• Reklam
Yolunda A.Ş
Talip AKSOY

Talip AKSOY

Editör-Yazar
  • Instagram

Yolunda A.Ş

22 Mart 2018 - 01:07 - Güncelleme: 23 Mart 2018 - 18:55

         Yolunda A.ş


Yol gitmektir,hedefine doğru varmaktır.Gidilecek olan yol için muhakkak ki lazım olan gereçlere ihtiyaç vardır,nedir bu gereçler? Mesela bir  ayakkabı yürümeniz için gereklidir.

Bir marşımız vardı bizim "yolunda islam'ın kardeşler olalım.Acıyı sevgiyi paylaşalım. Emperyalizm'in sağ soluna haydi vuralım."

Yol işte,Uzak ise yolunuz o zaman bir araç lazım geliyor,mesela,bir araba,bir otobüs,bir tren,bir uçak,bir gemi artık neye ihtiyaç var ise bunları sıralayabiliriz.

Biraz hakikatleri konuşacağım kusura bakmasın yolunda aş.üyeleri! Yolda giderken şeritler vardır bunlar sol şerit,orta şerit ve emniyet şeridi olmak üzere her birisinin bir konsepti vardır,kimsenin kimsenin şeridini ihlal etmeye hakkı yoktur.


Günümüzde insanlar maalesef her konuda hak ihlalleri yaparak yanlış yapmakta.Şeritler karıştırılırsa arada kazalar da olmuyor değil.

Helvadan şeker ve put yapıp daha sonradan acıkınca yiyen cahiliye  dönemi insanları bu kadar pişkin değildi sanırım.


Dava diyerek,parti vatan millet diyerek,maalesef yanlış insanlar yanlış şeritte hak ihlalleri yapıyorlar.Siyasette zaten bir çok sahtekarlık,her türlü melanet yapılıyor.

Aşağı indiğimizde ise, belediyelerde,müftülüklerde, kamu kurumlarında,herhalde bundan aşağı bir durum yok,amirler,şefler,müdürler,şöforlar,odacılar hep yolunda,hep indir işlerinde,kendi adamlarını kayırmakta,kendilerine bir düzen kurmuş yollarını bulmaktadırlar.

Meclis'te geçen gördüğüm ve algıladığım bürokratlar ve danışmanlar işi götürüyorlar.Vekiller sadece el kaldır,el indir işleri ile ilgililer idi.

Adalet,hak,hukuk maalesef yok, Liyakatsiz bu yolunda a.ş'nin elemanları Vatan,Millet her türlü olaylara duyarlı olabilecek manevraları da yapmakta da ustalar..

Toplum bir ayar içerisinde dir.Kime dokunsanız yolunda a.ş.
Dernekler ne işler yapar bir bakınız kimisi kumarhane işletirken,kimisi bazı cemaatlerin tarikatların menbagı durumundadır bu yolunda a.ş. mensupları.....

Yolunda A.Ş aslında nimetlerden faydalanma ,indiregandi hareketinin kamuflaşli halidir.Nedir? bu kamuflaj kimi yerde din,kimi yer de toplumun değerleri ni istismar eden bir rezil topluluktur bu cenap.
Her yolunda A.Ş üyesinin bir derneği, bir ekolü vardır muhakkak ki,bu yol hep indiregandi ve çıkar üzerinedir.Asil marifet burada aslında derneklerin işleyişinde değil, bu muptezellerin tamamen durumlara,kılıf olarak kullandıkları parti ve dernek isimleridir.

Basın yayın , bunlardan ayrı değil tabiki,arazide bir çok arkadaşımız maalesef yanlı,yandaş çünkü arpasını,yolunu buradan bulmaktadır.Bir çok tanıdığım güya gazeteci! İdeolojik olarak davransada başka bir yerlerde barınamadığı için yandaşlık ederek yolunu buluyor maalesef.

Yol bulmuşlar yollarında çirkefliklerine,her türlü rezilliklerine işte sos olarak o zaman ne gerekiyorsa o objeyi kullanırlar.

Bazı ulusal gazeteler  güya bizim mazlum medya iken şimdilerin  tv'si şantaj ve tehdit ederek yayınlar yayınlatarak yolunda a.ş
Yolunda A.Ş değil ! Kaptıkları makamları dernekleri yönetimleri hakka ve haklıya peşkeş çekmek yolunda olmaktır.Hizmetkar samimi,dürüst,liyakatli,ihlaslı hocalar,adam gibi vakıf başkanları,Dürüst müdürler,bu toplum da maalesef yok denecek kadar azdır.

Tanıdığımız bir çok eski arkadaşımız himmet ,samimi dava adamı gibi,hayırsever gibi gözükse de maalesef istenmeden verilen makam daha sonra oluşacak parti,siyasi hareketin aslinda yolunu zemini için çakışmakta kendisine yol yapmaktadır.

Siyasetin ne olduğunu bilmeyen,adam yokluğunda maalesef kalıbına gövdesine bakarak yer işgal etmektedirler.Bir  Memeleketin,Kıymetli bazı şahsiyetlerin ismini kullanarak kendilerine piyer yaparak,Bir üst makamlara işte bizde size sadığız derler.

Yarın bugünkü nimetler biterse maalesef en başta Reise Küfredecek olan bu sınıftır ha! onuda söyleyelim.Gemiyi ilk fareler terk edermiş.

Sendikalar,hak,hukuk,emek için, birer direniş atelyesi konumunda olması gerekirken,Demir-iş,ağaç-iş, yol-iş,hak-iş,memur-iş,Din-iş,sağlık-iş v.b yolunda a.ş olarak gelişiyorlar.
Bir üst birimlerine çok üyemiz var. İnsanımız var,yapmacık yemekli toplantılar,güya topluma bir proje yaptık yaşamlarını da iki resimle beyan ederek,daha üst seviyedeki yol a.ş'nin reisine bildirirler.


Üstad Necip fazıl'ın dediği gibi "yol onun varlık onun gerisi hep angarya"

Varlık gelip geçici,makamlar geçici,herşeyin bir muhasebesi var elbette yolunu bulanlar,yetimin garip gurabanın,hakkını yiyen,yanlı davranan şahsiyetsizler bu dünya da hergün devran aynı olmayacağı gibi,birde bu dünyanın birde ahireti var,orada yol yok,Orada köprü var köprüden'de hak eden emeği olanlar geçer.işte orada size yol olmayacak yolunda a.ş

Temiz toplum dürüst bireyler,hakiki Alim,dava adamı mücahid,dünyaperest değil,gerçek dostluklar olması temennisiyle....
Menfaatin,dalkavukluğun peşinde yolunda a.ş değıl. Hak yolunda hak için koşan ümmet olmak gerek.Memfaati ve nefsi öldürmenin yolu, kendisi için istediğini bir başka müslüman kardeşi için istemekle olur.

Hakkın yolunda dimdik elif gibi duran,davası uğrunda vav gibi eğilen hak yolcuları olmayı Rabbim nasip etsin.

Evet tekrar marşımızı haykırarak söylüyeceğiz.Emperyalizm'in siyonizm'in yandaşlarına haydi vuralım.Bu inkılap karanlığı boğacak,parolamız selam olacak tek yol dostdoğru(sıratel mustekim ) yolu üzere olmaktir İnşallah

Allaha emanet olun.
Vesselam


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar