Reklam
Reklam

AKES-DER İşitme Engelliler Projesi Denemesi Yapıldı

Anadolu Kültür Eğitim Spor Yardımlaşma Derneği Genel Başkan Hasan Kansizoglu işitme engelli projesi için çalışmalardan bilgi verdi ve ilk denemesi işitme engelli kardeşimizle yapıldı

AKES-DER İşitme Engelliler Projesi Denemesi Yapıldı

Anadolu Kültür Eğitim Spor Yardımlaşma Derneği Genel Başkan Hasan Kansizoglu işitme engelli projesi için çalışmalardan bilgi verdi ve ilk denemesi işitme engelli kardeşimizle yapıldı

AKES-DER İşitme Engelliler Projesi Denemesi Yapıldı
06 Aralık 2018 - 21:42
Reklam

 İşitme Engelli  Vatandaşlarımız için Hastahanelerde Daha Rahat İmkânlar sunmak için  bir  işitme engelli kardeşimiz hastahaneye girdiği  andan itibaren karşına var olacak ekranda hastamız işaret diliyle sesli olarak ve alt yazılı olarak ekrandan acil,muane odası, röntgen emar ve tüm hastane yerleşim kat bilgilerini Ekran görüp hiç kimseye ihtiyaç duymadan kendi başına bu im kanlardan yararlanarak sağlık problemini açmasına yol açıcaz Genel BAŞKAN KANSİZOGLU  projenin  tüm hastanelerde uygulanmasını sağlamak ve bu vatandaşlarımıza yardımcı olmaktır kısa süre içinde çalışmaları bitirip siz halkımıza sunucaz dedi

Bizlere  AKES-DER  sevdalıları Kimdir diye soranlara .?Biz de diyoruz ki;

:Elif gibi dimdik (doğru)Vav gibi tertemiz(masum) Bir Sivil Toplum Kuruluşudur

Öncelikle kendimize yeni bir isim, ekol veya herhangi bir oluşum arayışı içerisinde değiliz ve  bu konularla harcayacak enerjimizin olmadığını belirtmek isteriz.

Bizim amacımız dünün ihlas ve samimiyetini,

Bu günün enerjisi ve hızı ile birleştirip ülkemiz ve milletimiz için hayırlı, uzun vadeli kaliteli adımlar atmaktır.

Birlige ve dirlige ihtiyac duydugumuz bu gunlerde Allah yar ve yardimcimiz olsun.

Biz zoru Başarmayı and içtik

Mum olmak Kolay değildir

Ateş Saçmak için önce yanmak gerek

Asırlar  boyunca dünyanın değişik bölgelerine ve coğrafyalarına adalet, refah ve huzur ile hükmeden, bir Ecdadın torunu olmak ve onların yaptıkları ile övünmek, bizler için yeterince  büyük bir onur kaynağıdır.

Bizler atalarımızın bıraktığı sancağı devralarak, misyonumuzu zaten belirlemiş bulunmaktayız. Yeniden Diriliş ruhuyla uyuyan bir Milleti uyandırmayı, unutulan örf ve törelerimizi anımsatmayı, kendimize misyon edinmiş bir Sivil Toplum Kuruluşuyuz.

 

 Devletçi kimliğiyle,Vatanın ve Ümmetin dertleriyle dertlenen,

Ülkesi ve Milleti için fayda sağlayacak projeler üreten ve hayata geçiren, 

Yetişebildiği tüm mazlum coğrafyalara yardım elini uzatan ve var olan imkanlarıyla yaraları sarmaya çalışan, uzak diyarlara huzur götürme mücadelesi veren,

Ümmet kardeşliğini savunan,

Yaptığı çalışmalarda ve ürettiği projelerde zerre misali menfaat gözetmeyen,

Ülkemiz ateş çemberindeyken, Ülke menfaatlerini kendi menfaatlerine tercih eden  bir

gönüllü insan topluluğudur.

Bu perspektiften bakıldığında, Ülkemizin Dünya üzerinde jeopolitik bir öneme sahip olduğu tüm dünya ülkelerince bilinmekte ve kabul edilmektedir. Bu açıdan Devletimizin tüm dünyanın  gözünde stratejik bir konum arz etmesinin, Ümmetin bu zor ve sancılı süreci aşmasını kolaylaştıracağına inanıyoruz.

Yakın tarihle mukayese ettiğimiz zaman, artık karşımızda uyutulmuş, sömürülmüş bir Türkiye yerine, izzet ehlinin sancak tuttuğu, diri ve yeni bir Türkiye’ye, koca bir Milletin dirilişine tanık olmaktayız.

Bizler kendimizi  bu kapıdan girerken kibirden arınmış, gururumuzu ise hiçe sayarak, sadece duruşumuz ve onurumuzla halkımızın ve Ümmetin birer hizmetkârı olarak görmekteyiz.

 AKES-DER hiç-bir  siyasi parti ve eksenine dahil değildir ve olmayacaktır. Lakin Ülke menfaat ve çıkarları doğrultusunda, gerek ferdi, gerek parti, her kim ve kimler olursa desteklerimizi ONLARLA paylaşacağımızı ilan ediyoruz.

Burada oluşumumuzda kişiye özel taassup yoktur. Hepimiz yaratılmış birer beşer insanız, baki olan yalnız  Allah'tır.

Her kim ki; ona itaat eder  Ümmet ve Ülke çıkarı için çalışırsa, biz onun sancağı altında hizmet etmeye hazırız.Biz faniler olarak diyoruz ki; Hasbunallah ‘’Allah bize yeter’’Çıktığımız bu kutsal yolda,Din, dil, renk, mezhep, siyasi görüş ayırmaksızın, birleştirici ve ötekileştirmeden ümmet bilincini oluşturmak ve yaşatmak gayesi içerisindeyiz.

Ülke esaslarına dayanan, bir kurum olmayı hedef ve ilke edindik, çalışmalarımız bu yönde meşrulaşacak ve istikamet bulacaktır.

Halkın refah ve huzuru için Ülke ve Millet çıkarlarını ön planda tutarak, gerek ulusal gerek yerel olmak kaydıyla, çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Bu kubbe altındaki tüm Vatan evlatlarına ışık tutmak, ayrıca unutulmaya yüz tutmuş geleneklerimizi, değerlerimizi bizden sonrakilere bırakarak, atalarımıza olan vefa borcumuzu ödemek yegâne amacımızdır

Bizim amacımız dünün İhlas ve samimiyetini, bu günün enerjisi, teknolojisi ve hızı ile birleştirip, Ülkemiz ve Milletimiz için hayırlı, uzun vadeli kaliteli adımlar atmaktır.

Birliğe ve dirliğe ihtiyaç duyduğumuz  bu günlerde, Allah yâr ve yardımcımız olsun.

ATALARIMIZ BİZLERE UNUTULMAYACAK KADAR DERİN VE YÜCE BİR  TARİH  YAZDI, BİZ BU KUTLU VE ŞEREFLİ TARİHİMİZİ ÖVÜNÇLE HATIRLATMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK...

BİR DAHA HATIRLATMAK İSTERİZ Kİ;

AKES-DER

TÜRKİYE CUMHURİYETİ

OSMANLI DEVLETİNİN  küllerinden kurulan bir Vatan ve Cumhuriyet'tir..

Bize düşen görev ise Osmanlı Devletinin gelenek ve göreneklerini en iyi şekilde en yükseklerde tutabilmektir.

       HASAN KANSIZOGLU

                AKES-DER

            GENEL BAŞKAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum