Gelecek Partisi Küçükçekmece ilçe Başkanlığı ve Teşkilatı kuruldu.

Gelecek Partisi, Ahmet Davutoğlu'nun 13 Aralık 2019'da kurulduğunu açıkladığı Türk siyasi partisidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması "Gelecek Partisi", simgesi yeşil ve beyaz renklerden oluşan çınar yaprağıdır. Partinin ismi ve kuruluş dosyası 12 Aralık'ta İçişleri Bakanlığına verilmiştir. Partinin tanıtım toplantısı 13 Aralık'ta gerçekleşmiştir

Gelecek Partisi Küçükçekmece ilçe Başkanlığı ve Teşkilatı kuruldu.

Gelecek Partisi, Ahmet Davutoğlu'nun 13 Aralık 2019'da kurulduğunu açıkladığı Türk siyasi partisidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması "Gelecek Partisi", simgesi yeşil ve beyaz renklerden oluşan çınar yaprağıdır. Partinin ismi ve kuruluş dosyası 12 Aralık'ta İçişleri Bakanlığına verilmiştir. Partinin tanıtım toplantısı 13 Aralık'ta gerçekleşmiştir

Gelecek Partisi Küçükçekmece ilçe Başkanlığı ve Teşkilatı kuruldu.
18 Mayıs 2020 - 09:44

Gelecek Partisi 13 Aralık 2019'da muhafazakâr AK Parti'nin eski dışişleri bakanı ve eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu tarafından kuruldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın desteğiyle 28 Ağustos 2014'te başbakan seçilen Davutoğlu, daha sonra, iktidarın Türkiye'nin hükûmet biçimini parlamenter Sistem’den cumhurbaşkanlığı sistemine dönüştürme hareketlerine karşı çıktı. Erdoğan ile çatışması, Davutoğlu'nun 22 Mayıs 2016 tarihinden itibaren başbakanlıktan istifasıyla sonuçlandı. İstifasının ardından Davutoğlu, partiyi kendisine karşı disiplin cezaları başlatmasına neden olan AK Parti hükûmetini sık sık eleştirdi. Buna karşılık olarak 13 Eylül 2019'da AK Parti'den istifa etti. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yönetimine karşı yeni bir parti kurmaya ilgi duyduğunu ifade etti ve sonunda 13 Aralık 2019'da Gelecek Partisi'nin kurulduğunu ilan etti. Yeni parti 154 kişiden oluşan ve çok sayıda eski AK Parti yetkilisi ve iştirakini içeren kurucu üyelerden oluşan listesini yayınladı.
AKP'den istifa ederek Gelecek Partisi'ni kuran eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nın açılışını gerçekleştirdi.

Davutoğlu’nun partisinin yöneticileri şöyle:

