Ersun Yanal: Bir daha asla böyle skorlar olmayacak

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, hiçbir bahaneye sığınmadan dik duracaklarını ve oyunlarını sahada düzelteceklerini söyledi.

Ersun Yanal: Bir daha asla böyle skorlar olmayacak

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, hiçbir bahaneye sığınmadan dik duracaklarını ve oyunlarını sahada düzelteceklerini söyledi.

Ersun Yanal: Bir daha asla böyle skorlar olmayacak
22 Ocak 2019 - 00:23

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Bursaspor’a karşı aldıkları beraberliğe ilişkin yaptığı açıklamada, “Bir daha asla bu skorlar olmayacak ve önümüze bakacağız” dedi. Süper Lig’in 18. haftasında deplasmanda Bursaspor ile karşılaşan Fenerbahçe, karşılaşmadan 1-1’lik eşitlikle ayrıldı. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, "Zaman zaman iyi oynadığımız ve uzun zamandan beri belki de dış saha performanslarına göre iyi başladığımız bir maçtı. Belirli kırılma noktalarındaki problemler yüzünden rakip tarafından baskıya maruz kaldığımız dakikalar vardı. Bu konuda müdahale ve hamle şansımız da kalmamıştı. Maalesef o baskıyı kuramadık. Bu baskı sonrasında yine gündemi çok meşgul edecek tartışmalar var. O tartışmalarla sonlandı maç. Keşke bu tartışmalar olmasa ve futbolun içinde kalsaydık. Şu anda yine gündemde. Dün oynanan maçın sonrasında yine gündemde, bugün de gündemde. Bunun maçın önüne geçmemesi benim en büyük dileğim. Biz hem takım performansını yükseltmek, hem ikinci yarıda farklı bir performansla taraftarımızın, camiamızın karşısında olmak niyetindeyiz. Zaman zaman oynadığımız bu oyunu daha uzun zamana yaymak ve özellikle bugün organizasyon anlamında iyi bir takım olan Bursaspor karşısında birçok bölümünü daha iyi geçirebilirdik. Galibiyeti maalesef tartışmalı bir sonuçla kaybettik ve berabere bitirdik. Bundan sonraki oynayacağımız avantajlı maçlarımız var. Onlardan çıkıp, en sonunda da istediğimiz hedefe ulaşarak, artık Fenerbahçe’nin ne olursa olsun başka bir skorun aklında olmayacağı günlere taşımak en büyük dileğimiz olacak” dedi. 

“Fenerbahçe bunun dışında bir hedef asla ortaya koyamaz” Çalışarak birçok şeyin giderileceğinden yana olduğunu ifade eden deneyimli teknik adam, “Fenerbahçe’de bugün bulunan oyuncuların hepsi Fenerbahçe takımının büyüklüğü içinde davranmak ve o zirveye çıkmak zorundadır. En azından bu çabayı gösterecektir. Bu hedef mutlaka konmalıdır. Fenerbahçe bunun dışında bir hedef asla ortaya koyamaz” dedi. 

“Umarım yanlış bir şey yoktur” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum