Bu sizin kız kardeşiniz olsa ne yapardınız?

Bu sizin kız kardeşiniz olsa ne yapardınız?

Bu sizin kız kardeşiniz olsa ne yapardınız?
13 Mart 2019 - 13:26

FİLİSTİN'DE KIZ İSTEMEK

‘’Danya 17 yaşında Filistinli bir kızdı. Bir gün okuldan eve dönerken yanından geçtiği Siyonist bir askerin kahve içtiğini görür. Danya’nın bakışlarından rahatsız olup şüphelenen asker hemen oracıkta Danya’yı kurşun yağmuruna tutar ve Danya’yı şehit eder. Kızcağızın mübarek kanı etrafı sarar. Şehit Danya’nın şehadet sonrası resimleri her yere yayılır.
Bu haberleri duyup, resimleri gören Filistinli Raid adındaki bir genç bunu sosyal paylaşımlarda yaygınlaştırır. Şu cümlelerle Müslümanları duyarlı olmaya davet eder:
- Bu sizin kız kardeşiniz olsa ne yapardınız?
Daha sonra Raid, Danya’yı şehit eden askeri bulur ve bıçaklar. Siyonistlerde Raid’i tek kurşunla alnından vurup şehit ederler. Raid’in alnından misk kokulu kanlar akmaya başlar… Doktorların bu kokuya getirebildikleri bilimsel bir izahta yoktu…
Raid’in cenaze törenine Danya’nın babası da iştirak eder. Hiç kimsenin ummadığı bir anda Şehit Raid’in babası kalkıp, Şehit Danya’nın babasına hitaben:
- Şehit kızın Danya’yı şehit oğlum Raid’e istiyorum, der…
Daha sözünü tamamlamadan Danya’nın babası;
- Şehit kızımı, şehit oğlunuza verdim. Tebrik ediyorum, hayırlı olsun. Firdevs-i a’la’da düğünleri olsun, der. ‘’
Duyulmamış, görülmemiş bir kız isteme tarzı…
Bu kare beni iliklerime kadar silkeledi…
Battığımız rasyonel girdaplardan, seküler dehlizlerden, popüler çukurlardan çekip aldı müteal olana taşıdı… Veraların verasına vuslatın nasıl olacağını anlatıyor bu resim…
Şehitlerin diri olduklarını biliyordum da bu kadar diri olduklarını bilmiyordum…
(Alıntı:Kudüs İntifadası)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum