Geçmişini Bilmeyenin Geleceği Olmaz !!!
Emrah ALAGÖZ

Emrah ALAGÖZ

Geçmişini Bilmeyenin Geleceği Olmaz !!!

10 Haziran 2018 - 02:38

Geçmişini Bilmeyenin Geleceği Olmaz !!!

Toplum Olarak Maalesef Balık Hafızasına Sahipiz...
Gerek Osmanlı Tarihi Olsun Gerek  Yakın Türkiye Tarihine Dair Yüzeysel Bilgi Sahibiyiz !!! Tarihimizi Ders Kitaplarından İbaret Öğrenmişiz... Geçmişe Tarihimize 100 Yıl Öncesine Dair Belge Ve Evrakları Okuyamazken Bugün İngilizler,Almanlar,Japonlar Ve Çinliler 2500 Yıl Öncesindeki Tarihi Olaylarını Günümüzde Rahatça Okuyabiliyor Ve Anlayabilmektedir... Dinlerinin Kendi Tarihlerinde Nasıl Yön Verdiğinide İdrak Etmektedirler !!! 

Gelin Birlikte Geçmişimizden Nasıl Koparıldığımızı Nasıl Ötekileştirildiğimizi Ve Acı Ama Gerçek Dinsizleştiğimizi Bir Filim Şeriti Gibi Göz Atalım  !!! 

Bizler Harf İnkılabı İle Kendi Öz Tarihimizden Koparılarak Bir Gecede Cahil Ve Dilsiz Kalan Bir Toplum Olduk !!!
Bununlada Yetinmedik Tarihimize Ait Belgeleri Kağıt Olarak Avrupa Ülkelerine Sattık !!! 

Ve Bunun Sonucunda Avrupalı Tarihçilerin Ecdadımızı Nasıl Öğrenmemiz Gerektiğini Yazdıkları Kitaplardan Kendilerinin Uydurdukları Şekilde Öğrenmeye Başladık ...
Abdestsiz Adım Atmayan ,Ömürlerini Cenk Meydanlarında Geçiren Cennet Mekan Ecdadı Olumsuz Bir Şekilde Yeni Nesile Nakış Ettiler ...

Dilimizi Elimizden Almaları Gözlerini Doyurmamış Olacak Ki Dinimizi El Atıldı !!!
Tekke Ve Zaviye İnkılabı İle Sahte Şeyhler Ve Tarikatlardan İslam Dinini Koruma Gerekçesi İle İnsanları Dinden Uzaklaştırmayı Sağladılar !!!
Camiler Kapatılarak Ahıra Dönüştürüldü
Ezan Türkçeleşti ... Kuran Kursları Kapatıldı .Dini Kitaplar Toplatıldı Ve Bir Çoğu Yakıldı ...Halkın Korkudan Toprağa Gömdükleri Dini Kitaplarıda Unutmamak Gerekir ...

Kılık Kıyafet İnkılabı İle Toplum Düzenini Bozmak Hikayeleri İle Bir Çok İslam Alimi İstiklal Mahkemelerince Asılarak Şehit Edildi Birçoğu İse Ağır Sürgünler Neticesinde Vefat Etmiştir !!!

Hilafet Kaldırılması  İle Yüzyıllardır Birlikte Yaşamış Topluluklar Olan Araplar,Kürtler,Türkler,Arnavutlar,
Boşnaklar ,Çerkesler Birbirlerinden Ayrıştırılmış Ümmet Bilinci Ortadan Kaldırılmıştır !!! 
İslam Coğrafyası Kaderine 
Terk Edilmiştir !!!

Bu Tablonun Sonucunda Üç Kıtaya Hükümdarlık Etmiş Ecdadın Torunları Hem Toprak Hem Kültürel Hemde Din Anlamında  Fanus İçine Hapsi Olunmuştur !!!

Bu Girdaptan Çıkmak  İçin Yaptığımız Her Hamlede Bizleri Sağ-Sol Alevi-Sünni Kürt-Türk Bölücü Oyunlar İle Tuzağa Düşürmüşlerdir !!!
27 Mayıs 1960, 
12 Mart 1971, 
12 Eylül 1980, 
 Askeri Darbelere Maruz Kalmıştır.
 Üç Adım İleri Giderken Beş Adım Geriye Yürümek Zorunda Kalmıştır  !!!
Askeri Vesayet Teslim Olmuştur !!!
Birbirimizi Yememizi Sağlayarak  Öz Kimliğimizi Bulmamızı Engellemek İçin Oyunlar Uygulamışlardır ...

Bunlarında Üsttesinden Acılar İle Çıkmayı Başarıp Kimliğimizi Yani Tarihimizi Bulmaya Çalışırken Global Dünyanın En Etkili Silahı Olan Terör İle 90’lı Yılların Başlarında PKK İle Doğu Ve Güneydoğu’dan Vurmaya Başladılar !!! 
Güzel Ülkemizi Parçalamayı Hedeflemişlerdir !!!


Ülke  Terör Ve Ekonomik Sıkıntılardan Kurtarmak İçin Halk Tarafından Seçilen Milli Ve Yerli  Olan Erbakan 28 Şubat 1997 İrtica  Gerekçesi İle Askeri Darbe İle Görevinden Uzaklaştırıldı!!!
Yıllar Önce Tekke Ve Zaviye Benzeri Kuran Kursları Ve İmam Hatip İlseleri Kapatılmış Olup Yalan Ve İftiralar İle Müslüman Anadolu Evlatları Cezaevilerine Atılmıştır Ve Halen Bu Zülümün Esiri Olarak Cezaevilerinde Bulunmaktadır...


Askeri Vesayet  27 Nisan 2007 ‘de 
E-Muhtura İle Halkın Yüzde 50 Oy İle İş Başına Gelmiş Olan Erdoğan’dan Rahatsızdı Lakin İşler Bu Sefer İstedikleri Gibi Gitmemiş Aynı Sertlikle Hükümet Cevap Vermişti...
İşte Bu Öz Kimliğimizi Canlandırmada Can Suyu Olmuştur !!!
Türkiye Artık Ayağa Kalkmış Emperyalist Güçlere Karşı Burdayım Ve Ayaktayım Mesajını Vermiş Ecdadın Torunu Olduğunun Tüm Dünya Göstermiştir !!!


Türkiye’nin Özüne Dönmesi İle Emperyalist Güçlerin Son Kozu Olan Yıllardı Dini Ve İnsanların Duygularını Sömüren Bununla Birlikte Devleti Ele Geçirme Emellerini Barındıran Önce 17-25  Aralık Operasyonları İle Devleti İtibarsızlaştırmaya Daha Sonrasında İse Gözbebeğimiz Olan TSK’ya Sızan Teröristlerince 15 Temmuz 2016 ‘da Darbe Yapmaya Kalkmıştır !!!
Öz Kimliğine Dönen Bu Aziz Millet Tarafından Büyük Bir Tokat Yemiştir !!!
Bu Karanlık Yapı Tarihsel Olarak Dini Ve Kültürel Olarak Erezyona Uğramayı Fırsat Bilen Küresel Güçlerin Bir Oyuncağı Olduğu Anlaşılmıştır !!!


Velhasıl Kelam Yaşadığımız Bir Çok Sıkıntının  Temeli Yıllar Öncesine Dayanmaktadır !!! 
Bundan Sebeptir Ki Geçmişimizi ,Tarihimizi , Dinimizi Hakkı İle Öğrenmeliyiz !!!
Ecdadımızı Kendimize Nakış Edip Geleceğimizin Tarihini Kendimiz Yazmalıyız  !!!

Ve Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun Dediği Gibi ;
Şartlar Türkiye’nin Tarihi Misyonu Yüklenmeye Zorluyor !!!  

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum