İstanbul'da kent genelinde hissedilen bir deprem meydana geldi

İstanbul'da kent genelinde hissedilen bir deprem meydana geldi

İstanbul'da kent genelinde hissedilen bir deprem meydana geldi
26 Eylül 2019 - 14:14

İstanbul'da saat 14:00'te şiddetli bir deprem oldu. Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi'ne göre depremin büyüklüğü 5.9... Merkez üssünün Marmara Ereğlisi açıkları olduğu belirtiliyor.
ARTÇILAR DEVAM EDİYOR
5.9'da büyüklüğünde olan depremin ardından artçı depremler sürüyor. 
TELEFONLAR KİLİTLENDİ
İstanbul ve çevresinde şu anda telefon hatlarına ulaşılamıyor. 
5.9'da büyüklüğünde olan depremin ardından artçı depremler sürüyor. 
İSTANBUL'A 67 KM UZAKLIKTA
7 kilometre derinlikte gerçekleşen depremin merkez üssü Silivri ve Marmara Ereğlisi'nin 20 kilometre açıkları. Sarsıntının meydana geldiği noktanın İstanbul merkezine uzaklığı ise 67 kilometre. Deprem Bursa ve Düzce başta olmak üzere çevre il ve ilçelerde de hissedildi.
Silivri'de 24 Eylül Salı günü saat 11.00'da meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem İstanbul'da da hissedilmiş, Silivri'de bazı okullar tahliye edilmişti.
İSTANBUL VALİLİĞİNDEN SON DAKİKA DEPREM AÇIKLAMASI
İstanbul Valiliği: "Deprem sonrası 14.20 itibariyle ilimizdeki AFAD, AKOM, 112, 155, 156 ihbar hatlarına herhangi bir hasar ihbarı yapılmamıştır."
İstanbul Avcılar'da caminin minaresi yıkıldı!
İstanbul’daki 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından Avcılar’dan çok çarpıcı bir görüntü geldi. Avcılar Metrobüs durağının oradaki caminin minaresi yıkıldı. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Yaşanan son depremlerin ardından İstanbul'da 5,7 şiddetinde yeni bir deprem meydana geldi. İstanbul'da deprem hasarı var mı yok mu merak edilirken İstanbul valiliğinden konuyla alakalı açıklama geldi.

İstanbul Valiliğinin açıklaması:,

İstanbul Valiliği: "Deprem sonrası 14.20 itibariyle ilimizdeki AFAD, AKOM, 112, 155, 156 ihbar hatlarına herhangi bir hasar ihbarı yapılmamıştır."

Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi depremin büyüklüğünü 5.9, AFAD ise 5.8 olarak açıkladı. Kandilli Rasathanesi önce depremin büyüklüğünü 5.7 olarak sonra ise 6 olarak açıkladı. Depremin merkez üssü Silivri açıkları...

Deprem kent genelinde ve çevre illerde de hissedildi.

5,7'lik depremin ardından 3,1'lik bir arçı sarsıntı daha meydana geldi. 13 km derinlikte olan artçı sarsıntının merkez üssü Büyükekmece.

Deprem uzmanından İstanbul açıklaması

ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk sucuoğlu, İstanbul'daki depreme ilişkin açıklamalarda bulundu. Sucuoğlu, "Bu deprem daha önce olan bağımsız bir deprem. Fayın başka bir kısmının kırılmış olması gerekiyor. 5.8 daha ciddi. 4.6 olanlar yapılara etki edecek bir deprem değil. 6. orta şiddetli bir deprem oluyor" dedi.
ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk sucuoğlu, İstanbul'daki depreme ilişkin açıklamalarda bulundu. Sucuoğlu, "Bu deprem daha önce olan bağımsız bir deprem. Fayın başka bir kısmının kırılmış olması gerekiyor. 5.8 daha ciddi. 4.6 olanlar yapılara etki edecek bir deprem değil. 6. orta şiddetli bir deprem oluyor" dedi.
AFAD Deprem Dairesi Başkanı Murat Nurlu, "Deprem Kuzey Anadolu fayında meydana geldi. 4.5-4.6 büyüklüğünde artçılar meydana gelebilir. Binalara girmeyin" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum