CHP'ye sürekli Selçuk Bayraktar'a saldır Emri KİM verdi?

CHP liler ürettiği İHA ve SİHA’larla terör örgütlerine kan kusturan Selçuk Bayraktar’ı hedef aldı.

CHP'ye sürekli Selçuk Bayraktar'a saldır Emri KİM verdi?

CHP liler ürettiği İHA ve SİHA’larla terör örgütlerine kan kusturan Selçuk Bayraktar’ı hedef aldı.

 CHP'ye sürekli Selçuk Bayraktar'a saldır Emri KİM verdi?
05 Mayıs 2020 - 08:41

Şimdi de ürettiği İHA ve SİHA’larla terör örgütlerine kan kusturan, TSK’nın gücüne güç katan Selçuk Bayraktar’ı hedef aldı. AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, şu değerlendirmede bulundu: “Son dönemde özellikle bu yalan ve iftira siyasetini kendilerine misyon belirlemiş durumdalar. Söyledikleri yalanlar bir bir ortaya çıkmasına rağmen hâlâ utanmadan aynı şeyi tekrar etmeye devam ediyorlar. Çünkü belli bir yalanı çok fazla tekrar edince ona inanmaya başladılar. Bunların yaptığı çok etik dışı, çok ahlak dışı bir harekettir. Çünkü Bayraktar hakkındaki iddiaları belgelere dayanarak çürüttüğü halde aynı polemiği devam ettiriyorlar. Bu yalanlarla, iftiralarla alakalı hukuki süreç işlemeye başlanmalı. Böyle bir muhalefet anlayışı olamaz. Bu tutumları Türkiye’ye çok zarar veriyor. Bu yaptıkları demokrasiyi felç etmekten başka bir işe yaramıyor. Her şeyin ötesinde toplumun ahlakını bozuyorlar.”

CHP’nin yalanı günlük siyasette kullanmaktan hiçbir zaman çekinmediğini belirten AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan da, şunları ifade etti:

‘CHP siyasetin gayya kuyusudur’

“CHP bu konuda artık masterını tamamlayarak yalanı karakterleri haline getirmiştir. Bu millete hayırlı, faydalı bir işin içerisinde olmayan, millete ve milletin değerlerine ters ne varsa onun peşinden giden CHP ve sözcüleri artık haddi aşmaktadır. Ülkemizin yüzünü ağartan, Ortadoğu ve Akdeniz semalarında gözümüz, kulağımız olan İHA’ları, SİHA’ları üreten BAYKAR’a böyle bir iftira atılması planlı bir saldırıdır. Her gün onlarca terörist leşinin İHA ve SİHA’larca öldürülmesinin medyaya yansıması birilerini rahatsız ediyor. Bunlar bugün söyler yarın inkar ederler. Şehir hastanelerinin ne yararı var bütçeye yük, birileri zengin edilmek için yapıldı diyenler bugün biz şehir hastanelerine karşı değiliz diyor. Yarın da biz SİHA’ya karşı değildik ama niye BAYKAR yapıyor derler. Bunlarda kızaracak yüz yok. CHP siyaseti kirletmektedir. Yalan olduğunu, iftira olduğunu bile bile bu oyunu oynamaktadır. Hükümetin Kovid-19 salgını ile mücadeledeki başarısını örtmek için böyle çocukça provokasyonlara başvurmaktadır. CHP siyasetin dibidir, gayya kuyusudur.”dedi

Esra Elönü: Zamanın Fatih Sultan Mehmed'ini arıyorsanız o yiğit Selçuk Bayraktar'dır.diye yazdı

Yazar Esra Elönü, CHP'nin Selçuk Bayraktar'a yönelik iftiralarına sert tepki gösterdi. Elönü, "Dört ayağınızı da denk alın" başlıklı yazısında, "Eğer zamanın Fatih Sultan Mehmed'ini arıyorsanız o yiğit, toprağının zerresini kalleşlerin nefesinden koruyan Selçuk Bayraktar'dır. Bunun adı yeni bir çağa namzet fetihlere matuf muhteşem bir zaferdir" ifadelerini kullandı.

 Elönü'nün "Dört ayağınızı da denk alın!" başlıklı yazısı:

Sürüyle geliyorlar ama bunlar sinek sürüsü şimdi sinek sürüsüne bile çoban olamamışların tehditleri ve iftiraları bünyemizi ne kadar ırgalıyor hiç..

Beyinleri ana sınıfı servisiyle hücre taşıyan bu küçük canlıların bir haftadır darbe tehditleri de baydı. Alışveriş listesine bile rica minnet girecek tiplerin meclise girmeleri, oradan darbe imasında bulunmaları korona günlerinde komedi iştahımızı kabarttı. Hayır , darbe yapacaksanız kaç çift siyasi terlik alacağımızı da söyleyin adresinize yollayalım.

Bizi soracak olursanız biz inanılmaz iyiyiz. İki ayağımızı nereye basacağımızı biliyoruz lakin o gün geldiğinde bakalım siz dört ayağınızı hangi terlikle taçlandıracaksınız.

Öyle komiksiniz ki yüzünüze yüzünüze bol damlacıklı kahkaha atıyoruz. Baktılar ki olmadı her defasında hüsran olacak beyinsiz girişimleri ellerinde patlıyor bu sefer can damarlarına hendek kazıp terör leşlerine yaranma sefilliğine düştüler.

Dün CHPGenel Boş kan yardımcısı, bir iftira yumurtladı. Çamurda gezen tavuk yumurtası. Şu anda yeri çakallardan göğü leşlerin salyalarından koruyan SİHA, İHA’ları teröre karşı insafsız hava zırhlılarını çekemeyen kuduran kim varsa iftiraya bel bağlamış. Selçuk Bayraktar‘ın ürettiği solunum cihazı bunların leş nefeslerini kesti. Meclise kadar soktukları Kandil Güneşi Ceren’lerin havada karada ümüğünü sıktıkları için bunların haysiyetsizlikleri gevşedi.

Ulaşamadıkları ciğere sıvanmaya çalışıyorlar lakin öyle boş ki. Eğer zamanın Fatih Sultan Mehmed'ini arıyorsanız o yiğit,  toprağının zerresini kalleşlerin nefesinden koruyan Selçuk Bayraktar'dır. Bunun adı yeni bir çağa namzet fetihlere matuf muhteşem bir zaferdir.

Sizin dibe çökmüş Karbondioksit salgılayan cüsseleriniz yaltaklanacak terör kapısı ararken , o Yasinlerin, Necmettin'lerin, Elif'lerin intikamını alıyordu.

Siz Adana’da kibrit çöpünden yaptığınız Sahra Ahırlarını pazarlarken o bu toprakların ciğerlerine rahat bir nefes aldırmanın derdinde ve duasındaydı. Aslında haklısınız siz kudurmayacaksınız da kim kuduracak. Yok şu kadar nakit alınmış şu kadar destek alınmış .. Bayat haşerat basmış iftiraları bir sudan geçirip defalarca kullanmak beyninizin merdaneli çamaşır makinesi motoruyla çalıştığını gösteriyor.  Hatta o bile şüpheli, kazma ofisi kafalarınız için lütuf mu oldu bu benzetme onu da bilmiyorum.

Siz, üreten iş yapan omurgası milli insanlara salyalarınızı sıvamaya çalışacağınıza gözünüzün dibindeki kepazeliklere bakın. Geviş kürdanını bile hayranlarına 2500 liraya satıp Bodrum Sahilinde ayakta yürütülen villaların nasıl yürüdüğüne bakın.

Selçuk Bayraktarı sizin o iftiralı çamurlu kalabalığınızda yalnız bırakacak kadar şerefsiz değiliz. O çok çağdaş diye pazarladığınız adamlarınızın ekonomik boy hurdalığını bir araya getirseniz  o dört ayağınıza toynak zımparası bile çıkaramazsınız.

Bırakın da adam işini yapsın sizin ürüyüşünüz onun yürüyüşünü asla engelleyemez..SELÇUK BAYRAKTAR KİMDİR?

Baykar Savunma’nın resmi internet sitesi üzerinde yer alan bilgiler şu şekilde:
Türkiye’nin ilk milli S/İHA Sistemi Bayraktar TB2’nin mimarı olan Selçuk Bayraktar, Baykar Teknik Müdürlüğü (CTO) ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.
Selçuk Bayraktar, 1979 İstanbul-Sarıyer’de doğmuştur. İlk öğrenimini Sarıyer İlköğretim İlkokulu’nda tamamlayıp, 1997 yılında Robert Kolej’den mezun oldu. 1997-2002 yılları arasında İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde lisans eğitimine devam etti. Üniversite eğitimi esnasında University of Pennsylvania’nın (UPenn) GRASP laboratuvarından staj kabulü aldı. Staj kapsamında almış olduğu burs teklifiyle, yüksek lisans eğitimini 2002-2004 arasında Elektrik Mühendisiği Bölümünde Upenn’de sürdürdü. Araştırmaları kapsamında dünyada ilk kez İHA’ların formasyon uçuşu deneyleri, hava-yer robot takımlarının koordinasyonu, uçuş kontrol ve güdüm sistemleri konularında bilimsel yayınlara konu olan çalışmalar gerçekleştirmiştir.


Yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra çalışmaları esnasında göstermiş olduğu üstün başarılardan dolayı MIT (Massachusetts Institute of Technology)’de burslu olarak yüksek lisans-doktora teklifi almıştır. MIT’deki eğitimi sürecinde İnsansız Helikopter Sistemlerine agresif manevra yapma kabiliyeti kazandıracak otomatik uçuş kontrol algoritmaları alanında çalışmalar yürütmüştür. 2006’da MIT Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümünden ikinci yüksek lisans diplomasını almıştır.


Danışman hocasının Georgia Institute of Technology’ye (Georgia Tech) transfer olmasıyla doktora çalışmalarına Georgia Tech’de devam etmiştir. 2003 yılında Baykar bünyesinde başlayan milli ve özgün insansız hava aracı teknolojileri geliştirme faaliyetlerine destek olmak maksadıyla doktora çalışmalarını yarım bırakarak 2007 yılında Türkiye’ye dönüş yapmıştır.
2007 yılından bu yana Baykar bünyesinde teknik müdürlük (CTO) görevini yürütmektedir. Baykar bünyesinde Milli ve Özgün olarak geliştirilen İnsansız Hava Aracı Sistemleri’nin aviyonik sistem mimarisi, uçuş kontrol, seyrüsefer algoritmalarının geliştirilmesi, sistem kinematiği ve dinamikleri, elektronik donanım ve gömülü yazılım geliştirme vb. konularda çalışmaktadır.


Selçuk Bayraktar, kurucusu olduğu Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nda (T3 Vakfı) yetenekli gençlerin ve her yaş grubundan insanın teknoloji geliştirilmesi süreçlerine katılmalarını sağlamak için çalışmaktadır. T3 Vakfı bünyesinde stratejik önemi yüksek, küresel rekabet koşulları gereğince milli ve özgün olarak üretilmesi öncelikli olan ürün, sistem ve bileşenlere yönelik girişim, araştırma-geliştirme ile projeleri gerçekleştirmek ve desteklemek için çalışmalar yürütmektedir. Bayraktar, ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi vizyonunu gerçekleştirmek için vakfın bilimsel çalışmalarına Mütevelli Heyeti Başkanı olarak liderlik etmektedir.


Ayrıca Milli Teknoloji Hamlesi için çok kritik olduğunu düşündüğü Havacılık ve Uzay tutkusunu tüm topluma yayma maksadıyla ülkemizin ilk ve tek havacılık ve uzay festivali olan TEKNOFEST’i ekibi ve paydaş kurumlar ile birlikte düzenlemektedir.
Sümeyye Erdoğan Bayraktar ile 2016 yılında evlenen Bayraktar, bir çocuk babasıdır. Hususi pilot lisansına sahiptir.
BAŞARILAR

Milli Havacılık rekorlarına imza atan Bayraktar TB2 İnsansız Hava Aracı Sistemi’nin güdüm ve kontrol sistemi tasarımı
Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren ilk Milli İHA olma ünvanına sahip Bayraktar Mini İHA’nın tasarımı
Bayraktar TB2 İHA Sistemi ile Milli Füze atışının başarıyla tamamlama (Türk Patent Enstitüsü Tescil No: 2015 03023)
Türkiye’nin ilk döner kanat İHA Sistemi Malazgirt İHA’nın tasarımı
ÖDÜLLER VE TEŞEKKÜRLER

Robot Teknolojileri Zirvesi (2012) Türkiye’nin ilk yerli insansız hava aracını yaptığı için teşekkür plaketi
Avrasya Bir Vakfı’nın Türk kültür dünyasına verdiği fevkalade hizmetleri münasebetiyle sunduğu teşekkür plaketi
Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanlığı teşekkür plaketi
İTÜ IEEE Öğrenci kolu tarafından düzenlenen Projekent 2011 katkısı
Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatro-Tek ’11 Etkinliği Katılımı ve Teşekkür Belgesi
YTÜ 3. Savunma Sanayi Günleri Etkinliği Katılımı
Yıldız Teknik Üniversitesi DBF (Yap Tasarla Uçur) Takımı Teşekkür Plaketi (17 Mart 2015) »
Future Flight Design Yarışması Jüri Üyeliği ve Bilimsel Danışmanlık, Hava Harp Okulu, FFD 2013 »
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum