evden eve nakliyat
Bugun...
ALİMLER TAĞUTLAR


Talip AKSOY
rhvmimari@gmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 11-08-2017 17:04

Alimler ve tagutlar
Selat ve Selam Allahın Rasulü Hazreti Muhammed (S.av)e onu sadık ashabına ve Tertemiz ehlibeyti üzerine olsun.

İnsanlığın doğuşuyla başlayan hak batıl mücadelesi kıyamete kadar devam edecektir.
Bu geçmiş ve zaman aralıklarında , Allah c.c  tarafından  insanlara yol gösterici ve uyarıcılar olarak  resüller  gönderilmiştir.

Kimi zamanlarda toplumlar azginlasmiş,hüsrana düşmüşlerdi,işte bu zamanlarda Peygamberlere yardımcılar verilmişti,Kimi toplumlarda ise peygamber olmayan Hanif dine , tek Allah'a iman eden gençler,insanlar olmuştu.Ashabi uhdud örneğinde olduğu gibi.
Bizim yakın tarihimizde ise gerçek Aziz İslamı dost doğru anlatan yasaklanmasına ve yaşanmasına engeller,konulmasına rağmen, 100 yıllardır emekle yürütmeye çalışan bir görünmez  manevi güçtür Alimler.
Alimler peygamberlerin varisleridirler.Alim ! derken hakkı zikreden hak için yoğrulan,dünyaya ve saltanatlara  ehemmiyet vermeyen Alimler.

İngiltere Sömürgeler Bakanı Lord Gladiston: “Bu Kur’ân İslâmların elinde bulundukça, biz onlara hâkim olamayız. Ne yapıp yapmalıyız, bu Kur’ân’ı onların elinden kaldırmalıyız yahut Müslümanları Kur’ân’dan soğutmalıyız.”
Sözlerine karşın Said-i Nursi de Ben Kur'an'ın sönmez ve söndürülemez bir nur olduğunu bütün dünyaya ispat edeceğim dediği ve bu mihvalde mücadele verdi,karşısına çıkan Yahut ve zalimlere mücadele verdi.
Kimdir bu geçmişten süre gelen Alimler ?
Son zamanlarda önemli bir fıkıh âlimi Ramazan El Buti, Bediüzzaman Said i Kürdi,şeyh Masuki Haznevi,Sadrettin Yüksel Hocaefendi,ve niceleri dostlar...bunlar dünyaya ait günlük yaşamıyorlar di,hayatlarını Allah ve rasulunun emri dahilinde sürdürdüler..ve şehid oldular,ifrad ve tekfirden sakindilar İslam birliği ve ümmetin bütünlüğünü istediler.
İslami sulandirmadılar ılımlı ,diyalog gibi soytarı kılıklı Yahudi ve Hıristiyan kuklası piyonlar olmadılar.

Ramazan El Buti son dönemin şehid alimi Suriye'de Ortadoğu'nun önemli bir değeri idi ve Suriye de çıkan iç savaştan kimi tekfirciler tarafından şehid edildi.


Üstad Saidi Nursi savaş meydanlarında ve hapishanelerde sürgünlerde hayatını noktaladı.
Sadrettin Yüksel hoca efendi bir evi yoktu verilen makamları ve gelen zekat tekliflerini reddetti,şeriatın bir tek hakkaniyetinin  dışında bir şey gördüğünde şiddetle reddiyeler de bulunuyordu.Basta şehid oğlu Metin Yüksel olmak üzere bir çok genci Türkiye İslami hareketin de yetiştirdi ve
Kirada bir yaşam ile  7 yıl felçli bir hayatın sonunda hakka yürüdü.
Şimdi soytarilarin Alim hoca olduğu bir global emperyal dünyada yaşıyoruz.Gercek bir alim son zamanlarda cesaretle halen ortaya çıkmadı halen,
Çakma hocalar tonlarla,TV lerde müptezel müptezel konuşurlar,peygamber adına iftiralar atar para kazanırlar, Başakşehir de rezidansları kat kat,Sultanahmet'te otelleri oda oda....
Ümmet binturlu dertli iken bu ne Alımı kardeşim,imamlar zaten memur,sesi ile ve kıldırdığı namaz ile toplum maalesef suç işlemekten kacinmiyor.
Ahlak ve maneviyat tan yoksunlaşan mahalleler, şehirler ve ülkeler maalesef rahmetten uzak bir şekilde yolunda yürümekte,gaflette,çirkef ve tuğyanları görmemekteyiz.

Şehidin kanı, alimin mürekkebi,önemli ama Alim, zalimin her yaptığına  onay veren , fetva çıkaran değil.Hakki haykıran zikreden kişilerdir.
Bopcu, diyalogçu degil,fitne ateşine körükle giden değil,ilmiyle amel eden  hakkı zikreden alimler,işte biz bu tür Alimlerden, son 15 yıldır habersiziz maalesef.Tv programlarında sömürü yapan,din mübini islamı safsaklayan ,ülkemiz zaten Feto gibi bir çakma namussuzun yıllardır enkazını çekiyor,cemaatlerde maalesef  bu toplumu iyiye güzele çevirme,gibi bir dertleri şuan gözükmüyor rant ve sömürü şekliyle yollarını buluyorlar,şeyhlerinin üstün özellikleri ile rekabette duruyorlar.

Meşhur,Mela Halili siirti  bir alim idi,her defasında muridlerine sohbetler verirken ,bir gün oturduğu yerde,sırtına bir akrep sokar ve o acı ile ağlar,üstad hayrola diyenlere ben acıdan ağlamiyorum,o akrep bana soktu bizim bildiğimiz alimin kanı haramdır.demekki biz alim olmamişiz der ,ben onun için ağlıyorum , az ilerde bakıyorlar ki akrep ölmüş….

Kimi ilahiyat mezunu zavallı hocalar televizyon programlarında deve sidiği ile tartışmalar yapadururken ümmet birlik dirlik ve esenlikler kendi  memleketlerinde ister, Pakistan'da Mısır'da,Somali'de,sudan da Irak'ta,Suriye'de,57 İslam ülkesinde din tahrif edildi.Feto ve cemaatlerin yanlış ve Tağutlara yandaşligi eliyle maalesef.

En son diyanet işleri başkanı Mehmet Görmez in istifaya zorlanması ve acı bir olay olarakta cübbeli ve tekfirci, Bir çok ukalanin verdiği mesajlar,vahametini ne durumda olduğunu gösteriyor.

İslam birliği hedefine yürümeyen ve koşmayan her kim var ise , para pul mal makam ile uğraşıyor ise işte o  alim değil tağutlarin belamı hocasıdır.Fakiri kuruyan miskinden yana olan İslam birliği derdi olan,bu uğurda mücadele veren çile çeken mal mülk derdi olmayan hakkı zikredenler Alimlerdir,Alimleri zalimler ve siyonlar sevmezler....
Çünkü onlar ne dinin gereğinin dışına çıkar nede aldatır ne de aldanir.

Her peygamber bir sonraki Nebiye bayrak teslimi yapmıştır,Rasulü Ekrem Efendimiz ile bu son bulmuştur.Alimler Peygamberlerin varisidir Onlar Kıyamete kadar devam edecek olan hakkın savunusu olacaklardır elbette.
Vesselam Allah'a emanet olun.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI