CHP'li Küçükçekmece Belediyesi'nden Vatandaşa Haciz Tehdidi!

CHP’nin kazandığı Küçükçekmece’de işçi kıyımı yapıldı, birçok israfa imza atıldı ,çalışanın sekli ve giyimi ile uğraşıldı,iddiaları ortada iken küçükçekmece sokaklarında temizlik zamanında olmuyor parklar çöpler içinde ve en son emlak vergisi için vatandaşa atılan tehdit mesajı başkan ne yapıyor ? sorusu vatandaşın aklına geldi.

CHP'li Küçükçekmece Belediyesi'nden Vatandaşa Haciz Tehdidi!

CHP’nin kazandığı Küçükçekmece’de işçi kıyımı yapıldı, birçok israfa imza atıldı ,çalışanın sekli ve giyimi ile uğraşıldı,iddiaları ortada iken küçükçekmece sokaklarında temizlik zamanında olmuyor parklar çöpler içinde ve en son emlak vergisi için vatandaşa atılan tehdit mesajı başkan ne yapıyor ? sorusu vatandaşın aklına geldi.

CHP'li Küçükçekmece Belediyesi'nden Vatandaşa Haciz Tehdidi!
11 Ekim 2019 - 16:59

oysa küçükçekmeceli hizmet bekliyor

İSRAF YOK DEMİŞTİ

Küçükçekmece Belediyesi’nin çıktığı araç kiralama ihalesinde israf yaptı.

 Dönemin AK Partili Belediye Başkanı Temel Karadeniz, 80 kiralık binek araçla belediye hizmetlerini yürütürken, CHP’li Çebi, bu sayıyı azaltmak yerine daha da arttırdı, “101 binek araç kiralansın” talimatını verdi.

 AK Partili yönetimleri israf yapmakla suçlayan CHP’li yönetimlerin tasarruf yerine israfa tavan yaptırması oldukça dikkat çekti.

2019 yerel seçim kampanyasında “İsraf yapmayacağız” vaadinde bulunan Küçükçekmece’nin CHP’li Belediye Başkanı Kemal Çebi, israfın anasını ağlatacak bir hamle yaptı, ilk iş olarak özel donanımlı makam aracı sipariş etti.

İNSANLAR ŞEKLİ VE GİYİMİ İLE UĞAŞTI

28 Şubat sürecini hatırlatan yasakçı anlayış Küçükçekmece Belediyesi'nde CHP'li belediye yazılı bir talimatla sakala yasak, bıyığa için ise trajikomik ifadelerle şekil sınırı getirdi.

CHP'li Küçükçekmece Belediyesi çalışanlarına 19 Eylül'de belediyenin yayınladığı belgede, “Bina içinde ve görev mahallinde baş daima açık bulundurulur. Her gün sakal tıraşı olunur ve sakal bırakılmaz” denildi. Ayrıca belediye yönetimi, bu kurala uymayan kişilere disiplin cezası verileceğini de bildirdi.

31 Mart öncesi “Hiçbir belediye işçisinin işine son vermeyeceğiz” sözünü veren CHP’li başkan işçileri çıkarmak, mobbing ya da DİSK ve KESK’e geçin baskısı oldu..

Küçükçekmece Belediyesi'nin CHP'ye geçmesinin ardından, CHP'li yeni başkan işçileri 'sendikanızı değiştirin' diye tehditleri sonrası şimdi de istifaya zorlama başladı.

CHP'Lİ BELEDİYEDEN VATANDAŞA HACİZ TEHDİDİ!

 "Resmen soyguna çıktılar"

CHP tarafından yönetilen belediye vatandaşı haciz tehdidine başladı. Emlak vergisini tahsil etmek için vatandaşın cep telefonlarına mesaj gönderen belediye büyük tepkiye neden oldu. Vatandaşlar CHP'li belediye için "soyguna çıktılar" dedi.

CHP'Lİ BELEDİYE DEN VATANDAŞA HACİZ TEHDİDİ

Küçükçekmece Belediyesi’nin, Emlak vergisi borçlarını ödemeyenlere gönderdikleri mesajla büyük tepkiye neden oldu. " Değerli mükellefimiz. Belediyemize, süresinde Ödenmemiş borçlarınız bulunmaktadır. En kısa süre içerisinde ödeme yapmanız gerekmektedir. Aksi halde yasa gereği icra takip işlemleri başlatılacaktır. Bilgilerinizi önemle rica ederiz.  " mesajını alan vatandaşlar, "Resmen soyguna çıktılar" dediler

TEHDİTLİ MESAJ

31 Mart seçimlerinden sonra koltuğa oturur oturmaz bir türlü hizmete başlamayan belediye başkanı emlak vergisini ödemeyen vatandaşlara belediye tarafından adeta tehdit içeren mesajlar atıldı. Vergi borçlarını ödemedikleri için gelen mesajla hacizle karşı karşıya kalacaklarını öğrenen vatandaşlar isyan etti.

Küçükçekmece belediyesinden gelen mesajı okuduğunda adeta şok yaşadığını söyleyen Küçükçekmece li vatandaş sosyal medyada paylaştı "Tamam vergi borcumuz var biz bunu inkâr etmiyoruz. Ama yasal işlem yapılacak olması ne demek? Sen benim vergi borcumdan dolayı gelip haciz işlemi yapamazsın. Yapılandırmaya gidebilirsin. Bir de sosyal demokratlıktan bahsediyorlar. Bu mu sizin sosyal demokratlığınız?" diye tepkisini dile getirdi.

Bir diğer vatandaş s.ç ‘’Küçükçekmece’de 15 yıl Ak parti belediye döneminde hiç böyle mesaj aldınız mı? Maalesef bugün CHP Küçükçekmece Belediyesi vatandaşlara aynen aşağıda ki gibi mesaj yollamıştır. İcra yazısı hiç olmamış insan borcunuz görünmekte lütfen kontrol ediniz unutmuş olabilirsin iz vs. gibi dostane mesaj yazar direk icra yazılmaz, insan unutabilir o an ödeyememiş olabilir olabilir. Anada gelen mesaj budur. Ben biliyorum ilk 6 aylık yarım dönem emlak borcumu en kısa zamanda ödeyecektim, icra yazılı mesaj hiç olmadı ama hiç hemde.Geciken borçta paylaştım resmimi 75 tl’’diye sitem etti

"İNSANLARI TACİZ EDİYORLAR"

Mesaj geldikten 2 gün sonra Küçükçekmece Belediyesine giderek vergi borcunu ödeyen ve makbuzları gösteren F. E. ise, "Mesajı okuduğumda paniğe kapıldım. Evime haciz göndermemeleri için bin 3XX lira olan borcumu faiziyle birlikte bin 4xx lira olarak ödedim. Yıllardır vergi borcu ödüyorum ilk kez böyle bir mesajla karşılaştım. İnsanları taciz etmeye gerek yok, psikolojimiz bozuldu" dedi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum