Dove’dan Benim Güzelliğim #RakamlarınÖtesinde diyen kadınlara teşekkür!

Dove, geçen sene hayata geçirdiği Benim Güzelliğim #RakamlarınÖtesinde kampanyasına destek veren kadınları, reklam filminin ikinci edisyonunda kendi sosyal medya paylaşımları ile kamera önüne taşıyarak teşekkür etti.

Dove’dan Benim Güzelliğim #RakamlarınÖtesinde diyen kadınlara teşekkür!

Dove, geçen sene hayata geçirdiği Benim Güzelliğim #RakamlarınÖtesinde kampanyasına destek veren kadınları, reklam filminin ikinci edisyonunda kendi sosyal medya paylaşımları ile kamera önüne taşıyarak teşekkür etti.

Dove’dan Benim Güzelliğim #RakamlarınÖtesinde diyen kadınlara teşekkür!
09 Nisan 2019 - 20:03

Geçen sene başlattığı Benim Güzelliğim #RakamlarınÖtesinde kampanyası ile kadınları, yaş, beden ölçüleri ve kilo gibi kendilerine dayatılan ideal güzellik kalıplarını yok saymaya davet eden markanın bu çağrısı, kısa sürede iş, spor, sanat ve TV dünyasından pek çok kadının desteğiyle kolektif bir kadın hareketine dönüştü. Türkiye’nin dört bir yanından 11 bini aşkın kadın, sosyal medya hesapları üzerinden kendi hikayelerini paylaşarak, bu hareketin bir parçası oldu. Kampayaya destek veren kadınların 7’si, Benim Güzelliğim #RakamlarınÖtesinde reklam filminin ikinci edisyonunda, bizzat kendi paylaşımları ile başrolü üstlendi. Dove’un gerçek güzelliği onurlandırdığı yeni reklam filmi, 2018’de başlattığı kampanyaya destek veren kadınlara bir teşekkür niteliği taşıyor. Kadınlar bir kez daha #RakamlarınÖtesinde diyerek ideal güzellik kalıplarını yok saymaya devam diyor. Yeni reklam filminde kadınlar rakamları, bir güzellik klişesi olarak değil; hayatta kendi potansiyellerini ortaya koydukları ve kendilerini gerçekleştirdikleri tutkular üzerinden ele alıyor. Yazar için yaşı değil onu mutlu eden kitaplar, hemşire için beden ölçüsü değil kurtardığı hayatlar, bir genç kız için ise kullandığı makyaj malzemeleri değil kendisiyle barışık olduğu yıllar ön plana çıkıyor.

Künye Bilgileri:
Reklamveren: Unilever
Dove Marka Ekibi: Alper Eroğlu, Özge Acarbay, Deniz Taktak
Ajans: Ogilvy Istanbul
Yönetici Yaratıcı Yönetmen: Selim Ünlüsoy
Head of Advertising: Murat Derman
Yaratıcı Yönetmen: Önder Bayraktar
Sanat Yönetmeni: Gökçe Noyan
Metin Yazarı: Aylin Atabay
Müşteri İlişkileri: Simge Özgülenç, Emine Sarpyener Tonguç
Prodüksiyon: Fulya Akay, Begüm Özkul
Stratejik Planlama Direktörü: Pelin Aydın
Yapım Şirketi: Anima / Elif Kalkan


Dove Hakkında

Dove, ¼ nemlendirici krem ve hafif temizleyicilerin patentli bir karışımı olan Beuty Bar lansnmanı ile 1957 yılında Amerika’da faaliyete başladı. Dove’un mirası nemlendirme odağına dayanıyor ki bu gerçek Dove’u, Beauty Bar’dan öte bugün dünyanın en sevilen güzellik markalarından biri haline getirdi.
Kadınlar her zaman Dove’un ilham kaynağı oldu. Dove en başından beri, tüm kadınlara üstün bakım ürünleri sunmayı ve reklam kampanyalarında gerçek güzelliği onurlandırmayı ilke edinmiş bir marka.Dove, güzelliğin herkes için olduğuna inanıyor. Dove için güzellik, bir kaygı değil özgüven unsuru. Dove’un misyonu, dünyanın her yerinde kadınların kendi dış görünüşleri ile olumlu bir bağ kurmalarını ve güzellikleri konusunda kişisel potansiyellerini fark etmelerini sağlamak.
Dove 60 yıldır, hayata geçirdiği kampanyalarla güzelliği dar kalıplarından çıkarmayı amaçlıyor. Dove Gerçek Güzellik Yemini ile Dove şunları taahhüt ediyor:
Kadınları, şeffaflık, çeşitlilik ve saygı unsurları gözeterek resmetmek. Dove, kampanyalarında farklı yaşlarda, farklı beden ölçülerinde farklı etnik kültürde, farklı saç rengi ve tarzındaki kadınları öne çıkarıyor
Kadınları, hiçbir dijital fotoğraf hilesi kullanmadan gerçek hayatlarında oldukları gibi yansıtıyor ve tüm imajlar kadınlar tarafından onaylanıyor.
Dünyanın en büyük özgüven eğitim sağlayıcısı olarak, Dove Özgüven Projesi ile bedenleriyle barışmaları ve fiziksel özgüven inşa etmeleri yönünde gençlere destek oluyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum