Fetih1453 Derneği Ramazan'da Yardımlara Devam Ediyor.

Fetih 1453 İlim Eğitim Araştırma ve Yardımlaşma Derneği, dünyanın her bölgesinde Müslümanlara yiyecek ve barınma yardımı Ramazan ayı boyunca devam etmektedir.

Fetih1453 Derneği Ramazan'da Yardımlara Devam Ediyor.

Fetih 1453 İlim Eğitim Araştırma ve Yardımlaşma Derneği, dünyanın her bölgesinde Müslümanlara yiyecek ve barınma yardımı Ramazan ayı boyunca devam etmektedir.

Fetih1453 Derneği Ramazan'da Yardımlara Devam Ediyor.
20 Mayıs 2019 - 02:00

2012 yılında bir avuç hayır severler tarafında kurulan yurt içinde ve yurt dışında büyük hizmetlerde bulunan, Fetih 1453 İlim Eğitim Araştırma ve Yardımlaşma Derneğin Genel Başkanı Mustafa Er  hicrethaber com a açıklamalar bulundu.
 Türkiye’nin 4 bir yanından gelen yardımları, kendi elleriyle dağıttıklarını ifade eden ER, "Hayırseverlerin desteğiyle bu yardımları dağıtabiliyoruz. Ve şunu unutmayalım ki Temiz, helal kazancından Allah rızası için yardım ve bağışta bulunan hayırseverlere Allah ta onlara  misliyle, kat kat daha fazlasını verir. Allah'ın dinine yardım etmek isteyen, O'nun dinine, Kur'an'a yardım eder’ ’dedi
FİLİPİNLER-MORO
Ramazan 2019 yılında birçok ülkelerde  faaliyetlerde bulunana.Fetih 1453 İlim Eğitim Araştırma ve Yardımlaşma Derneğin Genel Başkanı Mustafa Er açıklamasında‘’bu yıl Filipinler-Moro'lu Müslüman kardeşlerimize günün ilk ışıkları ile birlikte yardımlarımız dağıtılmaya başlayarak; sonrasında Kara kıtanın yetimleri bu Ramazan'da zekâtlardan nasiplerini aldılar. Dağıtımlar devam edecektir. Tüm hayırseverlerin sesleniyoruz ‘’Desteklerinizi bekleriz’’ dedi
FİLİSTİN GAZZE
Ardında beklide en çok yardım edilmesi gerekene Müslümanların ilk kıblesi Filistin devletinin yardımlarımız devem etti. ilk önce Gazze Kumanya Dağıtımlarımız için  Söz verdiğimiz gibi.. Bombalamalara rağmen ev ev kapı kapı dolaşarak için kumanyalarımız hedefine ulaştırıyoruz. Siyonist İsrail’in saldırıları sonrası adeta cehennemi yaşayan GAZZE'de iftarlık dağıtımlarımız devam etmektedir.
FİLİPİNLİ MÜSLÜMANLAR.
Bu gün ki dağıtımların bir başka ayağı Mindanao Adasındaki Müslüman kardeşlerimiz.. İftarlıklar alındı dualar edildi. Destek olmak isterseniz ,Bir iftar bedeli  ➡ 10 TL'dir.
YEMEN
Ruh iklimlerimizin dev çınarı, gençliğimizin yol göstericisi Şehit Muhsin başkanın Kayınvalideleri ZEKİYE PAKDİL ve Kayınpederi HAYRİ PAKDİL hayrına yaptırılan su kuyularımız..
Hayrat sahibi. GÜLEFER YAZICIOĞLU Hanım Efendi
Mevlam Şehadetini kabul ve makbul etsin.
Yemen et dağıtımı ile devam ediyoruz çalışmalarımıza
Bir iftar soframızda CUBİTİ'den
ENDONEZYA
Sel ve tusunamiden en çok etkilenen ülkelerin başında gelen Endonezya'lı Müslüman kardeşlerimizin yanındayız.
LÜBNAN
Arsal Kampı- Lübnan daki bebeklerimiz için Beslenme paketleri ve gıda takviyesi dağıtımlarımız başlamıştır. ANNE ve BEBEK SAĞLI Merkezinde devam eden dağıtımlar Ramazan haricinde sürekli olarak yıl boyunca devam etmektedir
 AFGANİSTAN
Fetih 1453 İlim Eğitim Araştırma ve Yardımlaşma Derneğin Genel Başkanı Mustafa Er ‘’Derneğimiz kurulduğu günden bu güne hiç bir vakıf dernek cemaat ve cemiyetten kamu kurum ve kuruluşlarından maddi bir destek almamaktadır. Dernek içi eğitimlerde Kur'anı Kerim-Arapça ve Fıkıh gibi konularda eğitimler verirken diğer yandan gençlere yönelik sosyal ve kültürel aktivitelerimizde devam etmektedir. Her ay belirli periyotlar halinde gerek ülke içinde gerekse sınır ötesindeki yetimhaneler ziyaret edilerek buradaki yetimler ile bir araya gelinmekte bu yavrularımızın ihtiyaçları giderilmekte ve ailelerine maddi bağışlar yapılmaktadır. Her bağış kendi fonu içinde değerlendirildiğinden dolayı bu çalışmaları GENEL BAĞIŞ adı altında siz değerli bağışçılarımızın gönderdiği bağışlar ile yapmaktayız. Tüm çalışmalarımızı www.fetih1453.org.tr adresimizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz’ ’dedi
Not:
https://www.fetih1453.org.tr/odeme
Tüm çalışmalara Kredi kartınız ile online olarak destek verebilirsiniz..
Zekât dâhil hiç bir yardımdan banka kredi kartı komisyonu almamaktadır.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum