Kadınlar, " Dünyayı güçlü kadınlar kurtaracak" mesajı verdi!

İnovatif markaları ile hayatı kolaylaştıran çözümler sunan Koruma Temizlik, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü çok özel bir etkinlikle kutladı. Her biri kendi alanında fark yaratan kadınlar “Missmutlukadınlar” etkinliğinde bir araya geldi

Kadınlar, " Dünyayı güçlü kadınlar kurtaracak" mesajı verdi!

İnovatif markaları ile hayatı kolaylaştıran çözümler sunan Koruma Temizlik, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü çok özel bir etkinlikle kutladı. Her biri kendi alanında fark yaratan kadınlar “Missmutlukadınlar” etkinliğinde bir araya geldi

Kadınlar,
09 Mart 2019 - 11:38

 Uzman isimler ruhsal ve fiziksel sağlıktan kadının iş dünyasındaki yeri ve girişimciliğe kadar birçok farklı başlıktaki sunumlarında kendine güven ve mutluluğun ipuçlarını paylaştılar. Ünlü sanatçılar Ayşegül Aldinç ve Nilgün Belgün’ün müziğin eşlik ettiği Kadın Sohbetleri ise katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Programı’nın öngördüğü taahhütleri yerine getirmek üzere programa imza atan Koruma Temizlik’in düzenlediği Missmutlukadınlar Günü’nde kadın dayanışması ve gücünün karşısında hiçbir engelin duramayacağı mesajı verildi.

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komşuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü organizasyonuna ilgi büyük oldu. Bine yakın kadının bir araya geldiği Missmutlukadınlar etkinliği, programın Moderatörlüğünü üstlenen ünlü sunucu Oylum Talu’nun, “Kadınlarımızı Türkiye ve dünyada daha da güçlü kılmak, tüm kadınların aile içinde, iş hayatında, toplumda, siyasette, eğitimde, bilimde, sanatta kısacası yaşamın her alanında layık oldukları en üst yerlere gelmeleriyle ilgili konuşacağız. Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun” sözleri ile başladı.

Etkinliğin ev sahibi Koruma Temizlik A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Ayşe Aracı da yaptığı konuşmada “Koruma Şirketler Grubu olarak kadın çalışan sayısı ortalamamız yüzde 30’un üzerinde. Bundan 4 yıl önce Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensiplerine imza attık. Kadının gücüne, her alanda eşitliğine ve kalkınmamıza katkısına inanıyor ve güveniyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki varız, Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun” dedi.

Eğitmen Yasemin Kaya, Beslenme ve Diyet Uzmanı Çağıl Kıran ve Uzman Klinik Psikolog İpek Gökozan, kadınlara özel hazırladıkları içerik ve paylaşımlarla dolu sunumlar ile kadınlardan tam not aldılar. Eğitmen Yasemin Kaya, “Kadın İsterse” başlıklı konuşmasında iş hayatında kadının yeri, girişimciliğin altın kuralları ve başarının sırlarını paylaştı. Başarının formülünü, “Konsantrasyon, çalışmak ve çalışmak” şeklinde özetleyen Kaya, girişimciliği de aşka benzetti ve “Her ikisinde de gitme ve kalma zamanını bilmek gerek” diye konuştu. Beslenme ve Diyet uzmanı Çağıl Karan, sağlıklı beslenme ve zinde bir beden için ipuçları verdiği konuşmasında, sağlıklı beslenmede yeni trendleri anlattı ve en çok merak edilen konulara açıklık getirdi. Karan, tüm kadınlara her şeyden önce “Kendinizi Sevin” dedi.

Uzman Klinik Psikolog İpek Gökozan, sağlıklı bir yaşam için ruhsal ve fiziksel sağlığın vazgeçilmez bir bütün olduğunu vurguladı. Ev, aile, iş derken bin parçaya bölünen ve omuzlarında bin bir yükü aynı anda taşımaya çalışan kadınların enerjilerini yüksek tutmaları ve mutlu olmalarını sağlayacak pek çok öneri sıralayan İpek Gökozan’ın sunumu ilgiyle izlendi. Gökozan’ın konuşmasında bahsettiği kadın olmanın zorlukları ile ilgili Türkiye’de yapılan bir araştırmanın sonuçları ise oldukça çarpıcıydı. Ankete katılan kadınların verdiği yanıtlarda ilk sırada “Ev işleri, sürekli plan yapmak zorunda olmak” var. Kadınlar trafikte araçların sıkıştırması ve “Kadınlar kötü şofördür” algısından da dertli. Dertli oldukları bir başka şey ise “Bu akşam evde ne pişirsem?” baskısı. “Gece dışarı çıkmam tehlikeli mi?” düşüncesi, sürekli zayıf olmak için uğraşma hali, kariyer basamaklarında yükselirken sadece işe odaklanamamak, ev ve çocuk ile de uğraşmak zorunda olmak da kadınların en çok zorlandıkları konulardan bazılarını oluşturuyor. Gökozan, sürekli plan yapma ya da düşünmenin yorucu olmasına karşın kadınları daha güçlü ve sağlıklı yaptığını belirtti. Uzman Klinik Psikolog İpek Gökozan, konuşmasının sonunda sağlıklı bir yaşam için doğru nefes almanın öneminden bahsetti ve tüm kadınlara gevşeme egzersizi yaptırdı.

Koruma Temizlik Genel Müdürü İmer Özer’in “Başımızın tacı” dediği kadınlar için okuduğu şiir ise etkinliğin güzel sürprizlerinden biri oldu ve büyük alkış aldı. İmer Özer ayrıca missmutlukadınlar etkinliği ile BM Kadının Güçlenmesi Programının yarışmasına da katıldıklarının bilgisini verdi.

Gün boyunca etkinliğe özel #missmutlu #missmutlukadınlar hashtag’leri ile sosyal medyada paylaşımlar yapan katılımcılardan en çok paylaşımda bulunan üç kişi Golden Rose markasının makyaj workshop’una Oylum Talu ile birlikte katılma fırsatı yakaladı.

Missmutlukadınlar Günü, ünlü sanatçılar Ayşegül Aldinç ve Nilgün Belgün’ün müziğin eşlik ettiği Kadın Sohbetleri ile sona erdi. Başarılı kariyerleri ve güçlü duruşları ile kadınlara ilham veren iki güzel kadının sohbetleri ve şarkıları keyifli dakikalar yaşattı. Nilgün Belgün, “Kadın varsa her şey vardır” derken, Ayşegül Aldinç ise Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir” sözlerinin her şeyi anlattığını söyledi. Oylum Talu’nun Moderatörlüğünü yaptığı sohbet sık sık kahkahalarla bölündü.

Koruma Temizlik’in Missmutlukadınlar organizasyonu 8 Mart’ta kadınların konuştuğu, dinlediği, paylaştığı, öğrendiği, eğlendiği, güzel anlara sahne olan bir buluşma olarak hafızalara kazındı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum