Menteşe'den Can Ataklı'ya 'Sert" SÖZLER

Yeniden Refah Partisi Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şeref Menteşe Sözcü’ye bağlı Korkusuz Gazetesi Köşe Yazarı ve Tele 1 kanalı yorumcusu Can Ataklı, başörtülü öğretmenlere ettiği hakaretle bir kez daha gündeme gelmesiyle sert tepki gösterdi.

Menteşe'den Can Ataklı'ya 'Sert" SÖZLER

Yeniden Refah Partisi Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şeref Menteşe Sözcü’ye bağlı Korkusuz Gazetesi Köşe Yazarı ve Tele 1 kanalı yorumcusu Can Ataklı, başörtülü öğretmenlere ettiği hakaretle bir kez daha gündeme gelmesiyle sert tepki gösterdi.

Menteşe'den Can Ataklı'ya 'Sert
24 Mart 2020 - 19:35

Uzaktan eğitimi veren öğretmenin başörtülü olmasına takılan Ataklı, "Dersi anlatan öğretmen türbanlı. Bunu yapmaları bence yanlış. Okullarda türbanlı öğretmen var mı? Var.
Milyonlarca öğrenciye türbanlı öğretmeni rol model olarak vermek çok yanlış. Bana bunu özgürlük falan diye anlatmayın kardeşim. Öğretmenin görüntüsü türbanlı öğretmen değil. İmaj olarak değil. Var mı? Maalesef var." dedi.
Hiç şaşırmadık. İnsanlar fırsatını buldukça veya yoğun alkol tükettikleri zamanlarda iç dünyalarında bastırdıkları tüm duyguları dışarı vururlar.

Sayın Ataklı öğretmenin imajının başörtülü olmayacağını söylerken hangi evrensel imaj tanımına göre bu değerlendirmeyi yapıyor?
Sayın Ataklı’nın hayranı olduğu Batılı ülkelerde dahi başörtülü öğretmen ve öğrenciler eğitim-öğretim hayatında rahatlıkla yer alıyor.


Kadın öğretmenlerimizin imajı başı açık veya kapalı olsa ne olur? Meslek sahibi insanların mesleki becerileri, bilimsel ve teknik kaliteleri gündem olmalı.

Hayatı, medeniyeti, gelişmişliği saç telinin görünmesine indirgeyen zavallı zihniyetin tezahürüdür bu açıklama. Bireysel hak ve özgürlükler dokunulmazdır ve buna el uzatılması, dil uzatılması asla kabul edilemez.
Başörtüsünü öğretmene ve öğrencilere yasaklayan geri kalmış zihniyetin öğrencisi olan bu sayın gazeteci yaptığı bu açıklamayla iç dünyasını ifşa etmiş oldu.

Diplomalarımız uluslararası alanda geçerlimi diye sorgulamıyoruz. Ülkemizdeki hiçbir işveren tarafından kabul edilmeyen bir eğitim sistemi ortada. Eğitim kalitesi yüksek olan ülkelerde KPSS diye bir ucube sınav sistemi yoktur.  İnsanlar mezuniyet not ortalamasına göre kamuda görev alıyor.

Kanada devleti COVID-19 virüsü ile mücadele videolarının birinde Canada’da eğitim görmüş hekim olmuş Hindu erkeğini, başındaki türbanına müdahale etmeden ve gündeme getirmeden ülkenin virüsle mücadele eden yüzü olarak dünya kamuoyunun önüne çıkartmıştır.

Ülkemizde vatandaşların bireysel hak ve özgürlüklerini dokunulmazlık zırhına büründürecek 2. Erbakan hükümeti için gece gündüz demeden çalışıyoruz.

Her türlü ideolojik ayrıma son verip, ötekileştiren siyaseti tarihin çöplüğüne atacak olan iktidar ancak Yeniden REFAH iktidarı olacaktır.
Bizim iktidarımızda hiçbir gazeteci veya vatandaş kişinin liyakati dışında özel hayatını ve kılık-kıyafet tercihini eleştirerek ötekileştiremeyecek. Bu ülke ne çektiyse ötekileştiren siyaset dilinden çekti. Liyakat, ahlak ve adalet kriterlerini tam manasıyla hakim kılacak olan Erbakan Hükümeti ülkenin tek çözüm adresidir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum