• Reklam
Milli Görüş 2.Kırkyıl Destanı Vakti Geldi
Talip AKSOY

Talip AKSOY

Editör-Yazar
  • Instagram

Milli Görüş 2.Kırkyıl Destanı Vakti Geldi

06 Ağustos 2018 - 18:36 - Güncelleme: 11 Ağustos 2018 - 20:19

Milli Görüş Özlenmekte 2.Erbakan Şahlanışta

Bin asırlık İslam medeniyeti ve son bakiyesinde osmanlının cumhuriyet sistemi ile kürtajlanarak bitirilmesinden sonra, Din tamamen bitirilmek istendi. Çeşitli "inkılaplar" yapıldı ve karşı çıkanlar isyankar, asi ve hain ilan edildi.
Bir şapka için idam edilen Atıf Hocalar, Mücadelem din ve Allah içindir diyen Şeyh Saidler ve bütün ömrümü ateizme karşı mücadele ile geçirmiş Bediüzzamanlar geçti bu topraklardan. Gövdesini önce Ruslara karşı şark cephesinde,  gere gere savaşan Said-i Nursiler, Laik hokkabazlar ile 1960 yıllarına kadar din, matematik, fen, felsefe ile mücadele ederek Allahın varlığı noktasında mücadele etti.

Aslında  Risaletin mücadele sırasıydı  Üstadın, bayrağı birilerine teslim edecekti. Her Rasulün bir yardımcısı vardır elbette ki, Musa a.s'a Harun a.s hem kardeşiydi hem resüldü. Muhammed (a.s )'a Ebubekir (r.a) dost ve yardımcısıydı. Alimler " Peygamberlerin varisleridirler" Bediüzaman'ın mücadelesinden sonra, bu anadolu topraklarında alimler halen vardı. Mehmet Zahid Kotku hazretleri başta olmak üzere bir çok kutup "Erbakan'a"  parti kurup mücadele etmesini istediler. 1969'da Milli Görüş "Adem (a.s)'dan Kıyamet sabahına kadar bitmeyen mücadelenin adıdır" O günün şartlarında besmele çekerek mücadeleye kalındığı yerden başladı.

Samimi ve sadıklardan oluşan yapı ilerde yasakları kaldırıp, Sanayi'de, Tarım'da ciddi politikalar yaparak insanımızı ve Ülkeyi dışa bağımlılıktan kurtarmaya başlamıştı.

Milli Görüşün Lideri Erbakan( r.a) genç bir mühendis olarak hem işi çoktu hemde davasının ehemmiyetinin farkındaydı. Hoca'ya gece gündüz, yaz kış, hapis, darbeler işlemez olmuştu. Dünya siyonizmi yolunu kesemediler ama yanına bir kaç adamını Allahualem yerleştirdiler.

Evi dışardan yıkamayınca şer odakları hocayı eve mahkum ettiler. Yaramaz çocuklar ise pencereden kaçarak lolipop şekerine kanıp zehirlendiler.
Düşman akıllıydı, hocayı ve yanındakileri iyi tanıyordu. Hamlelerini ona göre yapıyordu.
Milli görüş Anap döneminde bir ayrışmadan sonra, Akparti ve hasparti ile parçalanmıştı..

Erbakan Hoca'nın 5 yıllık Ev hapsi dönemi bitmişti. Sütü bozuk Numan durmuyordu yerinde ve hocaya karşı çıktı,  sonuç atıp kesti ve Ak partide verilen sözlerle kandırıldı. Bakan oldu, Başbakan Yardımcısı oldu. Kendisine söz verildiği  gibi daha ileri gidemedi. Hocaya karşı yaptığı  yanlışlıklardan dolayı halen kalbinde bir eziklik olduğunu bilenlerdenim...
Siz Milli Görüş'ü boş bişeymi zannetiniz Sayın sütübozuk! Allah bu nasip ederse Bilal-i Habeşi gelir, Ebu süfyandan da ileri gider ve Rasulullah'ın ev halkından biri olur.Selmani farisi gelir Rasullahın ben selman'danım,selman'da bizdendir der.


Erbakan Hoca mecbur kaldı ve tekrar Genel Başkan olmuştu. Saadet partisi'nin vefat edene kadar Genel başkanıydı.
1. Erbakan dönemi bitti ve artık hocadan sonra dağılmaların önü tutulamadı. Saadet partisi içindeki eski yerleşiklerin de tahmin edemedikleri Fatih Erbakan'ı  cenaze namazında karşılarında görünce başladılar operasyonlara ve kısmende başardılar.

2.Kırkyıl için Kongreye gidildi ve Dr.Fatih Erbakan 221 Delegeden oy aldı. Kongre sonrası bu delegeler ve partililer tespit edilerek ihraç edildiler.

Erbakan Vakfı kurulmuştu ve tüm illerde teşkilatlanarak gündem olmaya başlamıştı.Türkiye ve Avrupada 800'ün üzerinde vakıf kurulmuş ve ses getiren bir çok organizasyonlar yaparak gündem olmuştur.

Erbakan bir Ekol ve kaliteydi. Vakıf ile bir çok kalitesiz kendisine buradan yol bulmuş ve Vakıf adına kendilerine piyer yapmaktadırlar. Erbakan kumaşının yanında naylon içerikli fırıldaklar kendilerine yer bulmuştu.

İstanbul başta olmak üzere bir çok Anadolu ilinde liyakatsiz tamamen geleceğe yatırım amaçlı bir çok kişilerle doludur.
Genel başkanını çocuk gören zavallılar var maalesef, bu cenapın A..türk'ten bir farklı yoktur.

Kasımpaşa'daki bit pazarında adam yerine konulamayacak kadar egolu, birilerinin uzatmalı kablosu görevindeki müptezelleri biz biliyoruz.

Siyonizme Babası gibi kafa kaldıran ümmet derdi olan , Sayın Fatih Erbakan bey, Babası gibi tek başına bir piyerdir, bir mücahidtir.

YAŞAMA DOKUNANLAR İSİMLİ KİTABINDAN
FATİH ERBAKAN için yazılanlar

Kimse ona çocukluğunu yaşadı diyemez, kimse ona gençliğini yaşadı diyemez. kimse ona kendi için yaşadığını da söyleyemez. dava derdine düşmüş, mazlumların ve mağdurların emrine doğmuş yiğit bir İslam evladıdır Fatih Erbakan. Onu kavgası kelama küfür katılan cinsten olmadı. onun kavgası bileğini şişirerek kimselere göstermekle de olmadı. onun kavgası davası uğruna sünnetleri yerine getirerek oldu, edep ile, haya ile, sabır ile ve cesaret ile oldu. onu derdi İslamiyet ve insaniyetin neferi olabilmekti ve tıpkı rahmetli Babası gibi, o da hakkı, adaleti, sabrı ve aklı seçti. yaşama dair attığı her adımda dualar eşlik etti onun adım başlarına. makamlı değil, manalı hizmetlerde bulunmanın yolunu tercih etti bu büyük yürekli genç adam. Türkiye onu çok sevdi, tıpkı onun da vatanını sevdiği gibi. İyi ki varsın yüreği cesur adam. sağlıkla yaşa, sevgiyle kal YAŞAMA DOKUNAN ADAM

ANADOLU'NUN YAŞAMA DOKUNANLARI İSİMLİ KİTABI'nda DOĞAN BEKİN için yazılanlar

Türk siyasetinin en edepli ve en sadık insanı. Gazetecilik ve araştırmacılığın en hakkaniyetli kalemi. Doğruluk ve cesaretin en güzel örneğidir Doğan Bekin . Kimse onu menfaat uğruna koşarken görmedi. Kimse onu gıybet ederken de görmedi. Ama herkes onu edepte hizmette vefada ve nurlu yollarda gördü. Toplumun en özlediği entelektüel beyinlerinden birisidir Doğan Bekin . Türkiye ve İslam aleminin çok sevdiği ve kalbinde yer edindirdiği müstesna bir isimdir Doğan Bekin . İyi ki varsın koca yürekli adam. Sağlıkla yaşa sevgiyle kal Yaşama Dokunan Adam

Sadıklar ve samimiler Fatih Bey'in yanında mevcuttur. Yolunu kesmeye çalışan sütü bozuklar da boş durmadan teşkilatlarda kol gezmeye çalışıyorlar. Unuttukları bir şey var samimiyetsizlerin gerçek yüzü deniz deki köpük gibi dalgalar halinde karaya vurmaktadır.

"Allah yardım ederse kimse bize galip gelemez" diyen Merhum Erbakan Hoca! Ne yiğit, ne edepli, ne Güzel Dava adamı yetiştirmişsin !

1. Kırkyıl Üstad Erbakan ile bu ülke ve bu ümmet bilinçlendi. İslam birliği temelleri atıldı. Zalimlere karşı duruldu, Refah'ın bereketiyle ekonomik bir rahatlık geldi.

2.Kırk yıl için Oğul Erbakan kuracağı partide babasının miras bıraktığı hedeflere varmak için gelen Bakanlık, değişik tekliflere Elif Erbakan ablası ile hayır diyerek Erbakanca durmaktadırlar.

Bir sancak  görevini alarak Erbakan hocadan  sonra Allahu alem  Sancağı alıp dalgalandırma görevi  Fatih  Erbakan bey'e verilmiştir.

İslam birliği D 120 hedefine kilitlenmiş, Kudüs'ün aşkıyla yanıp duran genç Erbakan yine vardır. Saatlerinizi 2. Kırk yıl için ayarlayın çünkü artık Vakti Geldi.

Allah hayırlısını kendisi ve ümmet için masip eylesin . Ümmet için islam birliği ve tüm dünya insanlığı için hayırlı olsun.
Vesselam Allah'a emanet olun....


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar