EminGrup dan "Ümmetin Birlik ve Diriliş Günü Kudüs"gecesi

HAGEV ve UKEAD ortaklığında "Ümmetin Birlik ve Diriliş Günü Kudüs" isimli program Emin Grup'un sponsorluğunda Sefaköy Evimevim Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Merhum Hacı Habibullah Geredevi Vakfı (HAGEV) ve Uluslararası Kudüs Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği (UKEAD) "Hepimiz Meryemiz" projesi kapsamında Kudüs Gecesi düzenledi.

EminGrup dan "Ümmetin Birlik ve Diriliş Günü Kudüs"gecesi

HAGEV ve UKEAD ortaklığında "Ümmetin Birlik ve Diriliş Günü Kudüs" isimli program Emin Grup'un sponsorluğunda Sefaköy Evimevim Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Merhum Hacı Habibullah Geredevi Vakfı (HAGEV) ve Uluslararası Kudüs Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği (UKEAD) "Hepimiz Meryemiz" projesi kapsamında Kudüs Gecesi düzenledi.

18 Mart 2019 - 23:45

Kudüslü kadınların sesini duyurmak amacıyla Uluslararası Kudüs Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği (UKEAD) tarafından “Hepimiz Meryemiz” başlıklı kampanya tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye’de ve dünyada büyük ses getiren “Hepimiz Meryemiz” kampanyasının amacı nedir .
.”Hepimiz Meryemiz” kampanyası işgalci İsrail’in, Kudüs’te özellikle kadın ve çocuklara yönelik insanlık dışı ihlallerinin dünyaya duyurulması için uluslararası cephe oluşturulmasını amaçlıyor. Hepimiz Meryemiz” yürüyüşler ve etkinlikler devam etmektedir. Bu etkinliklerinin bir yenisini Uluslararası Kudüs Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği (UKEAD) ve Merhum Hacı Habibullah Geredevi Vakfı (HAGEV), "Hepimiz Meryemiz Projesi" kapsamında, EminGrup sponsorluğunda  Eminevim konferans salonunda  Kudüs  anlatıldı .
Yapılan geceye Emin grup yönetim kurulu Başkanı A.Emin Üstün, Emin grup Genel Müdür İbrahim Congar,Yönetim kurulu üyeleri Nihat Eren, Murat Erguvan,Türkiye satış Müdurü Mutafa Şahın,Hagev Başkanı Pinar Üstün,Sanatçı Taner Yöncüğolu.Avrupa yakası Bölge Müdürü Yusuf Emre Tanış,Fetih1453dernek Başkanı Mustafa Er,Tugva Küçükçekmece İlçe Başkanı Eyüp Astürk.Küçükçekmece ilçe müftüsü katıldılar

HAGEV ve UKEAD ortaklığında tertip edilen "Ümmetin Birlik ve Diriliş Günü Kudüs" isimli program hayli ilgi gördü. "Hepimiz Meryemiz" projesine destek sağlamak ve fakındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen gece, Emin Grup'un sponsorluğunda Sefaköy Evimevim Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan gece AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın gönderdiği mektup'un okunması ile devam etti.

Etkinlikte açılış konuşması yapan UKEAD Başkanı Ayşegül Bayıcı, dünyanın en eski şehirlerinden birinin Kudüs olduğunu belirterek; "Dünya barışının Kudüs’ten yükseleceğine olan inançla Kudüs kültürü ile İslam kültür ve değerlerinin tanıtılmasına yönelik faaliyetlerde bulunmayı hedefleyerek Ukeadı Kurduk.
Yurtiçinde Ve Yurtdışında, Hedeflerimiz doğrultusunda Kudüs ile İlgili ekonomik, kültürel, sanatsal çalışmaların Yanında insanlığa anlatmayı gaye edindiğimiz ve “neden Kudüs” sorusunun cevabına karşılık olarak Kudüs Ruhu ’nu anlamaya, anlatmaya, tanıtmaya ve ihya etmeye de gönüllü olduk.
Kudüs,Üç ilahi din için önemli ve kutsal mekanları içinde barındırmaktadır," dedi.
Bayıcı, gecede yaptığı konuşmasında; "Kudüs tarih boyunca barış, mukaddesat, selamet anlamlarına gelen isimleri taşımış insanlığın ortak mirası olmuştur. Fakat günümüzde büyük bir işgal ve zulüm altındadır. Hz.Meryem'in Kudüs'e adanmışlığından dolayı çektiği sıkıntıları bugün onun varisleri olan Kudüslü kadınlar yaşamaktadır. Bizler Kudüslü kardeşlerimize umut olmak ve yanlarında olduğumuzu hissettirmek için "Hepimiz Meryemiz" projesini başlattık ve çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz," ifadelerini kullandı.

Kudüs ziyaretinde Hazreti Meryem yürekli pek çok kadın gördüğünü anlatan HAGEV Başkanı Pınar Üstün ise; "Hz. Meryem tek başına zulmün karşısında dimdik duran, bu anlamda Filistinli kadınlara örnek olduğu gibi, tüm müslüman kadınlara örnek bir peygamber annesi... Mescidi Aksa'yı yalnız bırakmamak için -Hz. Meyrem'in (a.s) Mescidi Aksa'nın hizmetine adanmışlığı gibi- 24 saat nöbet tutan Filistinli kadınlar, kalbime attıkları tohumla; Kudüs'ü yalnız bırakmamamız gerektiği duygusunu yeşerttiler. Filistinli kadınların da işgal kuvvetlerine karşı tüm inanç ve samimiyetleriyle mücadele ettiklerine şahit oldum. Bu zulümleri güçlü olursak durdurabiliriz. Güçlü olmak için birlik olmak gerekir. Güçlü olmak, çalışmakla ve ekonomik olarak büyümekle elde edilir," şeklinde konuştu.

Emin Grup Yönetim Kurulu Danışmanı Nihat Eren ise yaptığı konuşmada, şirket olarak, İslam halklarının hassasiyetlerini sosyal etkinliklerle kamuoyuna taşıdıklarını anlatarak, şunları kaydetti: "Bu anlamlı toplantıya katılarak verdiğiniz destek bizleri ve Kudüslü dostlarımızı ziyadesiyle memnun etmiştir. Üzülerek söylüyorum ki, bu kutlu beldenin bugünkü hali Türk Milleti olarak bizlerin kanayan yarasıdır. Yabancı güçlerin tasallutu altında inleyen ve bizar olan Kudüs halkına her zaman el uzatmak bizim İslami ve insani vazifemiz olmuştur. Bizler Eminevim, Emin Grup olarak sosyal etkinliklerde aziz milletimizin ve İslam halklarının hassasiyetlerini kamuoyuna taşımış, kendimize dert edinmişizdir. İnşaallah bu toplantıda terennüm edilenler, alemlerin rabbi tarafından dua kabul edilir."

Programa işgalci İsrail güçleri tarafından vurulan ve tedavi edilmek için İHH tarafından Türkiye'ye getirilen Kudüslü Mariam Fareed Aeo Mattar de katıldı.
Matter, programda yaptığı konuşmasında; "Kudüs davası sadece Filistinlilerin değil bir ümmetin, tüm müslümanların davasıdır. Gazze'de Kudüs'te tüm Filistin topraklarında vahşi bir zulüm hüküm sürmektedir ama Allah'a hamd olsun ki bizler davamızdan ve topraklarımızdan asla vazgeçmeyeceğiz tüm müslümanların destekleri ile haklı ve onurlu özgürlük mücadelemizde bir gün zafere ulaşacağız. Allah inanlarla birliktedir" sözlerini kullandı.
Matter, Türk halkına Kudüs ve Filistin için verdikleri destekten dolayı tüm Filistin halkı adına teşekkür etti.
Kudüs'le ilgili şiirlerin de seslendirildiği gecede Kudüs ve Filistin tarihi ile ilgili sunumlar da yapıldı. Gecenin sonunda ise; katılanlar arasından Eminevim'in Kudüs'e göndereceği üç isim yapılan çekilişle belirlendi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum