BÖBREK TAŞLARI-KUMU VE BÖREK YETMEZLIĞI


İnternet aracılığı ile benim cep telefon numaramı öğrenip arayan ve çaresiz olduğunu ifade eden bir bayan hasta, özellikle böbrek taşları yüzünden büyük bir sorun yaşadığını ifade etti.

Bende bu konuyu işlemeye karar verdim.
Yanlış beslenme ve kentsel yaşam şartları nedeni ile sağlıklı kalmak gerçekten çok zor. Ne kadar bilinçli olursanız olun, sağlıklı ve helal gıda kaynaklarına ulaşmak ya çok zor ya da diğer ürünlere kıyasla pahalı olabiliyor. Böbrek taşlarının da sık sık vücut tarafından üretilmesinde yanlış beslenme alışkanlıkları yatar. Nasıl mı ? Size kısaca izah etmeye çalışacağım. Bazı besinleri beraber tüketmemelisiniz. Örnek verecek olursam ; Bakliyat ürünleri ile süt ürünlerini kesinlikle beraber tüketmeyin. Bunlar ; nohut, barbunya, kurusasulye, mercimek, bezelye gibi bitkisel protein içeren bakliyat ürünleri ile, süt, yoğurt,peynir gibi ürünleri aynı öğünde tüketmemeye çalışın. Özellikle kan grubu 0 olan okurlarım, sizler çayı ve kahveyi de mutlaka aç karna veya en azından süt ürünleri ile beraber tüketmeyin. Dolaşım sisteminize katılan ve vücut tarafından kullanılmak üzere olan kalsiyum , kirece dönüşür. Bu da problemlere neden olur.
Böbrek taşı veya kumu olan okurlarım veya korunmak isteyen okurlarım, Kırkkilit otundan yapılan çayı içmenizi tavsiye ederim. Hasta değilseniz, haftada iki bardak korunmak için yeterli.

Böbrekte taş olan okurlarım, sabah ve akşam aç karna olmak üzere günde iki bardak içmelisiniz.

Hazırlama şekli ; sıcak su dolu bir su bardağına bir tatlı kaşığı kadar kırkkilit otunu (At kuyruğu ) ilave edip beş dakika sonra süzüp yavaş yavaş için. Bu çaya Bir ay devam edip, bir hafta ara vermelisiniz. Yoksa süzme kanallarını tahriş eder veya zarar verir. Bu arada bol ve enerjisi olan sudan her gün 2 litre tüketmelisiniz.
Böbrek yetmezliklerinde, ki buna diyaliz hastaları da dahil olmak üzere günde üç bardak tarifini yazacağım çayı, sabah, öğlen ve akşam aç karna içmelidirler. Burada kullanacağınız bitkilerin canlılık oranları yüksek olmalı. Yani toplama, kurutma işlemleri usulüne uygun olmalı yoksa size yardım etmez. Sadece susuzluğunuzu giderir. Altınbaşak otu 300 gr. Sarıballıbaba otu 50 gr. Yoğurt otu 50 gr. Kırkkilit otu 20 gr. Eğer ağrı varsa 50 gr. da avakado yaprağı ilave ettirip öğütme makinasında homojen bir karışım elde edinceye kadar öğütün. Böbrek yetmezliği olan bir çok hastama bu bitkiler ile Rabbimizin verdiği şifa ile yardımcı olmamı sağlayan Allah’a şükürler olsun…
İçtiğiniz suyun kalitesi ve canlılığı ne kadar iyiyse sizin bu hastalıklara yakalanmanız da bir o kadar zordur. Size verilen emanete iyi sahip çıkın.
Selam ve dua ile…

Dr İsmail soner SEKMAN

DETAYLI BİLGİ İÇİN

İLETİŞİM:

 

0532 457 44 05