Bize Düşmanlık Besleyenleri Ezer Geçeriz!


Bize Düşmanlık Besleyenleri Ezer Geçeriz!

Bugünlerde bize uzatılan hiçbir eli havada bırakmadığımız gibi meseleleri konuşarak ve aklıselim bir yolla çözmeye çalışma çabamız herkesin gördüğü bir tutum. Ancak bize el uzatanlar hep bahane ve akıl almazlar oyunlar ile bizi yarı yolda bıraktığı gibi söylenen her şeye de inanmama gibi bir duyumuz oluştu. Dolayısı ile biz neticeye bakarız, Ülke olarak bize verilen sözler tutuluyor mu, yani sahada olup bitene bakarız. 

Biz Fırat’ın doğusu ya da batısı olarak bakmaksızın sınırımızda bir terör devleti oluşmasına asla müsamaha göstermeyeceğiz. Dün sona eren Münih Güvenlik Konferansında Başbakan Sayın Binali Yıldırım’a tüm yöneltilen provakatif sorulara rağmen bu sorulara siyasi cevaplar yerine kesin ve geri dönülemez cevaplar vermesi de bu durumu gözler önüne yeniden sermiş oldu. PKK ismi artık eskidi ve birçok ülkede terör örgütü olarak kabul görmeye başladı, buna karşılık olarak da şimdi yeni taktik deneniyor, demokratik oluşum vs. gibi tabi yersen, bu demokratik oluşumda Irak Bölgesel Kürt Yönetimi gibi de değil, meşrulaştırmaya çalıştıkları alfabede harf bırakmayan PKK’nın diğer adı YPG. Afrinde öldürülen terörist sayısı 1700 lere yaklaşmışken, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’un gelmesi de tesadüf değildi. 

Afrinde hezimete uğrayan PKK, ABD desteği ile Münbiçte sözde devlet (maşa) olmaya çalışmasına göz yumulmayacağı geldiğinde kendisine iletildi, Tillerson’un kararlılığımızda tereddüt olmadığını görmesi ABD ye geri döndüğündeki açıklamalarından da kesinlik kazanmış oldu, bununla da kalmayarak bu işin kesinliği Rus Hükümetinin, Rusya Todays gazetesindeki Türkiye’nin Afrin’deki aleyhine yaptığı haberi kaldırtması bu işin sağlaması oldu.

Münih Güvenlik Konferansında diğer ülkerin gündemi küresel ısınma, asya da büyüyen Çin sermayesine karşı alınabilecek ekonomik önlemler, Avrupa ülkeleri tarafından oluşturulacak NATO ya karşı yeni bir oluşum vs. gibi konulardan bahsedildi, sonuç tam olarak şuna denk geliyor, HDP ve Kandil, ABD tarafından ağzına Suriye'nin kuzeyinde çalınan bir parmak balla bizimle oturduklarında devirdikleri masayı başlarına geçirmek için orada olduğumuzu ve sınırlarımızı koruduğumuzu izah etmeye gerek kalmadan öldürülen terörist sayısının onbinlere çıkmasını sağlamak, bunun yanı sıra da bize düşmanlık edenleri ezip geçmektir..