Siyasi İşler Başkanı ve Parti Sözcüsü: Selim Temurci

Teşkilat Başkanı: Nedim Yamalı

Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı: Ayhan Sefer Üstün

Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı: Selçuk Özdağ

Politika İzleme Kurulu Koordinatörü: Feridun Bilgin

Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı: Doğan Demir

İletişim Başkanı: Neslihan Çevik

Dış İlişkiler Başkanı: Ümit Yardım

Sosyal Politikalar Başkanı: Feramuz Üstün

Araştırma, Geliştirme ve Bilişim Başkanı: Etyen Mahçupyan

İnsan Hakları Başkanı: Vahdettin İnce

Parti İçi Eğitim Başkanı: Mehmet Ali Pulcu

Kültür ve Sanat Politikaları Başkanı: Sema İlkin

Kadın Politikaları Başkanı: Habibe Çiftçioğlu Başer

Gençlik Politikaları Başkanı: Mustafa Gözel

İdari ve Mali İşler Başkanı: Abdullah Başçı

Genel Sekreter: Şenol Gürşan

Gelecek Partisi tüm Türkiye’de olduğu gibi Küçükçekmece'de de teşkilatlanma çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyor. Gelecek Partisi Küçükçekmece Kurucu İlçe Başkanlığı'na Eser Bozkaya atandı.
Eser BOZKAYA kimdir?
1981 Tarsus/Mersin'de doğdu Yabancı Dil İngilizce yi çok iyi bilen Eğitim ve Ticari hayatı boyunca Aktif Siyaset içerisinde çalışmaları oldu, Bozkaya ,Ortaokul yıllarında Ülkü Ocakları faaliyetlerinde bulundu. Lise yıllarında Milli Gençlik Vakıf faaliyetlerinde  bulundu. Birçok defa sandık organizasyonlarında, seçim komisyonlarında görev aldı. Mersin Belediye başkanı Burhanettin KOCAMAZ için her seçim çalışmasında bölgedeydi. İki seçim Muammer ÇELİKTAŞ İLE genel seçimlerde sahada beraber çalıştı. (MHP milletvekili adayı.)Kuruluşundan beri İYİ parti de çalışmalarda bulunmakla birlikte aktif Bağcılar ilçe Yöneticisi, İş dünyası komisyon Başkanı ve Bağcılar İlçe Başkan Yardımcılığını yaptı. Son görevi İyi parti Türk Dünyasından sorumlu ilçe başkan yardımcısı.
Son genel seçimlerde İstanbul 3. Bölge milletvekili aday adayı oldu.

Son olarak partinin Küçükçekmece Teşkilat Başkanlığına Yasin Uluhan atandı.

Yasin ULUHAN Kimdir?
Görev aldığı sivil toplum kuruluşları.
Anadolu Birlik Eğitim Sağlık ve Turizm Federasyonu Genel BAŞKANI
Anadolu Birlik Eğitim Sağlık ve Turizm Konfederasyonu. Genel BAŞKAN Yrd
Tüm İller Eğitim Sağlık ve Turizm Derneği Genel BAŞKANI
Uluslar Arası Eğitim Sağlık ve Kültür Konfederasyonu Genel Sekreter
Eğitim Kültür Konfederasyonlar Platformu’da Genel Sekreter
Küçükçekmece Sanayici ve İş Adamları Derneği yönetim kurul üyesi
Küçükçekmece İstasyon Mahallesi Derneği Bilişimden sorumlu Genel Sekreter
Küçükçekmece İstasyon Mahallesi platformu Genel Sekreter
Karaman Emenek Katranlı köyü

1981 Ermenek doğumlu ilk ve orta öğrenimini memlekete Lise ve Lisans eğitimini İstanbul'da tamamlayarak iş hayatına atılmıştır. 17 yıllık esnaf ve iş tecrübesiyle siyaset ve STK yöneticiliği yapmakta. İstanbul Küçükçekmece AK parti teşkilatında kurulduğu günden buyana değişik birimlerde görev alarak devam etti.

Eğitimiyle alakalı olan mesleğini Küçükçekmece de Uluhan Elektronik' işyerini 2003 yılında açtı halen devam etmektedir. Evli iki çocuk babasıdır.

Küçükçekmece Gelecek Partisi İlçe Teşkilat Başkanı Yasin ULUHAN ‘’Küçükçekmece Gelecek Partisi Teşkilat Başkan ‘lığı görevine şahsımı uygun gören başta İl Başkanımız Sayın İsa Mesih Şahin Teşkilat Başkanımız sayın Metin Karakaş İlçe Başkanımız sayın Eser Bozkaya beye çok teşekkür ederim. Hızlı bir şekilde çalışmalara başladık 9 Mahalle Başkanı atamasını yaptık İlçemize hayırlı olsun’’dedi

Küçükçekmece Gelecek Partisi İlçe Başkanı ;Eser Bozkaya
Küçükçekmece Gelecek Partisi Siyasi İşler Başkanı; Alaaddin Dayandı
Küçükçekmece Gelecek Partisi Teşkilat Başkanı ;Yasin ULUHAN

Küçükçekmece Gelecek Partisi Atanan mahalle Başkanları;

Atatürk mahallesi
Mehmet Ali kılıç
Atakent mahallesi
Ali Cangüz
Gültepe mahallesi
İbiş Engel
İnönü mahallesi
Hakan Koçak
İstasyon mahallesi
Mahir Ataş
Kemalpaşa mahallesi
Engin Sivrikaya
Söğütlüçeşme mahallesi
Murat Yeni
Yarımburgaz mahallesi
Şehmus Alabalık
Cumhuriyet mahallesi
Cumali Özden
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum