"HERŞEY BİRBİRİ İLE ALAKALI ADEMMM"


Ahmet Davutoğlunun; 


Bir parti kuracağı RTE rakip olacağının sık sık tekrar edildiği  bir dönemde böyle ucuz bir seneryo ile gündem olması ne akamemisyenliği ne de yaşadığı hayat tarzı anlamında mümkün değil gibi görünüyor. 

Bu çok farklı bir danışıklığı döğüş olmalı bunun başka bir açıklaması yok. 

Herkez Davutoğlunu hain damgası ile gömme derdinde iken Davutoğlu gibi bir şahsın insanları haklı çıkartacak tarzda hareketle gündemde olması bunu da çok sığ bir senoryo ile yapması tuhaf ötesi bir durumdur. 


İnsanın aklına Rahmetli Erbakan Hocanın  taktiğini getiriyor. 

Yıllarca Tayyib Erdoğan'ı Adil düzene ihanet eden insan olarak servis etmesi  o sırada ise RTE tabiri caiz ise "atı alan Üsküdarı geçti" tarzı ile yoluna devam etmesi 


Dünya siyaseti üzerinden resme bakar isek; 

Şu an gerekli olan şartlar altında Çin, Rusya ve İngiltere ekseninde daha özgüvenli bir devlet siyaseti ile yola devam eden gerektiğinde ABD posta koyan bir Türkiye görüntüsü veriyoruz. 


Lakin küçük bir çocuk dahi fark eder ki dünya üzerinde hiç bir devlet gerçek anlamda birbirine posta koyacak kadar bağımsız değildir. 


Hatta şu anki şartlar altında Pentegon ve derin devletin ve dahi Trump'ın birbiri ile kıyasıya rakabet halinde olduğu bir ABD politika dünyasında Türkiyenin ABD'e posta koymasını gerçekte ABD iç siyasetindeki bir güç ayağına mesaj göndermesi olarak algılamak daha akla yatkın. 


Bendeniz "konudan konuya daldan dala atlar bir tarz da yazıyor." görünebilirim. 


Lakin bunun bir dizi repliğinden çaldığım bir cevabı var. 

  "herşey birbiri ile alakalı Adem