CHP'li Ekrem İmamoğlu Ne Yapmaya Çalışıyor

CHP'li Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB'nin 23 Nisan için çocuklara gönderdiği kolide bulunan "Cumhuriyet ve Demokrasi" isimli kitapçık büyük tepkilere neden oldu.

CHP'li Ekrem İmamoğlu Ne Yapmaya Çalışıyor

CHP'li Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB'nin 23 Nisan için çocuklara gönderdiği kolide bulunan "Cumhuriyet ve Demokrasi" isimli kitapçık büyük tepkilere neden oldu.

24 Nisan 2020 - 18:24

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem beyin son icraatı bu.Dağıttığı Ramazan kolilerinin içinden çıkan broşür.Allah lafzını yahudinin oturduğu sandalyenin altına almış. Aleviliği İslamın karşısında yeni bir din gibi göstermiş.


Bu hareket ne anlama geliyor şimdi?


Ekrem İmamoğlu tarafından çocuklara gönderilen paketlerde "Cumhuriyet ve Demokrasi" adlı kitap yer aldı.

"Cumhuriyet ve Demokrasi" adlı kitabın Ekrem İmamoğlu'nun, Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemde Beylikdüzü Belediyesi tarafından basıldığı öğrenildi. Söz konusu kitabın, iki sene önce okullarda dağıtımının İstanbul Valiliği tarafından sakıncalı olduğu gerekçesiyle durdurulduğu ifade edildi.

CHP’li Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 23 Nisan'ı evde geçirmek zorunda olan çocuklar için 100 bin tane hediye kolisi hazırlamıştı. Kolilerin içerisinde çocuklar için hikâye kitabı, eğitici oyunlar olduğu söylenildi.

Üst yaş grubu çocuklar için ise okuma kitabı, çocuk dergisi, boya kalemleri ve zekâ oyunları olduğu kaydedildi. Yardım kolisi başvurusu yapan ailelerin çocuklarına bu koliler verildi.
Bazı çizimler ve içerik dikkat çekti

Ancak bu kolinin içerisinde yer alan "Cumhuriyet ve Demokrasi" isimli kitapçık tartışma konusu oldu. 23 Nisan temasını içerdiği söylenen kitapçıkta bazı sayfalardaki çizimler ve içerik dikkat çekti.
Alevilik ayrı bir din olarak gösterildi

Sabah'ın haberine göre; kitapçığın bir sayfasında "Demokrasi için 'sandık' şarttır ama yeterli değildir" denilirken, bir başka sayfada din adamlarının görseline yer verildi. Din adamların çizimlerinin yer aldığı sayfada din adamlarının üstlerine İslamiyet, Hıristiyanlık, Alevilik ve Yahudilik yazıldı. Sanki, Alevilik bir dinmiş gibi kitapçıkta gösterildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum