Erbakan Alnınız'dan Öper
Hasan Karabulut

Hasan Karabulut

Gazeteci-yazar

Erbakan Alnınız'dan Öper

16 Nisan 2018 - 15:53

Erbakan Bursa’da siyonizme meydan okudu

Başlarken Bursa’yı onure etti.

Kutlu kervan yola çıkıyor ve bu kervana katılanların ‘alnı öpülesiler’ olduğunu hem de merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın bağrına basıp alınlarından öpeceğini belirtti.

Erbakan Vakfı Bursa İl Başkanlığı ‘Konuştuğunu Yapan Erbakan’ konseptinde Erbakan Hocayı anma ve anlama toplantısı yaptı. Bursa Kapalı Spor Salonu’nun içi dışı saha insan seliydi.

Bir ay öncesinden çalışmaya başlanmış, Bursa’nın tüm ilçelerinde neredeyse girilmedik sokak bırakılmamış. Program günü salonun patlarcasına dolu olması çalışmanın meyvesiydi sanırım. Allah Adil’dir, çalışana verir. Erbakan Vakfı Bursa çalışmış Allah da vermiş.

Programa konuk olan misafirler Ömer Karaoğlu ve Dr. İhsan Şenocak idi. Daha önceki anma programlarından birinde Ahmedinejad ile dünya çapında bir program yapılmıştı. Ancak kim davet edilirse edilsin, genel başkan Fatih Erbakan kadar salonu kimse heyecanlandıramıyor. Bu programda da öyle oldu.

Genel başkan Fatih Erbakan Merinos kavşağından itibaren sıralanmış iki yüz elli genç tarafından meşalelerle karşılandı. Trafikteki araçlarda korna çalarak bu heyecana katkıda bulundular. ‘Mücahit Erbakan-İşte ordu işte komutan’ sloganları hiç kesilmedi.

Erbakan salona geldiğinde halkı selamlaması için hazırlanmış yürüyüş parkuruna çıkınca Milli Görüşçüler iyice coştular. Arada ışıklar söndürülüp telefonlar devreye girdiğinde salon ışıl ışıl oldu.

Erbakan salona girdiğinde ezgileriyle Ömer Karaoğlu sahnedeydi. Ardından Kur’an okuyan iki hafız, Sezer Akbaba ve Recep Memiş gönlümüzün pasını temizledi.

Ev sahibi Naim Öztürk ve ekibi çok çalışmıştı. Selamlama ve açılış konuşması için anons edildiğinde sanki hiç yorgun görünmüyordu. Konuşmasını kısa tutup genel başkan Erbakan’a daha fazla zaman kalması için sanki özel gayret sarf ediyordu. Birkaç konferansını dinledim saatlerce konuşabilecek donanımlı bir başkan. Kısa konuşmasında salona asılan afişlerle ilgili konuştu. Sultan Alparslan, Selahaddin Eyyubi, Fatih Sultan Mehmet, Sultan 2. Abdülhamit Han ve Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’dan bahsetti mücadelelerini amaçlarını anlattı. Hepsi sanki bir tespihin taneleri imiş gibi anladım. Ardından verdikleri mücadelenin peygamberi bir metot ve bu tespih taneleri sıralamasının Fatih Erbakan’a geldiğini şöyle anlattı. ‘ Erbakan Hocamızın mahdumu halifi Fatih Erbakan’dır’ dedi.

Sonra izlenen sinevizyon salonda duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Ve ışıklar kapatıldı telefonlarla salon tekrar ışıl ışıl yapıldı. Beklenen an geldi. Erbakan anons edildi. Coşku inanılmazdı. ‘Mücahit Erbakan.’ Sloganları eşliğinde konfeti yağmuru ve ‘Refahın vakti geldi’ müziğinden başka bir şey duyulmuyordu salonda.

Erbakan salonun dolu olmasından oldukça memnun idi.

Tüm katılımcıları kibar ve samimice selamladıktan sonra, yaşanan sıkıntıları, sebeplerini dile getirdi. Bir çok siyasi kimlikle tanışırım, o kadar net sorunları özetledi ki tanıdığım siyasilerden böyle özet duymadım. Aynı merhum babası Necmettin Erbakan gibi konuşuyordu. Net sade anlaşılır bir dil kullanıyor.

Milli Görüş Alparslanın, Sultan Selahaddinlerin, Sultan Fatihlerin görüşüdür derken inanarak söylediği aşikar görnüyor.

Milli Görüş lideri Erbakan Hocanın sultanların yolundan gittiğini sultanların da peygamberlerin yolundan gittiğini dertlerinin koltuk makam olmadığını, Erbakan hocanın siyonizmle mücadelesinin bunun ispatı olduğunu anlattı.

21. yüzyıla en büyük hediye olan D 8’lerin D 60 yapılacağını, Ayasofya’da bunun şükür namazının kılınacağını başka bir şükür namazının da özgür Mescidi Aksa’da kılınacağını söyledi.

Bursa’da salonun içi de dışı da doluydu. Konuşmayı dışarıdakilerin seyretmesi için dev ekran kurulmuştu. Programa katılımın fazlalığından dolayı memnuniyetini bir örnekle dile getirdi.

‘ Refah Partisi zamanında Muş’ta % 60 oy alınınca Erbakan Hocamız Muş’ta bir teşekkür mitingi düzenlemişti. Bundan sonra dünyanın iki kutbu var, birisi Amerika’da Bush diğeri Türkiye’de Muş, demişti. Şimdi biz Bursa’yı ve bu salonu patlatırcasına genciyle hanımıyla yaşlısıyla dolduran Milli Görüşçüleri görünce diyoruz ki dünyada iki kutup var. Birisi Amerika’da Trump diğeri Türkiye’de Bursa.’

 ‘Sizin üzerinize büyük oyunlar oynandı ey Milli Görüşçüler. Sizler ne yiğit, ne hasbi, ne dirayetli dava erlerisiniz ki üzerinizden tabiri caiz ise kaç tane silindir geçmesine rağmen hala yıkılmadınız, hala dimdik ayaktasınız. Hala bu şanlı sancağı taşımaya devam ediyorsunuz. Son 20 sene içerisinde üzerimizden dış güçlerin emri ile 28 Şubat silindiri geçti, yıkılmadınız. Partimiz kapatıldı vazgeçmediniz. Liderimiz yasaklandı sizler yılgınlığa düşmediniz. Partimiz bölündü yılmadınız. Arkasından liderimiz vefat etti, vazgeçmediniz dağılmadınız. Liderimizin vefatından sonra kendi evinizden 40 türlü oyunla ve haksızlıkla uzaklaştırıldınız. Dışarı atıldınız ama yine de vazgeçmediniz. Tam 40 sene boyunca Erbakan hocamızın gölgesine sığınıp siyaset yapan 40 sene yanı başından ayrılmayan kimselerin vefatının arkasından onun manevi şahsiyetine sadakatsizlik yaptığına ona iftiralar attığına şahit oldunuz. Ama ferasetinizle hakkı ve hakikati gördünüz. Hakkın yanında haklının yanında durdunuz. Bu felaketler bir başka camianın başına gelse çoktan bitip tükenmiş, dağılıp gitmiş olurlardı. Ama sizler hidayet, dirayet ve ferasetli Milli Görüşçüler olarak saydığımız bu imtihanlardan yüzünüzün nuruyla geçtiniz. İşte bu dirayetiniz, ahde vefanız, şuurunuz nedeniyle Milli Görüş tarihinde isminiz altın harflerle yazılacaktır. İçi dışı insan seliyle dolan salondan Milli Görüşçüler olarak sesleniyoruz, eyy Siyonizm, eyy ırkçı emperyalizm, eyy işbirlikçiler eyy malum medya işte Bursa işte Milli Görüş.

İşte döktüğünüz betonları delip fışkıran Milli Görüş, işte buzları delip yükselen kardelenler, işte tekeden süt çıkaranlar, işte ikinci kırk yılın kahramanları, işte siyonizmle mücadelenin bordo berelileri. Erbakan Hocamızın vefatından 7 sene sonra dahi bu akşam bu salonda olanlar Milli Görüş dimdik ayaktadır diye haykırıyor. Değil beton üzerimize kurşunda dökülse Milli Görüş’ü bitiremezsiniz diye haykırıyor. Ve Bursa’daki Milli Görüşçü seli ikinci kırk yıl başlıyor diye haykırıyor. Bursa’daki insan seli Erbakan Hocamızın Milli Görüş gömleğini ölene kadar çıkarmayacağız diye haykırıyor.’

Başkan Erbakan salona müjdeyi verdi.

‘Bu millet artık ehveni şerlerden çok yoruldu. Bu millet  fotokopilerden aslının kopyalarından çok çekti. Doğruya yakın yanlışlardan yeterince usandı. Milli Görüş’ü hakkıyla temsil edemeyenlerden çok usandı ve çok yoruldu. Bursa’da bu atmosferde bizler diyoruz ki artık vakit tamamdır. Müjdeler olsun artık vakit tamamdır.  Kopyalarla ehveni şerle vakit kaybetmenize gerek yok, çünkü artık işin aslı geliyor. Bundan sonra dünya siyonizmi işbirlikçiler malum medya düşünsün. Çünkü kaynağını aldanmayan ve aldatmayan, konuştuğunu yapan Erbakan’dan, dünya siyonizminden değil, yalnız ve yalnız Allah’tan korkan Erbakan’dan alan kervan yola çıkıyor.

Bütün mazlum ve ezilenlerin beklentilerini karşılamak için yola çıkılıyor.1969 da başlayan yürüyüşü menzile ulaştırmak için yola çıkılıyor. Bu kervan Erbakan Hocamızın dünya siyonizmiyle yarım kalmış hesabını görmek için yola çıkıyor. Bütün bu adımları makam mevki için değil Allah rızası için siyaset yapanlar atabilir. Erbakan denince laf değil icraat konuşur.

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan salondakilerden bir de söz aldı, ‘abdestinizi almaya hazır mısınız –hazırız, demir çarıkları giymeye hazır mısınız –hazırız, Tüm Türkiye’yi karış karış gezmeye hazır mısınız, -hazırız, artık vakit tamamdır kutlu kervan yola çıkacaktır’ diyerek salondan ve Bursa’dan memnuniyetini dile getirdi. Kısa bir süre önce vefat eden Orhan Altınöz’ü unutmadı. Lider ahde vefa göstererek salonda Orhan Altınöz’ün ismini de diğer kaybedilen Milli Görüşçüler ve tüm şehitlerimizle beraber hatırlattı.

Fatih Erbakan’dan sonra ilahiyatçı Dr. İhsan Şenocak anons edildi. İhsan Hoca özellikle üniversite camiası tarafından ilgiyle takip edilen birisi. Bursa’da da kendisine ilgi yüksekti. Konuşmasını Erbakan’da dinledi. Konuşmasında Erbakan Vakfı başkanı Dr. Fatih Erbakan’a teşekkür ederek başlayan Şenocak İslam’ın baş eğecek değil övünülecek bir inanç olduğunu vurguladı. Aynı Firavun’a sorulduğu gibi dünyadaki zalimlerden hesap sorulacağını vurguladı.

Konuştuğunu yapan Erbakan etkinliği umre çekilişi ile devam etti. Beş şanslı umreci Alkuş Turizmin yetkilisi Said Dinçer Hoca tarafından çekilen kura ile belirlendi.

Programda sunuculuğu Bilal Aslan gerçekleştirdi. Programa Erbakan Hocamızın kız Rabia Elif Erbakan Altınöz, Orhan Altınöz’ün anneleri ve eşi de katıldı. Protokol oldukça kalabalıktı. Çeşitli siyasi partiler Bursa’nın önemli sivil toplum kuruluşları Erbakan Vakfı genel merkez yöneticileri katılım sağladı. Program sonrasında Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Bursa İl Başkanı Naim Öztürk’ü arayıp başarılı bulduğum program için tebrik etmek istedim. Kendisi hem Yeni Marmara Gazetesi’ne Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Efe’ye katılım sağlayan Mustafa Efe’ye tüm personele, Can Ertan Bey’e hem de şahsımıza teşekkür ettiler. Aynı zamanda Bursa halkımıza da verdikleri destek ve katılımdan dolayı şükranlarını iletmemi istediler.

 Naim Öztürk:

‘Teşekkürler Bursa, teşekkürler Milli Görüşçüler, birlikte daha çok yol yürüyeceğiz’ dedi.    

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum