğimiz hayvancılık. Arnavutköy Boyalık'ta 64 dönrüm bir hayvan çiftliğimiz var. Biz etlerimizi buradan temin ediyoruz. Diğer yandan Tayakadın'da da canlı hayvan merkezimiz var. Burada adaklık ve kurbanlık hayvan satışı yapılıyor. Etlerimizi tamamen doğal ortamda besliyoruz. Küçük başları özellikle Kuyu Kebabı'nda değerlendirdiğimiz için farklı bir bakım stratejisi uyguluyoruz" açıklamasını yaptı. Ramazan için çok özel bir menü hazırladıklarını ve bunu çok özel bir fiyata misafirlere sunduklarını belirten Gül, "Kendi besilerimizle hazırladığımız et kavurma, içli pilav, manda yoğurdu (kendi imalatımız), Erzurum'un meşhur kadayıf dolması, tatlı, Hatay künefesi ve Avşa Adasındaki serüvenimizden öğrendiğimiz bir lezzet değeri olan Höşmerim tatlısı. Diğer yandan zeytinyağlı sarma çeşitleri, soğuk mezeler, kızılcık şerbeti. Böylesine zengin ve güzel menümüzü 48 lira olarak belirledik. Bugün bu menünün fiyatı aslında 68 liradır.

Ramazan özel ikramlarımız sınırsız olup tek kişilik menüdür. Nokta Tesisleri, yemyeşil doğası, harika bir tabiat manzarası, Orman sessizliği ve dinginliği içinde mükemmel bir yapıya sahiptir. 2000 kişilik oturma kapasitemiz yanında 250 araçlık otopark kapasitemiz de mevcuttur.

Nokta Tesisleri, şehrin gürültüsünden, stresinden ve boğucu özelliklerinden kaçmak, dinlenmek ve nefis bir manzarayla yemek yemek isteyen müşterilerimiz için harika bir ortamdır" dedi.

www.noktatesisleri.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum