Cihangir İslam, Saadet Partisi'nden istifa etti!

27. Dönem İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Saadet Partisi'nden istifa ettiğini açıkladı. İslam'ın istifasıyla Saadet Partisi'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki milletvekili sayısı 1'e indi.

Cihangir İslam, Saadet Partisi'nden istifa etti!

27. Dönem İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Saadet Partisi'nden istifa ettiğini açıkladı. İslam'ın istifasıyla Saadet Partisi'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki milletvekili sayısı 1'e indi.

Cihangir İslam, Saadet Partisi'nden istifa etti!
04 Mart 2020 - 21:26

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam Saadet Partisi'nden istifa ettiğini Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na (TBMM) bildirdi.

Independent Türkçe'nin haberine göre; İslam istifasına dair bir değerlendirme yapmak istemediğini, gelecek günlerde bir açıklama yapacağını kaydetti.

İslam'ın istifasıyla Saadet Partisi'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki milletvekili sayısı 1'e düştü. Saadet Partisi, TBMM'de Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman tarafından temsil edilecek. İslam'ın istifasının ardından Meclis'teki bağımsız milletvekili sayısı 7'ye çıktı.

Tuba Vural Çokal, Öztürk Yılmaz, İsmail Ok, Fatih Mehmet Şeker, Mustafa Yeneroğlu ve Erhan Usta TBMM'de bağımsız milletvekili olarak görev yapıyor.


Cihangir İslam, istifasıyla ilgili resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

4 Mart 2020 itibarı ile Saadet Partisi’nden istifa ettim. Düşünülerek verilmiş bir karadır. Kişisel bir hesabım olmadı, bundan sonra da olmayacak. Kırgınlığım yok, Saadet Partisi camiasına içtenlikle şükranlarımı sunuyorum. Yoldayım. Yakında açıklama yapacağım. Selam ve Saygı ile.


CİHANGİR İSLAM KİMDİR?

1959 yılında Sakarya'da dünyaya gelmiştir. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı ve Profesördür. İlkokulu Adapazarı Atatürk İlkokulunda, ortaokul ve liseyi TED Ankara Kolejinde bitirdi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Anadolu Üniversitesi AÖF Felsefe Bölümü ve SUSEM İslami İlimler Programı mezunudur.
ABD Minnesota Üniversitesi, Kanada - Montreal McGill Üniversitesi ve ABD Minnesota Twin Cities Spine Center'da Omurga Cerrahisi ve Klinik Araştırma eğitimi aldı ve fellowship programlarını tamamladı. Mimar Sinan Üniversitesi Felsefe yüksek lisans öğrencisidir. Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Kafkas Üniversitesinde Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeliği, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji Klinik Şefliği yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
cİhangİr İslam kİmdİr? 1959 yılında sakaryada dünyaya gelmiştir. ortopedi ve travmatoloji uzmanı ve profesördür. İlkokulu adapazarı atatürk İlkokulunda ortaokul ve liseyi ted ankara kolejinde bitirdi. ankara Üniversitesi tıp fakültesi anadolu Üniversitesi aÖf felsefe bölümü ve susem İslami İlimler programı mezunudur. abd minnesota Üniversitesi kanada - montreal mcgill Üniversitesi ve abd minnesota twin cities spine centerda omurga cerrahisi ve klinik araştırma eğitimi aldı ve fellowship programlarını tamamladı. mimar sinan Üniversitesi felsefe yüksek lisans öğrencisidir. yüzüncü yıl Üniversitesi ve kafkas Üniversitesinde ortopedi ve travmatoloji ana bilim dalı Öğretim Üyeliği haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesinde ortopedi ve travmatoloji klinik Şefliği yaptı. cİhangİr İslam kİmdİr? 1959 yılında sakaryada dünyaya gelmiştir. ortopedi ve travmatoloji uzmanı ve profesördür. İlkokulu adapazarı atatürk İlkokulunda ortaokul ve liseyi ted ankara kolejinde bitirdi. ankara Üniversitesi tıp fakültesi anadolu Üniversitesi aÖf felsefe bölümü ve susem İslami İlimler programı mezunudur. abd minnesota Üniversitesi kanada - montreal mcgill Üniversitesi ve abd minnesota twin cities spine centerda omurga cerrahisi ve klinik araştırma eğitimi aldı ve fellowship programlarını tamamladı. mimar sinan Üniversitesi felsefe yüksek lisans öğrencisidir. yüzüncü yıl Üniversitesi ve kafkas Üniversitesinde ortopedi ve travmatoloji ana bilim dalı Öğretim Üyeliği haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesinde ortopedi ve travmatoloji klinik Şefliği yaptı.