Sudan'lı Zenci Musa'nın Torunlarına Umut Olabilmek
Emrah ALAGÖZ

Emrah ALAGÖZ

Sudan'lı Zenci Musa'nın Torunlarına Umut Olabilmek

15 Eylül 2018 - 18:13

SUDANLI ZENCİ MUSA’NIN TORUNLARINA UMUT OLMAK
Merhaba sevgili dostlarım. Uzun bir aradan sonra sizlerle birlikte olmanın mutluluğu  içerisinde sözlerime başlıyorum. 
Uzun zamandır sosyal medya üzerinden bir dostumun tavsiyesi üzerine, gönül insanı olan bir bayan kardeşimizin Afrika, Sudan’da yapmış olduğu faaliyetleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Kendisini Kara Kıta’nın çocuklarına adayan, eğitimlerinden, yeme içmelerinden, yüzlerindeki gülümsemelere kadar umut olmuştur. Yaklaşık yirmi gün önce, kızım Zeyneb Ülkü’nün dünyaya teşrifinden dolayı Akika Kurbanı vesilesiyle faaliyetlerini yakından tanık olmanın  ve karınca kararınca yardımcı olmanın sevincini yaşamaktan dolayı Rabbime şükür ediyorum. Hayrın emin ellere gittiğinin kanıtı olarak, yollamış oldukları kesim ve çocukların sevincini gösteren videoyu sosyal medya üzerinden paylaştığımda almış olduğum olumlu tepkiler, bu kıtadaki çocukların aslında bizim çocuklarımız olduğunu ve şanlı tarihimizin kadim coğrafyalarını bir kez daha gözlerimizin önüne sunmuştur. Bu hadise, bir çok dostumun bu bölgedeki durumun ehemmiyetinin farkına varmasına da vesile olmuştur. 
Gönül insanı kardeşimizin paylaşmış olduğu resimlerden, Kara Kıta’nın çocuklarının Türk bayraklı balonlara olan sevgisi, aklıma Zenci Musa’yı getirdi. Zenci Musa’nın torunları olan bu yetim yavrulara Türk milleti olarak duyarsız kalmamalı, imanımız neticesinde imkanımız doğrultusunda buralara yardım eli uzatmalıyız. Devletimiz hamdolsun TİKA, Kızılay ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarımız aracılığıyla buradaki faaliyetlere destek olmalıyız. Su, gıda, giyim sıkıntılarının olduğu yerden ibret alıp, halimize şükredip din kardeşlerimizin dertlerine derman olmalıyız. İmkansızlıklar neticesinde ilaç olmadığı için hayatını kaybedenlere desteklerimizle Rabbimin izniyle şifa olmalıyız. 
Buradan tüm dostlarımı Sudanlı Zenci Musa’nın torunlarına bir umut olmak için yardım kampanyasına davet ediyorum. Ümmetin Sancağı’nın taşıyıcısı olan Osmanlı Devleti’nin mirasçıları olarak, din kardeşlerimizi koruyup kollamalı ve gözetmeliyiz. Selam ve Dua ile.
                                      

YORUMLAR

  • 0 Yorum