AGD İstanbul İL Ve Bazı İlçelerde Bayrak Değişimi Yapıldı.

AGD İstanbul İL Ve Bazı İlçelerde Bayrak Değişimi Yapıldı.

AGD İstanbul İL Ve Bazı İlçelerde Bayrak Değişimi Yapıldı.
15 Mayıs 2019 - 03:15

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şubesi İl Divan Toplantısı, 44. dönemin ilk divan toplantısında AGD İstanbul Şube Başkanlığı’nı 5 yıldır hakkıyla yürüten Ali Uğur Bulut görevi, uzun yıllar AGD teşkilatlarında çalışan Yunus Genç’e teslim etti. Divan toplantısına, AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, Cansuyu İstanbul İl Temsilcisi Sadrettin Karaduman, HUDER İstanbul İl Başkanı Avukat Mustafa Yaman, Cansuyu İstanbul Koordinatörü Şenol Düzgün ve İstanbul Barosu Başkan Adayı Cem Kaya Karatün’ün yanı sıra İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve İstanbul’un her ilçesinden gelen teşkilat mensupları katıldı.
 
“MÜSLÜMAN, MÜSLÜMAN’A KIRDIRILIYOR”
Divan toplantısında teşkilat mensuplarına hitap eden Genel Başkan Salih Turhan, “Son 30 yıllık süreçte 11 milyon Müslüman ruhunu teslim etti. Bu 11 milyon Müslüman’ın yüzde 90’ı birbirini öldürmüş. Öyle bir süreçteyiz ki Müslüman, Müslüman’a kırdırılıyor. Öyle coğrafyalar var ki tam bir zulüm ve kan diyarı. Fotoğrafın geneline bakıldığı zaman İsrail’in emellerine yavaş yavaş ilerlediğini, ulaştığını görüyoruz. Birkaç gün önce Gazze’de 5 kardeşimiz şehit edildi. Bu süreç bizi bir gayrete sürüklemeli. Yakın bir zaman önce bir baba oğluna pantolon alamadığı için intihar etti. Bunun sosyolojik sonuçlarını düşünebiliyor musunuz?” diyerek sosyal hayattaki sorunlara dikkat çekti.
 
“HER GENCİMİZ HAK DAVAYA SARILMALI”
AGD’nin sorumluluklarını teşkilat mensuplarına bir kez daha hatırlatan Tuhan, “Daha 2 hafta olmadı, İstanbul’da bir gencimiz arkadaşının hayatına kast etti. Bunu bir oyunun finali olarak görüyor. Bunun gibi olaylar AGD olarak en çok bizi etkiler. Bu durumu ancak biz düzeltebiliriz. Ölüm tabii bir hakikattir ama dünyevi beklentilerimiz, amaçlarımız ve hedeflerimiz ancak mezarda son bulur. Her gencimizin hak davaya sarılması, vatan millet sevgisini benimsemesi ve hakiki bir Müslüman olması için çalışmalarımız hızlandırılmalı. Üniversite öğrencilerinin 4’te biri İstanbul’da. Biz tüm üniversite öğrencilerimizin hak dava ile tanışmasını istiyoruz. Sadece ev ve yurtlarımızda kalanlara değil her üniversite öğrencisi için gayret sarf etmeliyiz” dedi.
 
İSTANBUL AGD YUNUS GENÇ’E EMANET
Programın sonunda AGD İstanbul Şube Başkanlığı görevinin devir teslim töreni gerçekleştirildi. AGD İstanbul Şube Başkanlığı’nı 5 yıldır hakkıyla yürüten Ali Uğur Bulut görevi, uzun yıllar AGD teşkilatlarında çalışan Yunus Genç’e teslim etti. AGD Genel Başkanı Salih Turhan ve AGD eski İstanbul şube başkanlarının da iştirak ettiği devir teslim töreninde Ali Uğur Bulut’a bir tablo hediye edildi. Divan toplantısının kapanış konuşmasını yapan AGD’nin yeni İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç, “Ali Uğur Bulut ağabeyimin görevini hakkıyla yerine getirdiğini biliyoruz. Allah ondan razı olsun, ondan devir aldığım bu görevi onun gibi layıkıyla yerine getirebilirsem ne mutlu bana” dedi.

“KÖTÜ GİDİŞATI ANCAK BİZ DÜZELTEBİLİRİZ”
Devir teslim töreninde konuşan Ali Uğur Bulut, “Milli Görüş, cihat hareketinin temel özelliği tevhit sancağını taşımak ve peygamberlerin davasını korumaktır. Burada olduğumuz için çok şükretmeliyiz fakat nasıl şükredeceğimiz çok önemli. Bakınız 43. dönem bitti, 44. dönemin başındayız ve tüm hedeflerimizi yerine getirmek için canla başla çalışıp şükrümüzü eda edebiliriz. Şartlar ağır olabilir ama doğru işler yaparsanız emin olun başarabilirsiniz. Dünyanın ve ülkemizin şartlarına baktığımız zaman bu kötü gidişatı ancak biz düzeltebiliriz. Milli Görüş iktidarının 11 aylık hükümet süresinde Filistin’de tek damla kan dökülmedi. Bakınız 16 senedir Filistin’de, Gazze’de şehit edilen kardeşimizin sayısı bile belli değil” diyerek Milli Görüş’ün önemine değindi.
AGD KÜÇÜKÇEKME’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ
Milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik çalışma faaliyetlerini sürdüren Anadolu Gençlik Derneği Küçükçekmece Şubesinde (AGD )de bayrak değişimi yaşandı.8 yıldır Anadolu Gençlik Derneği Arnavutköy İlçe Başkanlığı görevini yürüten Atilla olgunöz,  görevini Saadet Partisi İstanbul Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Ali Canpolat’a devretti.
ATİLLA OLGUNÖZ KİMDİR.?
1967 İstanbul Bakırköy doğum aslen Erzincan Kemaliye, Evli 2 kız çocuğu babasi,Ticaretle uğraşıyor .Küçükçekmece’de, 32 yıldır kuyumculuk yapıyor, Halen çağrı kuyumculuk ve birleşik kuy. şirket müdürlüğünü yürütmektedir. Aynı zamanda optik ve Ayakkabı sektörü ile uğraşmaktadır. Eğitimini,Bakırköy Lisesi mezunu, Marmara üniversitesi güzel sanatlar  fakültesi  mezunu,Askerlik Gazi emir İzmir 213.dönem yedek subay olarak yaptı.1 sene 1990’da Diyarbakır’da yedek öğretmen olarak resim öğretmenliği yapan Olgunöz;Refah partisinin kurulusundan itibaren tüm teşkilat kadrolarında Mah. ve ilce teşkilatlarında görev aldı Bakırköy ilçesinde ve Çeşitli sekterol ve dernek yönetimlerinde görev aldı .2008 dan itibaren Küçükçekmece AGD der yönetimin de sonrasında  başkanlık verilen olgunöz 2011 den beri AGD Küçükçekmece ilce Başkanlığını yürüttü.
ALİ CANPOLAT KİMİDİR.?
1989 yılında Kahraman Maraş’ın Elbistan ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Malatya Darende’li olan Canpolat, ilk ve orta öğretimini İstanbul Küçükçekmece’de tamamladı. Sonrasında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi, Bölümünü ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İlahiyat Bölümünü bitirdi. Anadolu Gençlik Derneği ve Saadet Partisi Gençlik Kolları’nın çeşitli kademelerinde Görevlerde bulundu. Ali Canpolat, Tekstil sektöründe faaliyet gösteren özel bir şirkette 7 Yıldır satış ve pazarlama departmanında görev yapmaktadır. Bugüne dek birçok sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Canpolat halen İstanbul, Saadet Partisi İstanbul Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcılığı görevini Bugüne dek birçok sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Canpolat halen İstanbul, Saadet Partisi İstanbul Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcılığı görevini Yürütmektedir. Canpolat, evli olup 1 çocuk babasıdır.
AGD ARNAVUTKÖY’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ
Milli ve manevi değerlerin yaşatılması konusunda Arnavutköy’de faaliyetlerini sürdüren Anadolu Gençlik Derneği Arnavutköy Şubesinde (AGD )de bayrak değişimi yaşandı.5 yıldır Anadolu Gençlik Derneği Arnavutköy İlçe Başkanlığı görevini yürüten Adem Akgül,  görevini ortaokullar komisyon başkanı Şaban Cerrahoğlu’na devretti. Yeni göreve gelen başkana görevinde başarılar dileyerek görevini devir eden Adem Akgül , “ Güzel çalışmalar yapacağına ben inanıyorum. Başkanlığı hayırlı olsun” dedi. Bu Göreve Layık Olmaya Çalışacağım, AGD Arnavutköy İlçe Başkanlığı görevini devir alan Şaban Cerrahoğlu’da yaptığı konuşmasında, “Görevini devreden başkanımıza Arnavutköy için yaptığı hayırlı çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.  Ve bundan sonraki hayatında başarıların devamını dileriz. Bende bu göreve layık olmaya çalışacağım ve elimden gelenin fazlasını yapacağım. İnsanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır. inancı ile çalışmalarını yürüten Anadolu Gençlik Derneği, ülkemizin il, ilçe, belde ve mahallelerinde kurduğu şube, temsilcilik ve bürolarla, bunların yanı sıra diğer müessese ve faaliyetlerle ülkemiz gençliğinin beraberlik ve kardeşliğinin öncüsü olmuştur. Kurulduğu yıldan bu yana aktivitesini yitirmeyen çalışma aşkı ile Anadolu Gençlik Derneği, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu ve dünyanın en büyük gençlik organizasyonu olarak aziz milletimizin dernek medeniyetinin parlak bir temsilcisi olmayı hak etmiştir. AGD Yıllardır Canından Ve Cananından Aziz Saydığı Mukaddes Görev Aşkıyla İnsanlığa Hizmet Vermiştir
Anadolu Gençlik Derneği yıllardır canından ve cananından aziz saydığı mukaddes görev aşkıyla insanlığa hizmet vermiştir. Yıllarca en önde yürüyen “sevgi ve kardeşlik bayrağı”nı bugün daha geniş ufuklara götürmenin haklı gururunu hep birlikte yaşamaktadır. Bugün dünyada ulus-devlet yapısından uluslar üstü bir yapıya doğru hızlı bir geçiş süreci yaşanmaktadır. Bunun doğal bir sonucu olarak, üçüncü sektör olarak adlandırılan sivil toplum kuruluşlarının sorumluluğu ve etkinliği çok daha artmaktadır ” ifadelerini kullandı.
AGD GÜNGÖREN’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ
Önce Ahlak ve Maneviyat’ şiarıyla genç nesilleri kucaklayan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Güngören Şubesi’nde bayrak değişikliği. Beş yıldır AGD Güngören ilçe başkanlığını yürüten Muhammet Resuloğlu, görevi Teşkilat başkanlığı dâhil çeşitli komisyonlarda görev alan Fethi Recep İnal’e devretti.
Uzun istişareler sonucu AGD İstanbul il yönetimi tarafından göreve getirilen İnal’ın devir teslim töreninde İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Güngören Müfettişi Murat Tabaru ve ilçe yönetimi de hazır bulundu. İlçe binasında gerçekleşen törende konuşan Tabaru, eski Başkan Resuloğlu’na hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken bayrağı teslim alan İnal’a ve yönetime başarılar diledi. Törende konuşan Resuloğlu da, “Bu bir hizmet yarışı. Milli Görüşçü’nün emeklisi olmaz. Siz değerli yönetimle beş yıl boyunca Güngören’imize hizmet etmeye çalıştık. Rabbim yaptığımız hizmetleri kabul buyursun. Teşkilatımız bize yeni bir görev tevdi etti ama Güngören’i de bırakmış değiliz. İnşallah bundan sonra da maddi manevi Güngören’in yanındayım. Yeni başkana ve yönetimine başarılar diliyorum. Allah yardımcınız olsun. Hakkınızı helal edin’ dedi.
Çiçeği burnunda Başkan İnal ise, “Resuloğlu başkanından ve yönetiminden Allah razı olsun. Güngören’e yaptıkları hizmetleri unutmak ne mümkün! İnşallah biz de aldığımız bayrağı daha yüksek yerlere taşıyacağız. Güngören’imizde ulaşmadığımız aile, genç kalmayacak. Vazifemiz zor, sorumluluğumuz büyük arkadaşlar. Toplumdaki çöküntüyü hep birlikte görüyoruz. Gençlerimiz birer birer elimizden kayıp gidiyor. Uyuşturucu kullanma yaşı 10’a kadar düştü. Çocuklarımız iddia salonlarında maalesef kumara alıştırılıyor. Gençlerdeki manevi boşluk hakeza öyle. Tüm bu sorunlar Türkiye ’nin olduğu gibi Güngören’imizin de sorunu. İnşallah hep birlikte bu ağır ve zor görevi hakkıyla yerine getireceğiz. Allah şimdiden yardımcımız olsun” diye konuştu. Tören sonunda Resuloğlu yeni Başkan İnal’a Kur’an-ı Kerim, İslam sancağı, Türkiye ve AGD bayrağı hediye ederken İnal ise Resuloğlu’na plaket takdim etti. Tören hatıra fotoğrafıyla son buldu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum