CHP, Gökhan Gümüşdağ'ı aday gösterdi

CHP, Gökhan Gümüşdağ'ı aday gösterdi

CHP'nin Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Gökhan Gümüşdağ oldu.


30 Ocak 2014 19:34
font boyutu küçülsün büyüsün


Küçükçekmece Belediye Başkanı Aday Adayı olarak birçok ismin öne çıktığı CHP'de 2014 yerel seçimlerinde Küçükçekmece'deki seçim yarışına katılacak isim belirlendi. CHP yönetimi, İstanbul İl Genel Meclis Üyeliği de yapan Gökhan Gümüşdağ'ın Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı olması konusunda fikir birliğine vardı.

 

Gökhan Gümüşdağ kimdir?

 

Ailesi Makedonya'dan göç eden Gökhan Gümüşdağ, 1966 yılında Küçükçekmece'de doğdu. Liseyi Küçükçekmece Lisesi'nde okuyan Gümüşdağ, Kıbrıs Near East Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'ni bitirdi ve akabinde Amerika Üniversity of Kentucky'de, Elektronik Mühendisliği'nden mezun oldu. Yine aynı üniversitede Matematik üzerine, ikinci branş çalışması yaptıktan sonra 1995 yılında Türkiye'ye geri döndü.

 

Gökhan Gümüşdağ, ayrıca birçok dernek ve sivil toplum kuruluşunun oluşumunda ve yönetim kurullarında aktif olarak görev aldı.

 

Siyasete resmen 2009 yılında CHP İl Genel Meclis Üyeliği ile başlayan Gümüşdağ, Küçükçekmece başta olmak üzere İstanbul genelinde insanların sorunlarını gündeme taşıdı ve çözüme ulaşması için çalıştı. Gümüşdağ, bu sorunlar ile ilgili en çok önerge sunan meclis üyesi olarak da biliniyor.

 

Diş Hekimi Meral Hanım'la evli ve Ata ile Arda adlarında iki oğlu, Elanur adında bir kız çocuğu olan Gökhan Gümüşdağ, İngilizce ve kısmen Almanca biliyor.

 

 

 

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


En Çok Okunanlar